Skocz do zawartości

Pszów modelarnia lotnicza


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem, żeby było widoczne, że zamieściłem nowe zdjęcia...

 

chciałem, żeby zainteresowane osoby wiedziały, że są dodatkowe nowe sprawy poruszone w tym wątku

 

 

przepraszam , więcej nie będę tego robił

 

Ja jestem zainteresowany rozwojem modelarni i poproszę od czasu do czasu o wrzucenie czegoś z bieżącej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
kotecek, wiem że chciałeś uniknąć pisania posta pod postem. Jako, że to "twój" temat, będący dokumentacją działalności modelarni, to moim zdaniem spokojnie możesz posta pod postem zamieszczać i będzie to jak najbardziej uzasadnione. Dobrze gadam? ;-)

 

Nie ma sensu edytowac postow, jezeli zmiany sa kosmetyczne, a post dlugi -bo mysle, ze wiekszosc nawet nie zauwazy co sie zmienilo :wink:

 

Wiec smialo Kotecek - mozesz pisac posta pod postem w takich sytuacjach - oczywiscie w jakis rozsadnych granicach.

 

To co robisz dla tych dzieciakow zasluguje na pokazywanie innym - wiec nie bedziemy sie czepiac drobnego odstepstwa od zasad 8) .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że zamiana Mode1 na Mode2 w tej aparaturze polega tylko na odłączeniu sprężyny i dociśnięciu blaszki powodującej "zatrzaskiwanie" się drążka gazu w dowolnym położeniu. We współczesnych aparaturach jeszcze przełącza się Mode z poziomu ustawień nadajnika, wtedy wszystkie miksery i krzywe zostają przypisane do odpowiednich funkcji.

 

Jeżeli aparatura nie ma mikserów i innych komputerowych udogodnień, to kanał nie ma znaczenia. Ważne, żeby gaz i kierunek był z lewej strony, lotki i wysokość z prawej. Kanałami bym się nie przejmował, ale należy na nie uważać jak byś chciał wykorzystać inny, bardziej zaawansowany nadajnik.

 

A model wygląda interesująco. Pewnie będzie ładnie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotuś!!!

Wasza aparatura ma możliwość zmiany mode na przełącznikach, ma też miksery. To jest prosta E-sky chyba 0404, szukałem jakiejś instrukcji opisującej działanie switchów ale nie znalazłem. Switche są pod bateriami. Białe większe do mode, mniejsze do mikserów i (być może) do wychyleń nieliniowych (exp). Na drągach masz mode 2 tzn gaz z lewej.

A pylon silnika zjawiskowo opływowy :devil: :lol2: :devil: :lol2: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mamy żadnej sensownej nazwy dla modelarni

Może "Pszowskie Orlęta" :roll: .

 

I mała prośba do Kolegi kotecek - jeśli nie masz ku temu osobistych przeciwwskazań to dodaj, proszę w podpisie swoje imię.

Chciałbym móc (inni Koledzy pewnie też :roll: ) zwracać się do Ciebie po imieniu a póki co przez to, że jest utajnione nie mam (y) takiej możliwości :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mam silnik na 2 kanale odbiornika (a powinien być na 3-im), to coś to czarno widzę, mam takie nieodparte przeświadczenie, że mikser V-tail zmiksuje mi ster wysokości z obrotami silnika

Mode zmieniaj na tych białych większych przełącznikach, tych z metalową osłonką (widać to przez otwór pod bateriami). Miksery ewentualnie exp zmieniaj na małych białych switchach w czerwonej obudowie (są razem, w jednej obudowie)

A instrukcje z E-sky pościągałem ale tam nie ma opisu tych przełączników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kotecek, niestety nie masz w podpisie imienia chyba że Miś jest od Ryszard

 

Ja byłem dosyć sceptycznie nastawiony do twojej koncepcji modelarni na początku, sam widzisz ze wiele założeń zostało zmienionych a twoje opisy są dla mnie bardzo cennym materiałem. Jakbyś jeszcze czasem skrobnął coś nt. "jaka sie młodziez trafia", co robią, co lubią robić a czego nie to byłbym bardzo wdzieczny.

 

Teraz do ciekawszych rzeczy, nie wiem na ile jesteś obeznany z elektroniką ale moze warto by przemyśleć wykonanie plotera cnc do styro, zamiast pakować całe skromne pieniądze w materiały i zestawy może złóż [złóżmy] taki ploter.

 

Koszty nie są tragiczne a metodą gospodarczą nawet tanie

 

http://gm.cnc.free.fr/en/index.html tutaj jest zip z dokumentacją elektroniczną, nie wiem na ile sie na tym znasz ale nie jest to skomplikowana konstrukcja a nawet jakbys mial problemy z tym to jest co najmniej kilka osób na forum które taką płytkę wykonają bez problemów. Elementy są przetykane a wiec nawet 12 latek mógłby spróbować swoich sił lutując to :wink: Ja ze swoim skromnym studenckim budżetem może nie jestem wiele w stanie zdziałać ale na pewno jedną płytkę bym zgarnał czyli już dwie.

Z ojcem przeszukałbym troche piwnicę, ma tego złomu troche moze jakieś trafo albo zasilacz by sie znalazło albo inne elementy które można by wmontować na płytkę.

 

http://www.teaser.fr/~abrea/cncnet/meca/tbturbi.phtml tutaj jest opisana najprostsza i chyba najtańsza mechanika z jaką się spotkałem w tego typu maszynie. Jak widać potrzeba arkusz plexi + rure aluminiową 50x15 + rure aluminiowa 10mm + 12 łożysk [allegro 1zl za sztuke] + śruby dla podstawowej mechaniki. Tyczke + rurke aluminiowa + drut ... Mozemy np. tą plexi obrobić na laserze, i tak arkusz jest większy niż jeden komplet elementów [btw. są rozrysowane]

 

Pozostają silniki z allegro - ok. 100zl komplet z wysyłką

 

Pytanie jak ty widzisz ten pomysł :?:

 

Ogółem zamysł jest taki że bedziecie mogli robić modele styro + taśma - taniej sie nie da nauczyć nikogo latać. Jeżeli zainwestujecie troche pracy, poszukacie agregatu od lodówki, zaczniecie się bawić laminatami co nie jest wcale takim głupim pomysłem to przy pomocy tego cnc bedziecie w stanie zacząć robić "mistrzowskie" f3j/m i liźniecie temat DLG w bardzo krótkim czasie.

 

Ja osobiście celowałbym w modele 2,5-3,5m typu RES czyli modele typowo termiczne sterowane tylko SK i SW wyposażone w hamulec. Skrzydła wykonacie ze styroduru, przy takich modelach spokojnie możecie użyć tkaniny szklanej 80g na pokrycie płata [nie strzepi sie, nie rozpada w rekach i kosztuje ~4zl za 1m2, srednia cieciwa płata dla takiego modelu to ~220mm]. Jak już wykonacie formę do kadłuba co z pomocą cnc nie jest takie trudne to modele polecą jak z bicza a gdzie tam 1,5 do 3,5m :D

 

Jednak to wymagało by już inwestycji ale zanim zbudujemy cnc to mysle ze i to nie bedzie dla was problemem.

 

Jakis czas temu kombinowaliśmy na forum z taką klasą modeli. Ogółem nawiązując do tamtego tematu ogólne załozenie klasy na dzień dzisiejszy brzmi:

 

Model do 3,5m rozpiętości, max pow. całkowita skrzydla i statecznika poziomego 1m2, konstrukcja dowolna, max 4 serwa, sterowanie tylko SK + SW + ew. hamulec [nie klapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.