Skocz do zawartości

Delta z depronu w 120minut


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze piękne te wasze modele :) No dobra coś wymyślę, pójdę jutro może do Biedronki albo gdzieś :) A jakie funkcje na aparaturze ma Delta.

 

1. silnik

2. lotki (tzn jedna góra jedna dół do skręcania)

3. te same lotki dwa góra, dwa dół do latania góra dół tak?

 

h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 806
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pójdę jutro może do Biedronki albo gdzieś
jak będziesz w Biedronce to pójdź na tyły sklepu, tam zawsze są skrzynki po cytrusach zrobione ze sklejki 3mm smyknij jedną i masz towaru na 10 delt :wink:

 

2,3, tak

 

a jaką masz aparaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chcę :)

 

aaa i jeszcze jedno zacząłem się bawić aparaturą. Jak rozumiem w Delcie lotki powinny chodzić jednocześnie jedna w górę jedna w dół i w ten sposób samolot skręca? Jak teraz osiąga się taki efekt? Czy jedna lotka jest na kanale 1 druga na drugim i jakoś się to miksuje, czy po prostu kupuje się Y kabelek i odwrotnie instaluje się siłowniki i w ten sposób każdy chodzi w inną stronę, ale jest efekt skrętu. (sam to wymyśliłem :) )

 

hmmmm no tak ale jak się osiąga efekt wznoszenia i opadania, przecież to te same siłowniki mają robić, prawda? :(

 

h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik, prawa sterolotka i lewa sterolotka są na oddzielnych kanałach, stąd do delty kanałów potrzeba co najmniej 3. Dodatkowo aparatura musi obsługiwać miksery. W aparaturze włączasz mikser, w zależności od aparatury może mieć różne nazwy. U mnie nazywa się elevon - mikser lotek z wysokością. Serw nie podpinasz na kabel Y tylko każde do oddzielnego kanału. Komputer w aparaturze w zależności od kierunku w jaki wychylasz drążek wysyła sygnały do serw aby wychyliły się w tym samym kierunku (drążek do/od siebie, stery działają jako stery wysokości) lub różnicowo - góra/dół (przy ruchu drążka w prawo/lewo - stery działają jako lotki).

Jutro podpytam kolegę jak to wygląda w Turnigy - chodzi o to co jest na którym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w (mode 3 gaz po prawej oraz lotki przy gazie) serwa na kanał 2 i 4, silnik na 3 kanale

 

aparatura na model ACRO, w ustawieniach V-Tail dajesz

100, 0, 100, 0 a resztę ustawiasz w zwykłych rewersach :)

 

mam również ustawione w moim tzagi DX/EXPO na przełącznikach, do spokojniego latania na wysokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dzięki za pomoc, naprawdę, bardzo mi miło, że pomagacie i nie opieprzacie, że nie szukam its itp bo szukam, ale ciężko mi się generalnie odnaleźć :)

 

1. Jeśli chodzi o rady to czy MOUNTER masz też Turnigy?

2. Mam już tę sklejkę z biedronki :) i teraz czy silnik musi być zamontowany idealnie prostopadle do podłoża? Bo nawet jeśli zbuduję ten domek na silnik to boje się, że on nie będzie idealnie 90 stopni tylko np troszkę do góry albo w dół będzie skierowany.

 

 

h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Qrcze przeczytalem wasz wątek o delcie i stwierdzam ze tez muszę sobie takowy latawiec zrobic. Bedzie to moj pierwszy latający mode, bo na razie tylko męcze symulatory a w budowie mam EXTRE 300 Little powlekana depronem. Za pewne bede uzywal aparatury Turnigy 9X ktora to obecnie posiadam i nie zamierzam zmieniac.

W zwiazku z planowana budowa delty mam kilka pytan:

 

1. Silnik - czy nada sie silnik Tower Pro 2915-05 http://www.emodel.pl/tower-pro-silnik-291505-p-26.html (zamierzam go wykorzystac rowniez do EXTRY)

2. Serwa - Tower Pro mini SG91R http://www.emodel.pl/tower-pro-regulator-n-50a-bec-p-161.html

3. Śmigło - no wlasnie jakie ?

4. Regulator - jakies sugestie ?

5. Pakiet - ?

 

Wiem, ze troche duzo tych pytan, ale tu wszyscy są wyrozumiali i mi na pewno pomoga :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik który podałeś ma dość niskie kV, z tego co mi wiadomo, do delty powinno być ono spore. Poza tym silnik jest bardzo mocny i w sumie mógłbyś kupić coś tańszego, mniejszego, słabszego i o większym kV. Serwa OK. Co do śmigła i regulatora to dobieramy do silnika, ten co podałeś nie jest najszczęśliwszym wyborem wiec wybierz jakiś inny. Pakiet, to najlepiej jakiś 3S, wydajność prądową dobierz do silnika, a co do pojemności to wydaje mi się, że 1000-1600mah będzie ok, żeby nie latać zbytnim klockiem.

 

GBS, nie czytałem całego wątku, ale na 100% było tam pełno zestawień wyposażenia i poszukaj troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak podejzewalem ze ten silnik moze byc nie bardzo do delty ale mialem nadzieje ze sie myle. "Linux" faktycznie masz racje były podawane rozne konfiguracje silnikoe i pakietów, ale jako ze jestem totalnie poczatkujacym prosilbym was o dobranie odpowiednych podzespolow. Zakupy pewnie zrobie na http://www.emodel.pl bo mam w miare blisko i moge sobie odebrac towar tylko doradzcie mi jaki silnik i cala reszte ( oczywiscie z tego co maja dostepne na stronie). Wolalbym zeby silnik byl nawet ciut mocniejszy czy tez mial wiecej obrotow, na wypadek gdyby moja delta wyszla wagowo cieżko zeby silnik to udzwignął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko przejrzałem ofertę sklepu to http://www.emodel.pl/emax-silnik-cf-2812-p-142.html kV wystarczające i na dodatek silnik ten lubi kręcić małymi śmigłami, co jest plusem dla konstrukcji delty. Śmigło śmiało 7x4, możesz próbować trochę większe ale kontroluj prąd i grzanie się silnika + pakiet 3s.

Regulator np. http://www.emodel.pl/esc-hw25a-regulator-p-2623.html (osobiście zawsze stosuję większe regulatory niż poleca producent, i tutaj dałbym około 25A właśnie. )

Co do pakietu to ten będzie dobry: http://www.emodel.pl/turnigy-lipo-3s-1500mah-20c-111v-p-1388.html . Podałem chyba najtańsze zestawienie z tego sklepu, bo po co na pierwszy model kupować coś lepszego jak i tak pewnie będzie niejednokrotnie wbity w ziemię :)

Wyposażenie takie wychodzi około 220g + obornik, czyli zaokrąglając 250g wszystko + model. W 350 max 400g powinieneś się zmieścić.

Jeśli Ci się nie śpieszy to lepiej będzie zamówić wszystko z HK, taniej itp.

Udanej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta nie jest raczej modelem na "ten pierwszy raz". Jest bardzo szybka, mało stabilna i trudna do kontroli wizualnej z dużej odległości. W rezultacie można ją łatwo stracić.

 

To dobry drugi, trzeci model. Ale na pierwszy - nie jest to dobry wybór. W dodatku dochodzi problem z odmiennym sterowaniem - wyłącznie sterolotki.

 

Poleci spokojnie na silniku 100W ok. 900kV.

 

Sugerowałbym pierwsze loty, bardziej tradycyjnym modelem. Szczególnie, gdy planujesz później latać Extrą.

Nie jest dobrym pomysłem, nabierać pierwsze odruchy na całkowicie odmiennym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi o rady to czy MOUNTER masz też Turnigy?

 

tak, mam turnigy - dla mnie rewelacyjna :)

nigdy nie złapałem failsafe, kupiłem ją z myślą aby od razu wymienić

na moduł Frisky do lotów FPV

 

pod łóżkiem czeka na swoją kolej skrzydło 1,5m, na chwilę obecną latam 1m skrzydłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy silnik musi być zamontowany idealnie prostopadle do podłoża? Bo nawet jeśli zbuduję ten domek na silnik to boje się, że on nie będzie idealnie 90 stopni tylko np troszkę do góry albo w dół będzie skierowany.

Silnik musisz ustawić tak, żeby jego oś ze śmigłem była skierowana jakieś 2-3 stopnie w górę. Jeżeli wyjdzie Ci nie tak jak powinno, możesz skorygować podkładkami pod łożem.

 

Madrian - znam 3 osoby, które zaczynały od takiej delty. Żyją i latają całkiem przyzwoicie, innymi modelami też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy układ funkcji na aparaturze? Bo ja wczoraj po długich bojach po lewej mam gaz czyli tam gdzie nie sprężynuje w pozycji "do przodu i na dół", a po prawej czyli sprężynujące w każdą stronę zrobiłem i lotki i góra dół.

 

h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najlepszy układ funkcji na aparaturze?

 

Najlepszy jest taki jaki odpowiada Tobie. Każdy jest dobry. To co Ty ustawiłeś (lewy drążek: gaz i kierunek; prawy drążek: lotki i wysokość) to jest MODE2. Ja też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.