Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko: Jak rozpiętość skrzydła delty oraz długość kadłuba będzie odpowiednia aby włożyć tam pakiecik Li-Po 4S 2.6Ah który waży 300g ?? Do tego silnik 1000kV 432W. i regiel 40A. Chodzi tutaj o wyważenie skrzydła aby było w miarę bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę, że nikt nie w temacie nietypowych skrzydeł :D

 

Długość kadłuba 100cm

Rozpiętość skrzydła 120cm

a^2+b^2=c^2

a=60

b=100

Zatem: 3600+10000=c^2

            13600=c^2

            c=-/13600

            c~116,6

Długość krawędzi natarcia 2 x 116,6cm

SC: 44.5cm od dziobu modelu.

 

Na zdjęciu, domyślne miejsce lotek oraz kształt (na czerwono)

I na zielono miejsca w których będzie wklejony jakiś węgiel lub listwy sosnowe.

 

1. Proszę mi powiedzieć jak wkleić ten węgiel żeby wzmocnienie modelu było najlepsze ?

2. Nie mogę znaleźć programu do wyliczania SC, pomożecie ?? Znalazłem ale tylko dla modeli z ogonem i wyszło jak wyszło :C

 

 

 

post-9571-0-30147100-1407852017_thumb.jpg

post-9571-0-73501800-1407852256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być zadziorna :D Ale chyba faktycznie za długa i za mało szeroka.

Jakie wymiary były by w miare ok ?? Zauważcie że napęd nie jest taki słaby i nie jest lekki dlatego nie może to być zwykła delta :)

 

Co do węgla to właśnie mi pomóżcie :) Jeszcze nic nie zamawiałem.


PS. Jakieś dziwne to SC mi wychodzi :/ wg programu do skrzydełek CG jest około 113cm od dziobu.


W porównaniu do MIG'a 25 wcale nie wygląda na wąską :)

post-9571-0-11052500-1407855215_thumb.png

post-9571-0-82345600-1407855625_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SC to zanim dasz wyposażenie, wykonaj kilka rzutów przesuwając środek ciężkości. Jak uzyskasz zadowalający lot ślizgowy będziesz miał już pojęcie gdzie powinien być SC, a po pierwszym locie najwyżej poprawisz.

 

Co do pakietu 4s. Miałem kilka delty z tego tematu i wszystkie latały na 3s 2200mAh. No i prawda jest taka że nawet w oryginalnej wersji poleci z tym pakietem który podałeś, tylko przy dużym obciążeniu powierzchni skrzydła będzie gorzej szykowała, a może być tak że w ogóle nie będzie szybowała.

 

Weź na wagę wszystkie graty, dolicz coś na konstrukcję i celuj sobie tak żeby uzyskać obciążenie powierzchni skrzydła około 30g/dm2.

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weź na wagę wszystkie graty, dolicz coś na konstrukcję i celuj sobie tak żeby uzyskać obciążenie powierzchni skrzydła około 30g/dm2.

Ot, bardzo słuszna uwaga :) Idę ważyć i liczyć.

Powierzchnia skrzydła 60dm2

Waga całego wyposażenia z przewidywaną konstrukcją: okolice 1100g

Obciążenie: 18.3g/dm2

1100/60=18.3

Czy ja to dobrze policzyłem ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kilka rzutów jak to ktoś niedawno napisał ,,a'la robertus'' :) I model szybuje poprawnie przy CG 47.5cm od dziobu.

Myślałem żeby zrobić tak: wyciąć 1 warstwę depronu 6mm i połączyć ze sobą w ten trójkąt. Ładnie wyciąć rowki 3mm i powklejać wzmocnienia z węgla. Potem wyciąć 2 taki sam trójkąt 6mm i nakleić go na wklejone już wzmocnienia.Potem obrobić trochę krawędź natarcia i ewentualnie trochę zeszlifować krawędź spływu, i kadłub gotowy :) Można jeszcze pomiędzy płaty depronu dać balsę 1.5mm czy nie ma potrzeby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej kratownicy ?? Rurki węglowe wzdłużne 8mm. Rurki węglowe poprzeczne 4mm

W rurkach wzdłużnych będą powiercone otwory 4mm na rurki poprzeczne.Wszystko przetknięte i sklejone. Do tego pomiędzy kawałkami depronu balsa 2mm.


Gdyby ktoś się zastanawiał o co mi chodzi, macie na dole obrazki :)

post-9571-0-36053300-1407878649.png

post-9571-0-81097500-1407879173.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigiełko tak jak w oryginalnej delcie będzie jednak na samym końcu, aby nie uszkodzić ,,kręgosłupa'' modelu.

Balsa miała służyć dodatkowemu wzmocnieniu, choć w sumie przy tak grubych rurkach to nie widzę sensu jej tam wklejać, ta kratownica powinna być pancerna, no nie ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości to ja bym zrobił skrzydło z trzech warstw 6mm podkładu sklejone na kanapkę soudalem pieniącym. Wzmocnienia w środkowej warstwie z rurek fi6. rurki ułożone w trójkątną ramkę. W klej wtopiłbym siatkę do gipsu dla wzmocnienia, tak jak twoja kratownica. Można by też wkleić tu jakiś patyk do mocowania silnika. Na koniec na skrzydło przykleiłbym 6mm stopnie dla kfm-4, ale takie tylko w połowie środkowej cięciwy. Równolegle do podstawy.

 

Jedyne co mi się nie podoba w Twoim projekcie, to SC, który jest w sumie na przodzie. Większość masy skrzydła jest na ogonie, Ty chcesz jeszcze dołożyć silnik na sam koniec. Możesz mieć problem z wyważeniem. Nie jest to jakiś szczególnie  duży problem, ale sygnalizuję, że może nie być łatwo.

Acha, no i lotki większe, bo te jakieś przymaławe są na pierwszym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.