Skocz do zawartości

AVIA B 534


baton

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzę do tego działu bo to w końcu spalina .

odpowiadając na pytania kolegi z Gdańska to tak jak pisałem w powitalni za czołem dopiero od roku farb użyłem akrylowych do samochodów i jakiś tam w aerozolu co było tańsze

a po pomalowaniu w jednym miejscu folia była luźna to potraktowałem ją opalarką i po kłopocie z lakierem nic się nie stało.a co do czym prościej tym lepiej ja mam 6 śrubek a nad linkami się jeszcze nie zastanawiałem.Podwozie zrobiłem tak jak miałem w planach wie że sztywne trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już naciągałeś pomalowaną folię to OK, będzie na kogo zwalić winę za niepowodzenia :rotfl: W moim Nieuporcie w ten sposób pomalowałem tylko wstęgę niebiesko-biało-czerwoną na kierunku. Jaka jest pow. skrzydeł i jaką masę modelu szacujesz? Dobrze widzę na planie - 3kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już naciągałeś pomalowaną folię to OK, będzie na kogo zwalić winę za niepowodzenia :rotfl: W moim Nieuporcie w ten sposób pomalowałem tylko wstęgę niebiesko-biało-czerwoną na kierunku. Jaka jest pow. skrzydeł i jaką masę modelu szacujesz? Dobrze widzę na planie - 3kg?

wrzuciłem dziś trochę lakieru bezbarwnego matowego.

waga bez osprzętu 1800 g

osprzęt 830 bez paliwa chyba nie najgorzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest pow skrzydeł? Bez tego nie da się powiedzieć czy wyszedł ci lekko czy za ciężko.

nie wiem na tyle jeszcze się na tym nie znam ale w planach jest 3kg-3,5kg motor 6,5-10m3

to jest mój pierwszy model zrobiony z planów a jestem początkujący po bardzo długiej przerwie.

Bardziej oczekuje podpowiedzi niż pytań !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli dobrze zakumałem to AVIA powstała według TYCH planów.

Samolot mi się nie podoba :oops: , ale modelik śliczny :jupi: :jupi:

Powierzchnia skrzydła to ok 44,5 dm2 ( jeśli dobrze liczę :?: rozp.G.P. 1300mm ,rozp D.P 1000mm ,cięciwa 200mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli dobrze zakumałem to AVIA powstała według TYCH planów.

Samolot mi się nie podoba :oops: , ale modelik śliczny :jupi: :jupi:

Powierzchnia skrzydła to ok 44,5 dm2 ( jeśli dobrze liczę :?: rozp.G.P. 1300mm ,rozp D.P 1000mm ,cięciwa 200mm )

tak jak piszesz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku widziałem na twojej relacji jak rozwiązałeś mocowanie linek naciągających.

ale ty masz o wiele większy model.

Ja mam mniejszy i na razie się zastanawiam jak to zrobić może coś podpowiesz ???

a jak by co to piękny model ale dla mnie za duża skala dlatego AVIA jest taka jak jest

max 1300 RSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok "X" :D

 

Edit:

czyli po prawej stronie Twojego postu.

 

Edit 2:

I tak do bólu.

Chyba , że kolejny post jest w odstępie czasowym lub wnosi osobne ważne treści do całości np. kolejne etapy prac dobrze aby nie edytować tylko dawać jako kolejne posty mimo że nikt nic nie odpowiedział.

 

edit3 :

Kawał dobrej roboty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok "X" :D

 

Edit:

czyli po prawej stronie Twojego postu.

 

Edit 2:

I tak do bólu.

Chyba , że kolejny post jest w odstępie czasowym lub wnosi osobne ważne treści do całości np. kolejne etapy prac dobrze aby nie edytować tylko dawać jako kolejne posty mimo że nikt nic nie odpowiedział.

 

edit3 :

Kawał dobrej roboty. :D

czy to znacz edytuj ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok "X" :D

 

Edit:

czyli po prawej stronie Twojego postu.

 

Edit 2:

I tak do bólu.

Chyba , że kolejny post jest w odstępie czasowym lub wnosi osobne ważne treści do całości np. kolejne etapy prac dobrze aby nie edytować tylko dawać jako kolejne posty mimo że nikt nic nie odpowiedział.

 

edit3 :

Kawał dobrej roboty. :D

a to kawał dobrej roboty to chodzi ci o model AVI jeśli tak to dzięki

ALE CZEKAM NA łosia cacuszko !!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linek - na planie pewnie masz podane jak to mocować. W zależności od mocowania skrzydeł ( sztywno lub mniej sztywno) naciągi możesz zrobić jako ozdoba lub jako pracujące jeśli mają usztywniać całe łączenie płatów z kadłubem - w moim nieuporcie niestety to drugie rozwiązanie :twisted: W przypadku piewszego możesz użyć nawet plecionki wędkarskiej odp. średnicy i mocować na zwykłe wędkarskie agrafki. Jeśli naciag czyli takielunek ma być pracujący to sprawa nieco sie komplikuje. Dlaczego? W przypadku dynamicznej pętli Twój model będzie ważył już nie 3kg lecz ok 30kg :!: :!: więc do takich sił trzeba dobrać i linki i najsłabsze ogniwa czyli ich mocowania. W Nieuporcie własnie zmieniam linki na takie o wytrzymałości 30kg. W Pfalz'u też wymieniam ale ponieważ model lżejszy - 3,3kg linki też ciut słabsze bo o wytrzymałości 18 i 20kg - taka kombinacja bo nie mam jednego typu w wystarczającej ilości.

Temat takielunku pracującego opisany jest w RC przegląd Nr-4/2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model będzie ważył już nie 3kg lecz ok 30kg

Model po malowaniu i LAKIEROWANIU na mat waży 1800g osprzęt 830 g

a jeśli chodzi o linki chodziło mi ich montaż.

Sam pisałeś że w twoim modelu musisz odpinać ale ty masz denio większy i zastosowałeś snap+regulacja ja w moim sądzę że to będzie za duże a muszę naciągnąć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako materiału do "zakotwiczeń ' snapow użyłem aluminium ale spokojnie mozesz do tego użyć tych slicznych blach jakie sa doklejane do listów by ominąć nasza kochaną Pocztę :rotfl: W takim razie jesli skrzydła będziesz miał na sztywno to może faktycznie wystarczy tylko plecionka wedkarska zakończona agrawką wedkarską. Plecionka ta jest o wiele mniej elastyczna niż np żyłka ale wystarczająco by zapiąć agrafkę. Oczywiście wcześniej na "sucho" ustalasz dlugosc linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.