Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Nic sie nie zmieniło ,weekend w órach ,a teraz przebdowa modelarni.

Powiększyłem ja do akiś 4x4 z dotychczasowych 4x2.5m

Dzięki temu mam gdzie się ruszyć a i modele wkońcu nie ulegną kraks na ziemi z powodu ciasnoty.

Nie bedę ukrywał że po szoku jakiego doznałem po wizycie w modelarni Marka Jankowskiego pstanowiłem że mam dość wszechoecnego bałaganu i zrobic prządek z narzedziami, maszynami , materiałami i modelami.

Przy okazi z modelarni poleciały słoiki,skrzynki oraz inne dziwne niemodelarskie przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu uznałem że nie będzie konstukcyjnej kabinki a tylko odlew z Coli :D

Konstrukcja zdemontowana ,a wieczorem biorę się z formę.

Co prawda ma też masę sprzatania w modelarni ale trochę tu , trochę tu i jakoś poleci.

A powód rezygnacji z osobnych okienek na konstrukcji jest taki, że nie daję sobie z nimi rady i całośc wygląda żałośne.

 

Tochę się już stęskniłem za Łosiem , może w końcu znowu robota ruszy z kopyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu uznałem że nie będzie konstukcyjnej kabinki a tylko odlew z Coli

Obawiam się, że z jednego kawałka butelki nie uzyskasz takiej owiewki, jaką tu potrzebujesz, szczególnie, że grube denko i szyjka butelki nie nadają się do obkurczania. Trzeba będzie robić to co najmniej z dwóch kawałków. Osobno część czołowa i osobno reszta, a następnie połączyć razem, na cienkiej ażurowej wrędze-ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odłożyłem kabinkę bo mnie do białej gorączki doprowadzała i zabrałem sie za wykończenie reszt.

Położyłem wszystkie kable do serw w kadłubie i zabrałem się za zamykanie klap pod kółkami.

W tej chwili wkońcu mam porządnie zamykaną gndolę (to znaczy jedna ,a druga do zrobienia).

Pod jedznym 3 stanowym przełącznikiem mam

-otwieranie klapek

-otwieranie podwozia

i z powrotem przelacznikeim

-zamykanie podwozia

-zamykanie klaprek

 

Wszystko ustawione na 3 s. czyli czała czynność trwa ok.6 sekund i wygląda nieziemsko.

Jak tylko będę mógł to wrzucę film.

 

Jutro idę robić drugą część klapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę mógł to wrzucę film.

Możesz - wrzucaj. Tomek przez Ciebie mam coraz większą ochote na popełnienie jakiejś makiety.

 

Wszystko ustawione na 3 s. czyli czała czynność trwa ok.6 sekund i wygląda nieziemsko.

To wspomniane ustawienie to gdzie ustawiasz ?, jakis dodatkowy układ czasowy ?, w nadajniku ?, bo nie za bardzo pojmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ustawione na 3 s. czyli czała czynność trwa ok.6 sekund i wygląda nieziemsko.

No to masz problem z głowy, ekstra efekt w dodatku małym kosztem.

Ja zainwestowałem w specjalne serwa podwoziowe do dwóch modeli i nawet nie moge im zwolnić szybkości ruchu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Model zwala z nóg jak pokazałem tacie, to szczęke zbierała cała rodzina, hen daleko.... :lol:, ale naprawde model jest świetny...., a tak pozatym gdzie planujesz oblot? Lublin? Jeśli tak to raczej ja przybędę z tatą, tylko wtedy nie wiem czy wrócimy ze szczękami pełnymi :lol:.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny oblot odbędzie się w przyszłym tygodniu jak tylko dopisze pogoda u mnie w Puławach.

Start 2 kółka i lądowanie.

Potem dorabianie detali,poprwki malowania i inne duperele.

Na Oblot gotowego umówimy się albo w Radawcu albo w Świdniku na lotnisku ,ale to na wiosne chba będzie.

 

A tu obiecany filmik.

W sumie 2 filmiki

1 pelny 3 mega z kawalkiem oraz 2 urwany nieceale 1 mega.

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/podwozie.avi

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/podwozie11.avi

 

Prędkość to ok 2/3 możliwych,ale więcej nie zwalniałem dlamne jest o.k.

W radiu mam możliwość ustawienie prędkości działania każdego kanału /mixera i td.

Do tego do górnej części 3 (pozycja 2-3) pozycyjnego przełącznika mam przypisane podwozie a do dolnaj (pozycja 1-2) klapki.

ot i cały bajer.

Można by to zmiksować pod jeden przełacznika ale teraz mam możliwość poprawiek i otwarcia np. samych klapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu mam możliwość ustawienie prędkości działania każdego kanału /mixera i td.

Do tego do górnej części 3 (pozycja 2-3) pozycyjnego przełącznika mam przypisane podwozie a do dolnaj (pozycja 1-2) klapki.

ot i cały bajer.

Można by to zmiksować pod jeden przełacznika ale teraz mam możliwość poprawiek i otwarcia np. samych klapek.

Testuj te prztyczki, to mnie później nauczysz :D

Swoją drogą ciekawe, czy potrafi coś takiego wszystkomająca MC19 Motyla, albo bardzo popularna Futaba 9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam w pełni zakończoną 1 gondolę.

Wy sobie oglądajcie krótki filmik a ja spadam robić 2 .

Powinno pójść szybciej bo nie muszę mózgownicy wytężać jak to zrobić.

Zostanąmi mocoania kół do zrobienia i podwozie będę miał z głowy :D

 

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/podwozie_full.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.