Skocz do zawartości

Pszów modelarnia lotnicza


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

I już chcesz dzieciaki wkręcać w wyścig szczurów :?:

 

Może od razu bierzcie się za takie modele

 

http://www.saumodelarnia.fora.pl/f3-modele-zdalnie-sterowane,58/condor-f3j-m,2477.html

 

Na moje nie tędy droga w tym wszystkim, to musi być sukcesywnie do przodu a nie z górki.

 

Dzieciaki muszą nauczyć się obsługi podstawowych narzędzi i pracy, inaczej takie skrzydło styropianowe to strzał w kolano.

 

Mariusz pokazał jak na już wyrośniętej grupie robi się etap pośredni

 

http://www.saumodelarnia.fora.pl/f3-modele-zdalnie-sterowane,58/szybowiec-f3j-m,937.html

 

Na moje, zróbcie fuksy z normalnym drewnianym skrzydłem. W sumie najsensowniejsze skrzydła dla f3-j/m pokazałem w pierwszym linku, potem są VB czyli kryte szkłem. Chociaż w sumie to nie model wygrywa zawody tylko zawodnik.

 

Chyba że wasz najstarszy zawodnik przeszedł już wszystkie etapy budowy skrzydła drewnianego. Ale nadal, przyszedł wieszcz [bez urazy, mógł być to ktokolwiek inny, tak po prostu przychodzi spec z zewnatrz] i opowiada/pokazuje dzieciakom niestworzone rzeczy.

 

Dzieciaki ledwo rozróżniają płaski od dwuwypukłego, nie mówiąc o jakiś zasadach aerodynamiki a wpycha im się jakiś sprzęt o którym pojęcia nie mają. Wiadomo ze chcemy dobrze ale nie tędy droga.

 

Zrozumiałe jest że wykonanie skrzydła styro jest łatwe, wygodne i tanie ale teraz tak:

 

Wytnie wam ktoś - dlaczego nie wytniecie sami grawitacyjną piłką :?:

Skrzydło miedzy rdzeniem a drewnem trzeba przełożyć przekładką ze szkła, trzeba przed tym jeszcze opracować dzwigar oraz bagnet.

Macie prasę aby ścisnąć całość - wątpie, a książki już nie dają rady w XXI wieku. Jeżeli nie macie prasy to przydała by się pompa próżniowa z workiem. Chyba też nie macie.

 

Chyba że zapoznawać mamy dzieci z metodami garażowymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

O ile sam Paweł ma wykonywać takie skrzydła to wszystko OK, tylko może jak sie za to zabieracie to nie na hurra tylko już tak aby było na przyszłość :?:

 

A co z pozostałą grupą ? Rozumiem że przejdą przez wszystkie etapy budowy drewniaka najpierw.

 

Już się wystraszyłem że produkcje otwierasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione wyznanie Kotecka ale zawsze:

 

Na osobistą bardzo grzeczna prośbę administratora forum, WYJAŚNIAM wszystkim, że BUBIEH1 to Kotecek. Niektórzy zapewne pamiętają moje dyskusje. Jako że konto bubieh1 zostało zablokowane to po dłuższym czasie stworzyłem nowe konto, za nie przyznanie się do konta poprzedniego, posiadanie kilku kont zostałem ukarany 4 punktami karnymi. Jak widać moje działanie na forum opiera się na pozyskaniu wsparcia dla młodzieży, miedzy starym kontem a nowym widać spore różnice w zachowaniu. Jestem człowiekiem bardzo porywczym, z zawodu żołnierzem. Swój wolny czas i skromne dodatkowe środki poświęcam dla młodzieży. Udało mi się stworzyć modelarnie dzięki której garstka dzieci ma konkretne zajęcia. Dzieki waszej pomocy jeszcze więcej udało mi się i uda zrobić. Za wszelką pomoc dziękuję.

 

Wklejam to ja chyba jeszcze jako moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej panowie, ale dajcie mi troche czasu. Mam fajny pomysł i sesje na karku ale damy rade, w przyszłym tygodniu coś wam pokażę.

 

Na ten moment "dostałem" takie zdjęcie:

 

5m0efs.jpg

 

Niby kawałek kartonówki, nijako zrobiony ale ta radość jest bezcenna. A jaka bedzie radość jak zaczną budować i latać modelami ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wspominałem że mam zamiar zakupić model dla dzieciaków od naszego kolegi. Kolega nie dość że sam wsparł zbiórkę wpłatą oddał za pół darmo model FEN z wyposażeniem. Lepiej, za sumę 190zł [wliczając wysyłkę] zakupiliśmy model Fen'a a Paweł dołożył od siebie praktycznie drugi model szybowca :shock:

 

1563guv.jpg

 

fo2kk3.jpg

 

Panowie mężnie budują swoje drewniane modele, poznając tajniki ich budowy. Powoli, sukcesywnie do przodu. Jak wiemy latanie i budowanie zawsze nie idą w parze, od nas dostaną sprzęt który umocni ich w przyłożeniu się do budowania a i pokaże co to znaczy latać.

 

Praca, praca, praca

 

Latanie, latanie, latanie

 

Niestety jedno często wyklucza drugie. Panowie dostali/dostaną sprzęt praktycznie gotowy do latania. Wiemy doskonale że jak modeli nie rozbiją to się nie nauczą, toteż do pierwszych zawodów może się okazać że wystartują całkiem nowymi, własnoręcznie wykonanymi modelami. Myślę że w połowie marca zaczną treningi tymi modelami...

 

Zawody są koronacją tego wysiłku, oby zagarnęli całe podium dla siebie, w sensie żeby tak trenowali aby pozwoliło im to wygrać te zawody.

 

2rqlfus.jpg

 

Oglądamy najnowszy nabytek

 

2921bua.jpg

 

rvwy8o.jpg

 

Nie ma czasu na szukanie śrubokręta

 

264kxzk.jpg

 

Instruktor nie zdążył powiedzieć że w paczce popękał ster kierunku a usterka została już praktycznie profesjonalnie naprawiona.

 

21k9r0z.jpg

 

Tak się prezentuje Krzyś z nowym modelem

 

33uqtd0.jpg

 

A tak Daniel wraz z "swoim" modelem, Daniel ma 8 lat

 

301zuhu.jpg

 

Było nas trzech ... No dobra jest jeszcze Paweł z 4 modelem i dwóch co czekają na/budują modele. Model pelikana został przekazany Wojtkowi

 

Z Gliwic koledzy obiecali przekazać Pelikana dla Mateusza

 

Już naliczyłem ich 5, a stoją następni w kolejce.

 

15db9s.jpg

 

Tutaj jeszcze raz rzut okiem na warunki ... Niestety nawet tak skromne warunki wymagają pomocy władzy oraz zaangażowania rodziców. Bez tych "czynników" nawet najszczersze chęci nie są w stanie nic zdziałać ...

 

Widzieliśmy tutaj wiele twarzy, panowie którzy otrzymali modele wykazali się największą systematycznością, uporem oraz pracą. Ale to jest dopiero początek całej ich przygody, wiele się jeszcze będą musieli nauczyć, wiele modeli rozbić i naprawić aby móc uważać się za modelarza.

 

Ten temat dobitnie udowadnia jakie są problemy i schody na początku każdej modelarni. Nam udało sie jak widać trochę tego sprzętu zebrać. Teraz panowie tylko pracy wam trzeba. Dalsza relacja wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Awaria internetu nie pozwoliła mi na poinformowanie kotecka że dla chłopaków z jego modelarni wysłałem paczkę z modelem i kilkoma rzeczami potrzebnymi w modelarstwie. Wczoraj otrzymałem SMS-sa z wiadomością że paczka dotarła, i z tego się bardzo cieszę. Powodzenia.

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.