Skocz do zawartości

piknik modelarski Kraśnik


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Serdecznie dziękujemy wszystkim Modelarzom za odwiedzenie naszego stoiska podczas Pikniku modelarskiego w Kraśniku. Miło nam było spotkać Was osobiście. Organizatorom gratulujemy udanej imprezy. Dziękujemy za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie oraz niezapomniane chwile.

 

Danuta i Jakub Kowalscy

 

Krótka fotorelacja z imprezy w dziale media tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym podziękować za możliwość uczestniczenia w tegorocznym pikniku:)

Bardzo dziękuję organizatorom oraz modelarzom, którzy sprawili, że atmosfera była wspaniała :)

Do zobaczenia za rok :)

PS: Serdeczne pozdrowienia dla Baczka, Rabbit-a, P. Blugolf-a, P. Kogutos-a, wróć, nie Pana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troche czasu mineło od pobytu w Kraśniku,zaległości w pracy odrobione,wiec mogę napisać kilka słów.Najpierw chciałbym podziękować kolegom z Kraśnika za naprawdę bardzo udaną imprezę,za ogrom pracy włożonej w przygotowania i za bardzo miłą atmosferę.Latałem w Kraśniku makietami szybowców pirat i promyk z napędem elektrycznym.Chciałbym podkreślić fakt,że po raz pierwszy w kraju odbył się hol szybowca za samolotem z napędem elektrycznym modeli w skali 1:4.Pilotem pipera J3 był kolega Marcin Szczerbaczuk.Parametry holownika:

rozp;2.7m

waga:7.5kg

silnik:Turingy6364

aku:12S2P A123

śmigło18/8

model holowany pirat skala1:4 waga 4.8kg.

Po starcie bardzo cicho i płynnie nabralismy wysokości,przyczym zdaniem kolegów wyglądało to bardzo realistycznie,ponieważ lecieliśmy na małych katach w znoszenia.Wyczepienie na 180m.Kilka kręgów i tak jak poprzednio znaleziony komin nad brzozami kolo drukarni.Lot trwał 20 minut i było super.Piszę o tym dlatego że taki cihy holownik jes alternatywą do spaliny w miejscach gdzie nie mozna hałasować.Marcin po locie powiedział że po jednym ładowaniu mozna zrobić cztery takie hole.Mamy więc wydajną holówkę bo ładowanie trwa 15 min.Pozdrawiam wszystkich

 

Janusz Olszówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał powyżej Janusz, ilość holi powinna wynieść ok 4 więc można powoli zacząć używać tego typu napędu właśnie jako cichobieżną metodę holowania. Osobiście nie do końca byłem przekonany co do mocy napędu (jeszcze potrzebuję ciutkę większego i szybszego śmigła) ale po oderwaniu się od ziemi Pirata już wiedziałem że to się uda :). Napęd w obecnej konfiguracji pobiera na ziemi 48A więc można podciągnąć troszkę śmigłem do powiedzmy 60-65A. Taki napęd powinien dać sobie radę z szybowcami do 6kg (czyli większość modeli szybowców). Dodatkowo Piper przy takim napędzie może latać bardzo powoli i ma duży zapas stateczności na małych prędkościach co powinno sprawdzić się przy holowaniu jakiegoś retro szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.