Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu kolor nie jest taki sraczkowaty :lol:

Ile warstw dałeś i ile jeszcze będzie na wierzchu (po liniach)?

 

Mała uwaga: nie wiem, czy Łoś będzie miał jakieś szachownice na górnej pow. skrzydeł, ale jeśli tak, to białe będzie Ci teraz trudno uzyskać (chyba, że zamalowałeś taśmę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niezależnie od naklejania, czy malowania mógł zamaskować białe pokrycie z Solarfilmu i później byłoby mu łatwiej.

Miał tak zrobić, ale chyba ma swój tajny plan.

Co do prześwitywania koloru spod białej folii, to pewnie się okaże (cieńsze raczej prześwitują, grubsze są... grubsze :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka gorna to w moim przypadku 6,5cm x na 6,5cm .

Sa 3 rozwiazania.

 

Zmyc warstwe farby i trysnac szachownice na bialym tle. (dla mnie to raczej nie do zrobienia ze wzgledu na kiepskie poslugiwanie sie aerografem.

 

Zmyc farbe i nakleic z paskow i kwadratow szahownice .

 

Nic nie zmywac tylko nakleic wczesniej przygotowana szachownice.

 

Sie pobawie i zobacze co wyjdzie (oczywiscie na foli probnej).

 

Testowalem juz czy biala przeswituje i tu pozytywnie ,wszystko wychodzi ok.

(pomalowana bila i czerwona farba.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna kupic takie kalkomanie (w skleach z moedlami redukcyjnymi?) ???

 

edit:

Duzo jeszcze szlifowania i szpachlowania aby to miejsce jakos wygladalo.

Miejsca zamocowania klapek sa jeszcze nie obrobione,to samoze polaczeniem skrzydel z kadlubem (szpachla)

Generalnie to teraz caly dzien szpachla,zpachla,szpachla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiar na prywatny import papieru do kalkomanii z USA. Niestety dostępność nieregularna, ale jak chcesz to Ci prześlę. Korzystałem z tego źródła dwa razy. Namiar znalazł mi kiedyś chyba Kojot na Allegro.

Podkład może być biały lub bezbarwny. Do drukarki laserowej lub atramentowej. Tylko specjalistyczne drukarki drukują kolor biały więc ja zamawiałem podkład biały i dokładnie wycinałem potem wydrukowany kształt (spokojnie do zrobienia - szczególnie robiąc cienką ramkę w kolorze zbliżonym do podłoża). Ponadto mając dostęp do kolorowego lasera brałem oczywiście ten laserowy. Do tego konieczny jest Decal Film, lakier ochronny do powleczenia wydruku, oraz potem przy nakładaniu specyfiki podane przeze mnie w opisie budowy Camela. Chemię to już można kupić gdziekolwiek w sklepach dla plastikowców, np. w Jadar Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze nad trysnieciem" szachownicy przez szablon.Zrobie probne na kawalku folii i obacze jak to wychodzi.

A jak nie to zostaje mi kupic kalkomanie :(

 

A tu szpachla szpachla i szpachla :D

szpachla1.JPG

 

Po oszlifowaniu mozna sie bylo wziasc za oklejanie

oklejanie1.JPG

 

Oklejone "cycki murzynki"

oklejanie2.JPG

 

i od dolu

oklejanie3.JPG

 

Oklejalem i wylem .

Najpierw kadlub - no jak kadlub okleje to bede w domu :D

Ale kadlub jakos poszedl.

Za to oklejenie gory skrzydla i gondoli "cycki murzynki" to katastrofa .wszedzie luki nierownosci i zaokraglenia . Myslalem ze wszystkie wlosy z glowy powyrywam ,a nie zaduzo jeszcz ich mam . :roll:

Dol poszedl juz gladko (w miare).

Zostalo dokonczyc przy gondol na dole i 2 paski przy laczeniu kadlba z skrzydlem.

 

Potem moge sie brac za gondole (chowanie podwozia ) no i malowanie.

Czyli juz niedlugo bede mogl zalozyc silniki i w koncu posluchac tego radosnego wycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te biale dblyski rto tasma ktrora chwilowo trzyma mniejsze klapki gondoli.

ale cala gondola swiecila sie podobne tylko ja troche zamtowilem bo si balem ze taka wygladzona nie bedzie dobrze farby trzymac.

A wszystko przez to ze na zewnatrz jest szpachla samochodowa ktora po przejsciu papieru 2500 swieci sie jak latarnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.