Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

łopatki śmigła to takie jakby spłaszczone i wydłużone łyżeczki. I to wypukłe musi iść w tym kierunku, w którym model leci, a to co wklęśnięte musi iść w tę stronę, w którą ucieka (jest wypychany) wiatr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

zbudowałem tą deltę, wszystko ok itd. poustawiane wyważone ale w powietrzu pojawia się problem, do połowy drążka gazu jest ok, powyżej pojawia się takie buczenie.

 

 

śmigło GWS 9x4.7 slow, na dole nie ma tego problemu, śmigło wyważone nie wiem co może być przyczyną już 2 śmigła połamałem.

 

 

Pakiet 1600mAh

 

Silnik od cessny 480 no-name

 

regiel 18A no-name ;)

 

serwa 9gr

 

 

w silniku odwróciłem obroty i założyłem śmigło odwrotnie wszystko ok tylko to buczenie takie jak by było odwrotnie (ale nie jest )

 

i nieszczęśliwe śmigła 9x4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie!

 

Ja też zrobiłem swoją deltę i muszę podziękować za ten projekt. Lata świetnie i mimo, że jestem amatorem całkiem dobrze sobie z nią radzę. To już moja druga delta, pierwszą rozbiłem po kilku dniach ucząc się latać. Druga jest dużo dokładniej zrobiona i mocniejsza. Latam na silniku TP 2409-12T, śmigle 8x4, pakiecie LiPo 2200mAh a aparaturkę kupiłem Turnigy 9x. Od dwóch dni mam zamontowane LED'y które zostały mi jeszcze z pracy dyplomowej i przeleżały 10 lat w szufladzie. Zrobiłem na szybko mały filmik i wrzuciłem na youtube, jakość kiepska ale coś tam widać. LED'y do małych poprawek ale muszę przyznać, że nocne loty są super!

 

http://www.youtube.com/watch?v=oBWkbMVhX4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej1996, Jeżeli masz śmigło mocowane na piaście, to proponuje dołożyć gumek. Miałem ten sam problem, a mianowicie gdy latałem na jednej gumce-do połowy gazu było ok, a powyżej pojawiało się buczenie i silnik tracił moc. Okazało się potem, że gumki nie trzymały śmigła i zwiększyłem ich ilość z jednej do czterech, i teraz jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej1996, Jeżeli masz śmigło mocowane na piaście, to proponuje dołożyć gumek. Miałem ten sam problem, a mianowicie gdy latałem na jednej gumce-do połowy gazu było ok, a powyżej pojawiało się buczenie i silnik tracił moc. Okazało się potem, że gumki nie trzymały śmigła i zwiększyłem ich ilość z jednej do czterech, i teraz jest ok :D

 

Jest tylko jeden problem. :wink: To buczenie, to flatter śmigła, które "odlatuje" od piasty po wzroście ciągu. W przypadku delty z napędem pchającym - śmigło jest "dociskane" do piasty. Więc nie powinno "buczeć". Albo się ślizga na wale, albo zaczepia delikatnie o piankę. Delta w locie się nieco wygina. Jeżeli mocowanie silnika nie jest zbyt sztywne - może ono zahaczać np o stateczniki. Moja 1 Delta miaął taką przypadłość - na sucho wszystko w porządku - po locie, poharatana jak samuraj przez teściową.

 

Ale wtedy powinny być ślady po uderzeniach śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilbc, Z ledami jeszcze delty nie było, gratuluję pomysłu. Teraz tylko patrzeć jak w TV powiedzą że ktoś widział UFO nad Bolesławcem :mrgreen:

A swoją drogą po obejżeniu Twojego filmu to mam ochotę wyciągnąć swoją staruszkę w wersji Pro (rdzeń styropianowy) z piwnicy i też polatać nocą z ledami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem dlaczego buczy. Jest taka sprawa. Założ śmigło srednicy jak masz ale nie na 4,7 tylko na 5(dla przykładu zamiast 8x4,7 to 8x5) Smigla gws na 5 sa proste, sztywne i nie zawiniete jak te 4,7. Do tego masz za slabo gumke na śmigle(ja stosuje uszczelki do wody) no i za dlugo os smigla. Trzeba skrócić. I tak zalozyc piaste zeby os nie wchodziła w otwór w śmigłe. Wtedy propsaver bedzie spełniał swoje zadanie, czyli chronił Smiglo przed złamaniem. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakowało mi w tych ledach określenia przodu modelu i poprawiłem to wczoraj. Efekt jest taki. Przyznam, że białe ledy dają mocno po oczach i dzięki nim bardzo łatwo zorientować się co do pozycji modelu w przestrzeni. Lata się niemal jak w dzień, tym bardziej, że mamy pełnię. Tym razem na loty zabrałem kamerę więc może uda się nakręcić jakiś znośny jakościowo film przedstawiający nieco więcej niż czerwoną plamę na czarnym tle.

 

20100923269k.jpg

 

Dodam jeszcze, że całość pobiera ok 0,35A prądu, co przy silniku który lekko rozkręcony ciągnie ok 9-12A, daje akceptowalny wynik. Czas lotu na pakietach skrócił się właściwie niezauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.