Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam :)

Pare dni temu nakrecilem filmik z lotow delta.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2hPdMFVAw30&feature=youtu.be

a dzis juz jej nie mam;/ wczoraj poleciałem bardzo ale to bardzo wysoko a potem delta odworcila sie na plecy i pikowała w dół a ze bylem daleko zaslonily mi ja drzewa noo i po modelu w okolo pola ze zbozem szukalem jej okolo 3h i nie znalazłem niestety 200zł poszlo..

 

Będę robił następna ale zastanawiam sie nad silnikiem. Mialem Emaxa 2822 no i powiem ze na smigle 7x6 i pakiecie 3s latała fajnie ale chcialbym jeszcze troche szybciej o ile sie da ;D

noo i nie wiem jaki silnik kupic bo zabardzo sie na tym nie znam, najlepiej taki zeby mozna bylo latac tez innymi modelami. jakis dzwonek albo cos ? co proponujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj moja delta ze szczotką 370 ;d (miałem akurat pod ręką :P )

1001875a.jpg

 

Niestety, podczas drugiego lotu urwała się szczotka w silniku. Na szczęście delta łatwo dała się bezpiecznie sprowadzić na ziemie :jupi:

 

W domu miałem jeszcze jakąś bezszczotke, więc szybko zamówiłem do niej regulator i latamy dalej :)

1001899h.jpg

 

Naprawdę fajnie to to lata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam 2 pytania dotyczące tej delty. Obecnie latam na śmigle 7x4. Przy takim http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8141 silniku i pakiecie 3s 2200mAh. I po całym lataniu nawet na pełnym gazie silnik jest tylko ciepły a regulator 25A, można powiedzieć lekko ciepły. Problem pojawia się jak założe śmigło 8x6, bo wtedy po 2min latania silnik jest gorący, regulator tylko ciepły. Moje pytanie czy mogę latać na takim śmigle? Posiadam jeszcze 9x6. I drugie pytanie: Mam regulator Turnigy Basic v3.1 25A tylko nie wiem jak zaprogramować pełny zasięg gazu poprzez aparature, ponieważ zgubiłem instrukcję do niego. Wydaje mi się że muszę to zrobić, bo dość dużo mocy jest już przy minimalnym wychyleniu a full osiąga zaraz za połową wychylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie bardziej bo na większym smigle i skoku smigła silnik pobiera więcej prądu. pilnuj aby nie przekroczyć wartosci granicznych dla silnika, regulatora i pakietu.

Tu masz tabelę dla różnych śmigieł. Ten silnik pobiera 130W więc w prądzie będzie prawie 12A.

Moim zdaniem to nowe smigło jest za duże co do średnicy i do skoku.

 

Tu masz instrukcję do regulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, też postanowiłem zbudować swoją deltę, wszystko było ok, ale w trakcie budowy taśma dwustronna się skończyła i resztę pokleiłem na polimera dragona, no i delta schnie sobię.

A teraz staram się ustawić/zaprogramować serva, udało mi się zrobić lotki ale ster kierunku mi nie działa jak to zrobić?

W FLAPERON mam:

STATE: ACT

AIL1 100 100

AIL2 100 100

FLP1 100

FLP2 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Gdybyś zadał sobie minimum trudu - to na 22 i 23 stronie masz wytłumaczone:

-"Jak chłop krowie na rowie" !

 

i to w dodatku na czerwono i wytłuszczonym drukiem co i jak ustawić.

 

Więc proszę - jeśli przeglądasz dany temat - czytaj posty ze zrozumieniem.

Wiem, że emocje są nieraz ogromne i chciałoby się, żeby już i teraz wszystko było sprawne i działające w 100% :) - więc teraz wycieczka na 22 stronę i zaczynamy czytać posty i lukamy na przykład na post kolegi GBS który ładnie wyłuszczył sprawę.

Daj znać czy wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie działa, servo z CH6 się nie rusza...

EDIT

TRYB GLIDER

ELEVON:

STATE: ACT

AIL1 100 100

AIL2 100 100

ELE1 100

ELE2 100

A w display eil i ele są zmiksowane tak że po podpięciu serv w ch1 i ch2 lotki działają ale SW nie działa tak jak trzeba ba serva zamiast ruszać się razem w jedno stronę to się ruszają tak sami jak lotki, w skrócie mam 2x lotki.

PS jeden gada że ma być acro a drugi ze glid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.