Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja propsaver zamocowałem tak, że śmigło opiera się na nim, jednak centruje się na wale. Spisuje się to świetnie, używam tylko i wyłącznie gumek recepturek-2 gumki zwinięte na 3razy

 

Przy zahaczeniu najczęściej gumki się rozciągają, nie pękają a śmigło zsuwa się z ośki i odchyla.

 

Może fotka coś więcej powie:)

4da8e24f72795b40med.jpg

Myślę że pomysł nie jest zły, bo działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam w zapasie śmigło 5,5x4,5, bo to 8 może być za mocne do tego silnika.

Podczas testów na pełnej mocy po 2 minutach robił się lekko ciepły.

Jeszcze nie mam jak zmierzyć ciągu, ale na oko jakieś 400g było.

Ten silnik nie ma osi z przodu. Zastanawiam się nad jej przesunięciem.

Co do depronu, to tu dostępny jest jedynie 5 x 60x80 puzzle dwustronnie rowkowane...

Styropianu mam za to pod dostatkiem.

Poszukam jeszcze przy okazji depronu.

Ale w przyszłym tygodniu jadę do pracy poza miasto i cały tydzień nie będę mógł nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić Depron 5mm, niestety ten najsłabszy szary w formatkach 59x79 - chyba tylko "kasztany" taki mają :)

Przyda się do kolejnych modeli.

Teraz zbieram na lepszą aparaturę, jutro idę wycinać moje TZAGI :)

Przeczytałem chyba z milion stron o tym modelu i powiem szczerze, że oprócz sporej wiedzy z dziedziny lotnictwa i modelarstwa, to tak de-facto nic nowego nie znalazłem, niż tu i na zaprzyjaźnionym forum.

Jedynie kilka ciekawych pomysłów na pomoce warsztatowe i sposoby wykonywania pewnych czynności :)

 

Na szczęście taka wiedza zostaje do końca życia :)

 

Zrobię jednak to skrzydełko 1200mm, bo w kilku przypadkach spotkałem się z tym modelem na prawie identycznym silniku i śmigle.

 

Mam jeszcze tylko pytanie dotyczące cięgien, czy można je robić z prętów mosiężnych, bo w budowlanych jedynie takie są, z drutem jest ciężko, no chyba że grubym:)

Niestety mały modelarski sklepik niedaleko mnie został zlikwidowany z początkiem roku i teraz zostaje mi tylko Conrad i Lindinger, znalazłem za to sklepp modelarski, który oferuje jedynie gotowe modele i części zamienne, ciekawe podejście :)

 

Czytałem też sporo o tym zwichrowaniu płatów. Musze przyznać, że straciłem w tym temacie całkowicie swoje zdanie.

Więc proszę o poradę, Wichrować, czy nie w pierwszy mmodelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wichrować Podnieś nieco lotki w stanie spoczynku do góry.

Popychacze muszą być sztywne aby precyzyjnie działały ciągnąc i pchając. Pręty mosiężne są dość wiotkie.

Zamiast grubych popychaczy stosuje się tez bowdeny, czyli cienki pręt stalowy w rurce, która go prowadzi i zapobiega wyginaniu.

Ew. mógłbyś spróbować zrobić coś ala bowden z pręta mosiężnego

Nie ma w .at sklepów modelarskich wysyłkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, budowałem 120 minutową deltę trochę dłużej, znacznie dłużej, wygląda jak na fotkach :) a jak lata - tego nie wiem bo to moje pierwsze próby budowy modeli RC i nigdy jeszcze nie latałem :(. Jeśli widzicie jakieś błędy, które mogłem popełnić z racji nikłego stażu i doświadczenia w modelarstwie, to proszę o opinie :)

Wyposażenie:

- CF 2812,

- śmigło 7 x 5

- Zippy 3s 20c 2200

- serwa Tower Pro

- ECS 30

Przybliżona waga całości 450 g - (ważone na wadze kuchennej)

aparatura HK-T6A V2

post-11976-0-38051900-1358347046_thumb.jpg

post-11976-0-19830000-1358347121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca do "regulacji " masz dużo, spokojnie wywazysz po kilku przelotach.

Ładnie zrobiona :) gratulacje, koniecznie oklej czymś np tasmą, bo depron poniszczy się przy lądowaniach a przyt kretach na pewno połamie . Tasma wzmocni go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pieść za bardzo . pisałeś ze nie latałes jeszcze. Krety ją troche "porysują". Wiem z doświadczenia ze budowanie ładnego modelu kreci . ale latanie bardziej kręci, a nauka niestety nadwyręza piekno modelu. Drugą zbudujesz jeszcze ładnejszą. Serce boli jak po kilku sekundach lotu godziny pracy ida na marne. Ale nie martw sie , delta wytrzymuje duzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.