Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

propsaver mam wewnętrzny gwint 3mm , wkładasz go na wal silnika 3mm. Następnie chcesz założyć śmigło, śmigło ma gniazdo sześciokątne: 5,5 mm. TAK więc śmigło spokojnie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :wink:

 

Funtana zrobiona poza podwoziem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Ale jak zwykle musi pojawić się problem :x :cry: . Zrobiłem jak wyczytałem gdzieś:

-włączyłem nadajnik z kwarcem i wyciągniętą anteną (w pełni naładowany)

-włączyłem zasilanie w modelu i....

Serwa wszystkie drgnęły w którąś stronę i potem co jakiś czas któreś z serw porusza się. Model nie chce reagować na ruchy drążka. Co może być tego przyczyną :?: :?: Jak zrobić, żeby to działało :?: Jedyne co mnie cieszy to to, że serva i regiel nie są spalone :lol: . Dodam jeszcze, że silnika nie podłączałem, ale kable regla sę nie stykały. Zamieszczam pare fotek:

 

 

46304f8b77246629m.jpg 9736de39c3d74a0bm.jpg

2d3c45d288ea0863m.jpg afd63c0a6c64be8dm.jpg

6da5d1baaf47bb03m.jpg

 

Kwarc jest wlutowany w druciki bo kupiłem odbiornik na mikro kwarce i jak mi poradził któryś z forumowiczó wlutowałem.

 

EDIT:

sprawdźcie przy okazji czy wystarczającą przewody są wepchane w odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu, to w odbiorniku masz kwarc nadawczy.
w nadajniku Tx

w odbiorniku Rx

tylko, że one są w tej obudowie, to może ktoś źle je włożył :shock:

idę to sprawdzić-poprostu przełoże :lol:

Ustaliłem jeszcze, że bec z regla podaje do serw 5V więc wszystko chyba działa tylko nie wiem co z tym odbiornikiem.........ale jak już mówiłem idę to teraz sprawdzić

 

PS taki pomysł mi wpadł do głowy: czy to możliwe, żeby serwa się zacinały i muszą się dotrzeć? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarc w nadajniku wyjąłem z obudowy i jednak jest dobry, bo pisze Tx (chyba, żeby się fabryka pomyliła i przykleiła odwrotnie :shock: ), a w odbiorniku się nie chciał wyjąć, ale jak w komplecie to raczej jest Rx.

Możliwe jest spalenie końcówki mocy grając na symulatorze (bez kwarcy, ze złożoną anteną, tak przez kilka godzin)??

Macie jakiś inne pomysły? POMOCY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRA :!: :!: :!:

Naprawiło się właściwie samo :lol::D

To źle, w każdym momencie może się zepsuć też samo.

1. Czy serwa mają tak głośno "bzyczeć"?

Nie powinny a jeśli tak robią to mają jakieś opory przy scentrowaniu się.

2. Co jakiś czas przerywa się na chwile sygnał, a pochwili znowu wraca. Może to być skutkiem zakłuceń w mieście, czy czego?

Nie powinno tak być, jak by były zakłócenia to by nie przerywało sygnału tylko by serwa wariowały. Poruszaj wszystkim i patrz czy sygnał się nie przerywa i tak miejmy nadzieję zlokalizujesz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.