Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

ja również postanowiłem zbudować takie cudo. Zajęło mi to nie 120min ale w 2 dni dałem rade :) oto link to filmu : http://vimeo.com/10829675

 

Co prawda troszkę wiało, ale jakoś dało rade latać.

 

Ta delta lata jak latawiec. Taki lot nie pasuje do tego modelu. Daj silnik z większym KV. No chyba, że uczysz się latać- no to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa jak latawiec z pakietem 1800mah :lol:

 

nie tak poważnie to ok 21 odbył się oblot i jestem szalenie zadowolony - poleciała za 1 razem i wylądowała

 

model jest dosyć szybki i bardzo zwrotny a także dzięki lekkiemu biciu śmigła gws efektowny - głośny :rotfl:

dodam ze ok 1/2 2/3 gazu idzie w pionie

 

mam spalinowe śmigło 9x6 apc da rade na tym polatać czy sobie odpuścić?

 

edit:

idąc za rada kolegi zdjąłem stateczniki co bardzo pogorszyło właściwości lotne szczególnie na wietrze, delta jest mega niestabilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to zwracam honor :P

 

wiecie gdzie znaleźć plany jakieś delty z profilem? bo zakochałem sie w takim lataniu ta delta nie wyszła idealnie a nie chce robić takiej samej :wink:

 

albo jakiegoś prostego i bardzo zwrotnego(jak delta) jeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj sobie Insomniac-a powiększ do 1m plany i z tym wyposażeniem co masz w delcie to powinien mieć niezłego kopa.

Ja w swoim mam silnik Emax BL 2210/30.

Teraz to się już przyzwyczaiłem do niego i mocniejszy silnik by był jeszcze lepszy.

Poza tym będzie Ci się lepiej modelem startować, gdyż nie trzeba uważać na pchające śmigło.

Model jest prościej zrobić niż deltę, przynajmniej dla mnie.

Pomału przymierzam się do wykonania wersji II Insomniac-a o rozpiętości 120cm.

Waga na razie nie znana (około 1kg) napęd też, ale jakiś silniczek z dużym kV w granicach 1800-2000/V trzeba założyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napędy pchające są fajne 8)

 

bardziej chodziło mi o jakiegoś jeta tylko ze bardzo zwrotnego ale tu chyba niema kompromisów

 

edit:

delta rozbita po tym jak 1 lotka padła - chyba się orczyk wypiął

ale nic 2 godziny szukania z pomocnikami 6 i 9 lat, trochę łażenia po drzewie i przynajmniej elektronika sprawna(oprócz serwa bo tryby strzeliły, leciałem wtedy szybko więc możliwe ze niewytrzymały?!) :jupi: pomocnikom kupiłem po lodzie i byli zadowoleni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myślicie że model dobrze by latał przy wadze 1275g?chce wsadzic do delty silnik GMS.47 (7.5ccm), zbiornik 250ccm, Serwa tower pro 5010,odbiornik futaba 2.4GHz. zasilanie to lipo 1600+ubec. delta będzie pokryta taśma a sterolotki i stateczniki myślę zrobić z balsy twardej 4 lub 5mm. łoże pod silnik chciałbym zrobić ze sklejki 8mm która będzie przechodzić przez całą długość modelu. mam też sklejke 10mm. śmigło chciałbym dać 10x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrowy trójkąt z pianki o masie 1300g?

Są łatwiejsze metody budowy cegły. :wink:

 

Ten model latał u mnie na silniku 84W. Zatem na logikę, na silniku 1ccm to powinna być rakieta.

 

Musiałbyś deltę znacznie, znacznie powiększyć.

W dodatku jest ona dość wrażliwa na wyważenie, więc w trakcie spalania paliwa, zmieniałaby się jej charakterystyka.

 

Można znaleźć w sieci palny dużych, latających skrzydeł, bardziej odpowiednich od taniuśkiego, prostego i małego modeliku z pianki, do dużego napędu spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Profili2 jest też coś co nazywa się Delta Pushermetric. Rozpiętość 92 cm, na spalinę. W sumie, fajnie wygląda.

 

Moja depronowa ma już ponad rok i cały czas lata, chociaż ostatnio zaczęła "mięknąć". Chyba jej czas dobiega końca. Ale swoje wylatała ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigła - silnik 3f może się kręcić w obie strony i wtedy nie bardzo ma znaczenie, czy śmigło jest pchające ;) Na zdrowy rozum - kręci się w tę samą stronę, tylko silnik raz jest za, a raz przed modelem :)

 

Po prostu napisami do przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigła - silnik 3f może się kręcić w obie strony i wtedy nie bardzo ma znaczenie, czy śmigło jest pchające ;) Na zdrowy rozum - kręci się w tę samą stronę, tylko silnik raz jest za, a raz przed modelem :)

 

Po prostu napisami do przodu :wink:

 

 

 

Trochę nie czaję :oops: Czyli napisami do dziobu czy do np lotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.