Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chcialem zrobic delte 120 min, ale nie rozumiem jak taką deltą sterowac są tylko 2 lotki wiec jak mam lecieć np do góry ? :) jestem zielony w tym temacie wiec prosze o wyrozumialość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja delta nawet przy sporych fikołkach się nie wyginała, może nie dałeś listewki? :P :P :P

 

dałem 1 wzdłuż i 1 w poprzek 6x8

 

Witam. Jako 3 model postanowiłem również zbudować Deltę. Poleciała za 1 razem. Wyrzut za skrzydło. Pięknie lata i szybuje tylko nie wiem jak ustawić skłon i wykłon silnika. Z przyrostem gazu zadziera mocno do góry i w lewo. Nie chcę zgadywać.

 

Podłuż pod krzyżak podkładki lub wężyk silikonowy żeby regulować wykłon silnika bez jego ciągłego odkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłuż pod krzyżak podkładki lub wężyk silikonowy żeby regulować wykłon silnika bez jego ciągłego odkręcania.

 

Źle się wyraziłem. Chodziło mi w którą stronę przechylić silnik przy tych objawach (zadziera w górę i w lewo). W dół i prawo (patrząc na silnik)? Przy napędzie przednim to wiem. Z tym wężykiem dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale chyba tak samo jak w napędzie ciągnącym. jeśli zadziera w górę silnik należy wychylić w dół jeżeli w lewo to wychylić w prawo itd.

Jeżeli się mylę poprawcie mnie :)

Dokładnie Michał, sprawdziłem w praktyce.

 

Upały nie sprzyjały lotom, ale do paru rzeczy doszedłem i może komuś początkującemu (jak ja) się przyda. Podstawa to wyważenie Delty nie tylko w osi podłużnej, ale i poprzecznej. Oczywiście różnice w pojedynczych milimetrach nie powodują od razu z Delty nielota, ale można już wyczuć zmiany np. w stylu szybowania. Ewentualne skłony i wykłony j.w. Bez tego akrobacje przy pierwszym kontakcie z tego typu modelem grożą kretobiciem. Po ustawieniu silnika dalej ściągało mi model w lewo. Próby z dociążeniem jednej strony np. kamerką to nie ta droga. W locie poziomym ok, ale już przy pętli mamy gratis beczkę. Lepiej już latać jak jest na sporym trymowaniu. To oznacza tylko skopaną geometrię, czyli krawędzie natarcia dogiąłem po prostu niejednakowo. Delta oczywiście na pierwszy rzut oka wygląda ok. Giąłem zielony Arbiton tak: taśma na natarciu (tylko naklejona na natarciu lubi się odkleić), płyta CD, potem gięcie z suszarką Żony (zbyt mała temperatura), a w końcu opalarką z regulacją temperatury. Arbiton oczywiście łatwo przegrzać i zamiast elastyczny robi się kruchy... Taśma dwustronna? Następną zrobię jednak klejoną. W 120 minut oczywiście nie dałem rady, a w 2 popołudnia.

Ogólnie Delta godna polecenia, naprawdę!!!

 

zaie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, aby przyspieszyć budowę delty można użyć kleju na ciepło, znacznie skraca to pracę z deproniakami ;)

Trzeba tylko uważać na temperaturę kleju, gdyż jak pozwolimy mu się za bardzo rozgrzać to przytopi XPS'a i.... paluchy.

Generalnie super temat, i moja delta czeka na serwa, gdy tylko Coke Festiwal się zwinie z Czyżyn w Krakowie to może da się polatać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a z czego Ty zrobiłeś popychacze? Coś mi się wydaje że to one są przyczyną "złego" zachowania się delty ;)

 

Drut 1mm w koszulce termokurczliwej najcieńszej jaką miałem. Dla usztywnienia złapane paskiem zaciskowym. Bez paska całość "sprężynowała". Poprzednie zdjęcie nie do końca było aktualne.

 

wxcz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.