Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy to wszyscy :)

Zła pogoda, brak chęci i nastroju do budowy czegoś ambitnego, strach przed rozbiciem jakiegoś lepszego modelu przy złej pogodzie i tak oto powstała Delta 'klocek'.

Budowałem ja z 3 godzinki z przerwami na schnięcie kleju i żywicy.

Silnik 0* skłon i 0* wykłon. Lotki minimalnie uniesione ku górze. ŚC 26cm od dziobu.

Waga to 400gramów gotowa do lotu. - Nie za dużo :( ? Pakiet 1600mah, odbiornik 40gramów i dlatego taki wynik.

Jest opcja, że będzie dobrze latać ?

 

Foto:

dsc00183ei.th.jpg

Na dniach oblot :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Na początek wychylenie 50% powinno Ci wystarczyć. Co do wagi to wydaje mi sie ze silnik spokojnie sobie poradzi. Moja delta wazy po przeróbkach ponad 400g (415g-430g), silnik mam eMax 2812 i smigło 7"6, mam spory zapas mocy. Tu ( http://www.youtube.com/user/gbsgrabson#p/u )mozesz zobaczyc jak to lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna latać, aczkolwiek bardzo krótki lot będziesz wtedy miał , Szczotkowców się już nie stosuję praktycznie.

 

Ps. Linux, moją deltą na 50% prawie w ogolę się nie da latać, do "spokojnego" latania mam 25/25% gdy dam np. 100/100 wtedy potrafi zrobić harriera... Np. Lece sobie na full gazie daje drążek do siebie (Full) a delta staje pionowo dębem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy "lot" wykonałe na ustawieniach 100% , tragedia. Zaraz potem zmieniłem ustawienia w E.POINT na 50%, no przy takich ustawieniach to mozna latac i kontrolowac swoj lot, na takich ustawieniach odbyłem około 20-30 lotów. Po pewnym czasie przeprowadziłem remont mojej delty zmieniłem stery na nowe i orczyki dałem inne, wówczas przy ustawieniach e.point 50% cos za mało mogłem poszalec, nie bylo juz takich ciasnych zwrotów, wiec obecnie latam na 75%. probowalem na 100% ale jeszcze za wczesnie na to :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno. Genialny model.

Wiatr straszny bo wg internetu 6-8m/s.

Wyrzut i od razu model poszedł jak szalony do góry, trochę potrymowałem i lata jak po sznurku. Tylko raz odważyłem się przepustnice otworzyć bardziej niż na 50%.

Wychylenia na 75% ustawiłem i tyle jest idealnie, podczas szybowania pod wiatr, ładnie się steruje, a podczas szybkich przelotów wystarczy minimalnie ruszyć drążek.

Niestety, przekonałem się o największej wadzie tego modelu po 3 min lotu 'gdzie jest góra, gdzie dół!!!' i zakończyło się to kretem z około 20-30m, jedyne co się stało to rozłączony silnik o regulatora. Podłączyłem i przez jakieś 10min jeszcze poszalałem. Mimo dużych prędkości model jest bardzo przyjemny w pilotażu.

I szczerze mówiąc, nie wiem czemu wszyscy odradzają 'deltę' na pierwszy model. Osoba która polata na symulatorze, załapie odruchy modelu lecącego 'na siebie' bez problemu da sobie radę. A w przypadku kreta nie wyrywa wręgi, silnika i nie niszczy pół kadłuba jak w normalnym modelu tylko otrzepuje z piachu i znów w górę.

Moim zdaniem trochę taki stereotyp.

 

Mam jeden problem. Gdy chcę pocisnąć tak na 100% gaz to wtedy buczy mi strasznie pop-sever i dziwnie spada ciąg. Mam założony bardzo mocny oring i śmigło ledwo się składa, a mimo to pewnie zsuwa się z piasty przy wysokich obrotach. Jest jakiś sposób poza stałą piastą, na tą przypadłość ?

 

Ogólnie to model polecam. Bo bez schnięcia kleju budowa to godzinka + 0,5h na zamocowanie wyposażenia i można latać.

Ja zastosowałem płytę depronu 6mm, klej polimerowy, odrobinę żywicy, taśmę pakową i listewkę sosnową 3x3. Obeszło się bez drogiej dwustronnej taśmy :)

Dodam, że skłon i wykłon na 0 u mnie są idealne. A przed pierwszym lotem można minimalnie lotki unieść ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pasek depronu mniej więcej 20cm od dziobu i w zupełności to wystarcza. Wzdłuż mam tylko listewkę.

Wydaje mi się, że można dać listewkę, bo np. ja nie mogę wyrzucić trzymając za sam koniec skrzydełka bo się wygina. Jednak w locie to nie przeszkadza, bo delta się 'nie składa'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie końce Skrzydełka są luźne, ale zrobiłem tak, że podkleiłem tasmą od spodu całą deltę jak i po cześci u góry i przy dużych prędkościach (pikowanie z xx Metrów) jest sztywna :) Może w delikatny flatter wpada, ale to nić nie szkodzi :) Co do wzmocnienia, tak w połowie płata nakleić depronowy pasek (6mm) za paskiem w kierunku lotek dać listewkę, bądź pręt węglowy ,a przez całą długość tak samo i będzie sztywna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem. Gdy chcę pocisnąć tak na 100% gaz to wtedy buczy mi strasznie pop-sever i dziwnie spada ciąg. Mam założony bardzo mocny oring i śmigło ledwo się składa, a mimo to pewnie zsuwa się z piasty przy wysokich obrotach. Jest jakiś sposób poza stałą piastą, na tą przypadłość?

 

Nie bardzo sobie mogę wyobrazić jak to śmigło zsuwa się z piasty, przecież tu jest napęd pchający. Pewnie cały problem jest w zbyt wiotkim śmigle, lub masz założone śmigło SF, może trzeba zmienić na inne i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sobie mogę wyobrazić jak to śmigło zsuwa się z piasty, przecież tu jest napęd pchający. Pewnie cały problem jest w zbyt wiotkim śmigle, lub masz założone śmigło SF, może trzeba zmienić na inne i będzie dobrze.

Dokładnie, mam śmigło SF, spróbuję z takim samym, ale sztywniejszym. Jak nie pomoże dam o mniejszym skoku. Dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy ten silnik , ale jak narazie bardziej niz na delcie skupiam sie na piperku którego ''rozbiłem'' w czwartek . Szkoda mi go bo to były jego pierwsze loty w tym sezonie. Na szczęście do wymiany tylko wręga pod silnik i wstawienie kilku wzmocnien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszyscy mają to i ja :jupi:

 

Tu zdjęcie porównawcze delty z moim 7 letnim bratem.(Ta taśma to tylko tak narazie dopóki nie kupie ładniejszej kolorowej)

18331413.jpg

 

A tu delta na osobności

23453320.jpg

72208774.jpg

24560679.jpg

 

Pakiet musi tak być bo miałem kłopoty z wyważeniem (za duży silnik) ale oprócz opaski zaciskowej trzyma się na rzepie w sumie to opaska tylko tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.