Skocz do zawartości

Nowy Yak 54 2,16m 920zł


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niech pozostanie słodką mą tajemnicą metoda rury wyginania :devil: tak czy siak wydech spięty jedynie podleje się żywicą i jakoś to będzie nie takie rzeczy żywica kleiła :jupi: ale przyznam szczerze że mocne to cholerstwo i trza wielkiej siły aby je wyrwać :shock: a do tego jeszcze pogoda jak pod psem i nie wiadomo czy uda sie oblatać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś polatałem naszym Yaczkiem.

Na jutro prognozy są średnie, więc wykorzystałem okazje , że dziś jeszcze był piękny dzień i zrobiłem 3x 12 minutowe loty do zgaszenia silnika z braku paliwa w 3 locie włącznie (no był trochę dłuższy niż 12 minut :faja: ) .

I to zgasł akurat na podejściu do lądowania , wiec zero stresu , tylko kilka metrów dalej niż stałem .

Nie pytajcie o timer , pykał po 12 minucie ,ale mi się tak dobrze latało , że zapomniałem o bożym świecie. :crazy:

 

Tak więc powietrze masz Maciek na jutro wylatane ,wyrównane i przewietrzone . :devil:

 

Oby tylko pogoda się nie zepsuła. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie chyba skończyłem przygotowania yaka na jutro uff od 15:00 siedziałem ledwo zipie niestety jutro musze podocierać motorek bo dzisiaj już czasu nie starczyło ale może ze dwa loty się zrobi.... tak czy inaczej zobaczymy jak jutro będzie...

 

p.s. jak na oblot trochę mnie ten wąski pas martwi ale trza mieć twarde jajka.... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek się dotrze.....

 

....... w locie :D

Przecież wstępnie 2 czy 3 baki spaliłeś już?

 

Jak nie ma wiatru to ląduje się idelanie , a jak wije to ląduje w poprzek i tak zazwyczaj siadam z początkiem trawy.

Spokojnie jak usiadłeś tym małym bzykaczem to YAk w porównaniu do niego wielka i ociężała i krowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no luzik w końcu to nie model za 2 kpln a jedyne 0.9 ;D :lol2: (żartowałem niech licho śpi...ciii)

 

3 baki (samolotowe) już ma wypalone więc lekka regulacja i wrrrruuuuu... taki jestem podekscytowany że spać nie mogłem aż się żona ze mnie śmieje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poleciał uffff

 

Chyba gdyby mnie tak mocno nie namawiali to sam bym się nie odważył ale wspierany przez wszystkich głównie Tomka yaczek poleciał..

 

W sumie całość 2 lotów trwała 10 min ale i pogoda wietrzna i nerwy więc tyle na razie starczyło. Pierwsze wrażenia suuper całkiem inne latanie niż mniejszymi modelami a lądowanie bajka stabilnie jak marzenie :D kilka fotek tylko z modelem na ziemi niestety jak leciałem to nikt o robieniu zdjęć nie myślał na czele ze mną :devil:

 

IMG_1638.JPG

 

IMG_1630.JPG

 

IMG_1632.JPG

 

może jak będzie jeszcze pogoda to się uda polecieć :jupi:

 

Zaraziłem się benzyniakami w skali pow. 2 metrów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy do was małe pytanko. Sam w najbliższym czasie planuję zakup tłumika taki jak obydwoje zastosowaliście. I tu pytanie:Po wygięciu elementu kolanka w jakiej odległości znajduje się koniec kolanka od cylindra silnika? Pytam bo jestem w fazie projektowania Yaczka 54 tyle, że chcę zbudować go sam. Pozdrawiam, Marek

EDIT

punkt zaczepienia cylindra może być liczony od żebra w silniku.

PS Gratuluję oblotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zacząłem coś tam rozrysowywać i widzę, że ta rura to konkretny kawał blachy. Tyle, że cena robi swoje. A ja nawiązałem kontakt z Żóltkami i od nich wezmę taki tłumik jak macie obydwoje. Tomku a czy Ty obcinałeś tę rurkę z wylotem spalin z tłumika? Myślicie, że byłoby błędem skrócenie jej? Mam złe wspomnienia z puszką mego DLa, która po wyrwaniu podwozia konkretnie zgięła mi wylot spalin w puszce. A wiadomo spawanie tak cienkiego elementu to też trudna sprawa. I tu jeszcze jedno pytanie do Tomka: widać różnicę ciągu między puszką a carnistrem? Mierzyliście może obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstało kilka na komórkach i chyba to tyle.

W każdym razie oglądać na monitorze, to się za bardzo nie da, na komórce wygląda znośnie.

Może coś sklecę na zasadzie wybrania lepiej skręconych kawałków i wstawię , ale na razie już siedzę przy skrzydle do B-25 i pewnie nie szybko się do tego zabiorę.

Dziś właśnie odebrałem wycięte laserem elementy więc zaraz spadam do modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.