Skocz do zawartości

An-2 projekt Marka


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

super! dzięki :)

kormorana od biedy da się odtworzyc - tylko ten nieszczęsny napis.. ale mamy tutaj "guru" który niebawem myslę że prześle mi źródłowe materiały

 

 

 

Atlas!

 

a może zróbmy numer i jako jednogo z pilotów zgrafizujmy zdjecie Wacka? a moze chcesz usiąść na lewym fotelu? :) należy Ci się! co Ty na to? hihihi

że też wcześniej na to nie wpadłem...

jak się zgadzacie - ślij zdjęcia - takie z półprofilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Marku.

Tak jak pisałem na priva materiały powinny być już dziś u Ciebie :lol::lol:

O szczegóły się nie martw :lol: . Wszystko (za wyjątkiem logo PL Szymany) będzie na zdjęciach. Np napis wokół Kormorana brzmiał - Ośrodki Wypoczynkowe Kormoran w Mierkach.

Z Wackiem dobry pomysł ale ....ba właśnie był u mnie by "zrobić" napis skrzydłowy. (na priva napisałem Ci gdzie i jak został umieszczony). Teraz Wako wyjechał na wakacje i złapałem Go w "przelocie". Ale, ale, nie pamiętam szczegółów z ludzmi na zdjeciach. Musisz popatrzec, najstarszy, szczupły, by nie powiedzieć chudy :shock:

Az miło że żaby jeszcze funkcjonują w necie :lol: . To było fajne święto jednostki, choć kosztowało mnie utratę Atlantica, pozostawionego w hotelu gdzie spaliśmy. :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

a wiec tak:

wyciete laserem połówki "kół" z plexi o różnych grubościach - to cylindry

rdzeń z podstawą o 9ciu bokach - do którego były naklejane cylindry

głowice wykonane podobnie -tyle tylko że potem juz recznie dopiłowane do obłości

pokrywy zaworów - polistyren 1,5mm - tez wyciete kształtki laserem

osłona korbowodów itd - też laser+troche podtoczenia do obłości

 

po sklejeniu całości - jeszcze raz na laser: tym razem aby naciąć żeberka na głowicach i cylindrach i zrobić "otwory pod świece"

 

potem wszystko zaformowane w specjalnym silikonie

 

po wyjęciu modelu- zalewanie formy żywicą

 

potem wiercenie 0,8 mm otworków odpowietrzających

 

 

no i matryca gotowa :) - ale na kilka sztuk

żywica w 200 C robi sie niestety dość miękka... :)

 

tak naprawdę to dopiero połowa procesu - warto by zrobić matrycę negatywową

wtedy każda ryska będzie odwzorowana superowo.

Choć jako atrapa już teraz silnik prezetuje się myślę nieźle :)

 

popychacze - to szpilki krawieckie

okablowanie świec - srebna nitka

 

wycinałem wypraskę laserem - ale myślę że dokładneij wyjdzie to jednak przy uzyciu skalpela...

 

zrobię w przysości parę rozmiarów matryc i wyprodukuję trochę takich atrap

myślę że będzie fajny i tani bajer uzupełniający do modeli ;)

 

np ten antkowy silnik ładnie się wpasowywuje w Corsaira 1/12 :)

 

do Corsaira zresztą dorobiłem też formę na osłonę silnika(pewnie wiesz co się dzieje się z nią przy krecie ;)

 

a w drodze jest smiglo makietowe i zestaw naklejek :) -ale to już zupełnie inny watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielec przeniósł sie w okolice Andrychowa :)))

równoległe w 3 "hangarach" powstają testowe wersje w 3 rodzajach malowań

fatalnie że czas nagli - chcieliśmy oblatać je na pikniku na Żarze...

 

mój "Kubuś" chyba dostanie nową kabinkę

pech chciał że w hurtowniskończyła się folia z połyskiem i został tylko antyreflex :(

 

no cóż.. szyby będą lekko "zaparowane" ;)

ale i tak lepiej wygląda ponieważ "rama" jest drukowana

P7150383.JPG

 

a moje nowe "Żaby" powoli rosną w kształt An-a... :)

 

P7160426.JPG

 

więcej fotek:

http://picasaweb.google.com/1marekR/Prototyp_olsztyn?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle :lol: . Generalnie "limuzynka" Antka jest zawsze "przydymiona" :lol: . Zaby, a teraz Kubus ostatni raz mial ja czyszczona przed wyotem na Visby w 1998 roku :roll: :roll: . Mam nadzieje ze materialy pozwola Ci uzupelnic malowanie o szczegoly. A co z "profilem Waka" :?: . Nada sie z tego zdjęcia grupowego :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :)

tak, materiały będą bardzo pomocne :)

na razie wszystkie poprawki poszły w odstawkę

jutro piknik modelarski na Żarze - a roboty z wykończeniem Antków jeszcze że hej...

 

:) co do profili - zdjęcie poszło w zakładkę - szczerze mówiąc przyjrzę mu się na spokojnie dop. początkiem tygodnia

a co na to Wako? skoro poważny z niego gość to mam nadzieję że nię będzie miał nic "przeciwko" wykorzystaniu jego wizerunku...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki, Panowie z głów.....naprawdę czapki z głów.

Swoja droga.....modelarze jak widzę są tak samo nieźle "walnięci" jak szybownicy :D:D:D

PS.

Marek. Pamietaj ze 1 szt modelu jest do kupienia przeze mnie. Prosze tyko o info kedy. Pozdrawiam Cie serdecznie, bo powiem Ci ze podziwiam checi, zaangazowanie no i umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Modele Pana Marka zjawiły się na pikniku Żar, nawet latały na nim ;D Może pokażę kilka zdjęć, niestety nie posiadam "lotnych" :cry:

6c3a11c137a00ffemed.jpg

"Kubuś" zrobił niezłe wrażenie na różnych osobach ;)

38ad70fa484d542bmed.jpg

Na mnie jeszcze większe zrobił jego silnik- kto policzy zęby statora? :shock:

6e1c911d7b128957med.jpg

Cała rodzinka

4c7e9453ae63c9ebmed.jpg

A tu inne modele zrobione przez P. Marka, również EPP (No może poza tym w lewym rogu :mrgreen: )

 

Ogólnie wzbudziły dość spore zainteresowanie. Są fajnie zaprojektowane, przez co dobrze wykonane. Idealne do polatania byle gdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś śpiewały "Fasolki":

"Czekamy na filmy, czekamy na filmy, czekamy na filmy dla nas..." :wink:

Szkoda, że doba była za krótka i "łaciatek" nie doczekał się spasowanej kabinki. Z różową dziwnie wygląda. :lol:

Macie niezły potencjał. Jeszcze kilka malowań i cała flota będzie obstawiona... :mrgreen:

I... wstyd się przyznać :oops: ale jakoś mi umknęła cena zestawu. Przypomnicie? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. wczoraj byłem taki wycięty po tygodniu morderczej harówki że nie zrobiłem na pikniku ani jednego zdjęcia! ( o filmach nie wspomnę... :(

a może udało sie pstryknąć komuś jakąś fotkę "Kubusia" w locie? :)

 

co do zestawów:

można uznać że temat "dojrzał" i jeśli ktoś ma ochotę można je zamawiać

(na razie okres realizacji to będzie jakieś 2-3tyg. -nie wiem która wersja malowania podoba się Wam najbardziej, a dodatkowo trzeba doszlifowac i zsynchronizować parę firm i podwykonawców

 

niestety zestaw nie wychodzi tanio: finalnie 350 PLN

-to ponad 200części i sporo zabawy aby je wykonać :(

 

to nie jest i nie bedzie produkcja masowa więc takie modele nigdy nie będą kosztowały tyle co modele od żółtych braci...

1/3 kosztu zestawu do malowanie -czyli nadruk ploterem -i to po sporych negocjacjach

(tylko jeden ploter się sprawdził (kolory i ...zapach :))) -reszta wydruków "waliła" tak że po tygodniu od druku, zostawienie na noc skrzydla z biurze, skutkowało koniecznością gruntownego wietrzenia... ;)

niestety płyty epp z racji struktury, źle się przysysają do stołu drukarki i jest przez to spory kłopot z drukiem (czas,-a co zatym idzie cena)

 

potem laser -cięcie też nie za jednym przelotem ponieważ są za duże nadtopienia

próżniarka: formowanie silnika i oszklenia,krrótkie serie więc nikomu nie opłaca robić się wielokrotnej matrycy)

sitodruk: kabinka

podwozie-gięcie na przyrządach

itd,itd...

 

Chciałbym skonstruowac i ulotnić troche modeli które latają/latały po polskim niebie.

Lotnictwo i modelarstwo od dziecka było moim oczkiem w głowie - więc wymyśliłem sobie że może tak mu się przysłużę ;)

 

Nie traktuję tego hmm... biznesowo - nawet nie pytajcie ile trwalo wymyślenie i opracowanie koncepcji takiego właśnie przestrzennego epp i ile pożarło to środków i pracy:)

 

Mam jednak wielką frajdę że An-tek tak zainteresował modelarską brać i ludzi którzy przyczynili się do powstania obu wersji malowań.

 

"łaciata" wersja An-tka bedzie (mam nadzieję) pracowała jako cegiełka na rzecz renowacji pierwowzoru który stoi i czeka na środki w muzeum lotnictwa w Krakowie.

Muzeum wymyśliło kiedyś temat pamiątkowych certyfikatów z kawałkiem oryginalnego płotna z An-tka. Chcialbym żeby taki certyfikat był częścią składową zestawu - napisałem do muzeum,ale na razie nie mam odpowiedzi (zresztą trudno mieć odpowiedź jeśli nie widzieli nawet finalnego modelu...)

 

Marzy mi sie taki wirtualny klub AN-tka

fajnie by było żeby każdy ulotniony egzemplarz miał swoją historię na mojej stronce: nazwisko"pilota", miejsce stacjonowania, zdjecia,filmy itd.

 

Moglibyśmy kiedyś zrobić mały zlot - a może podpiąć się pod zlot "dużych" AN-tków? :)

 

jeśli temat "klubu" wypali - jako że sporo mam od czynienia z różnymi formami nadruków na gadżetach, wymyśliłem że każdy kto wstapi do klubu - dostanie czaderską klubową koszulkę :) -wymyśli sie coś fajnego ;)

 

moglibyśmy wymyślić też pare konkurencji i zobić małe zawody:

-np. kto celniej zrzuci skoczków: już wymyśliłem jak przerobić bebechy żeby można było otwierać drzwi i ich wyrzucać

 

ciekawe co o tym myślicie? warto zawracać sobie głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku. Jak bedzie gotowa wersja pelna ta z Kormoranem, logo i napisem na skrzydle daj znac. Ja biore 1 sztuke. Pieniadze szczescia ponoc nie daja a taki antek da mi go w nadmiarze :lol::lol: (jak go rozwale to sie chyba zaplacze :cry: :cry: ). Na tym Forum nie powinienem o to pytac, ale wybaczcie - pisalem ze nie jestem modelarzem. Tak wiec pytam:

co musze jeszcze kupic (a nie mam nic) by polatac antkiem :?: :?:

I co radzicie bym nabyl.

Przepraszam za durne pytanie i z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlas, Ty się chłopie nie tłumacz - normalna sprawa(w pewnym wieku :lol: ). Potrzebny będzie silnik elektryczny bezszczotkowy,śmigło, regulator obrotów do tego silnika, odbiornik, bateria litowo-polimerowa, 4 mini serwomechanizmy no i nadajnik - same drobiazgi, ale nie łam się tylko bądź na lotnisku w Dajtkach 8 sierpnia i wszystkiego się dowiesz z pierwszych ust. Akurat będziemy mieli zawody modelarskie, to na miejscu Ci wszystko wytłumaczę, podpowiem co i gdzie kupić tak, aby starczyło jeszcze na worek foliowy po pierwszym locie :wink: .

Będzie dobrze, najważniejsze to chcieć a przy "hardware" pomogę i pozostali modelarze pewnie też. Zresztą większość pewnie znasz osobiście lub z widzenia...

Pomógłbym teraz, ale jutro wyjeżdżam na 2-3 tygodnie i wrócę na zawody.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się obaj odezwaliście! :)

Krzysiek już wie, a Atlas sie dowiaduje, że jesteście przyszłymi posiadaczami Antów o numerze 1:

Krzychu "Kubusiowy", Atlas - "Żaby" :), no i jeszcze Mirek(leda-g) łaciaty5705

 

Atlas, jako bonus postaram sie wyciac Ci malego Piperka z epp. Na poczatek tym pogonisz krety w okolicy;)

 

a pogadasz z Krzychem -fajny gosc -wiec moze pomoze Ci poskladac Antka:)

 

niedługo ruszy moja stronka: www.napolskimniebie.pl - założę team zakładkę miłośników Antka :) a co tam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barabaszu, 8-go mnie nie bedzie bo niestety musze brac udzial w imprezie rodzinnej :roll: w Poznaniu. Za żadne skarby sie nie wyłgam :cry:

Ale skoro i Olsztyn tu jest (na Forum) to znaczy ze nie zgine :lol:

PS. Martwi mnie tylko ta wzmianka o torbie foliowej :idea: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.