Skocz do zawartości

MICHAŚ RC - model, który pomoże opanować Ci pilotaż


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam do odstąpienia " Michasia RC " w wersji ARC - złożony, oszlifowany , przygotowany do oklejenia folią, idealny dla nie mających czasu lub ochoty na montaż oraz " Michasia " w wersji ARF - gotowy , oklejony i ozdobiony model , zamontować wyposażenie RC i w górę.

Szczegóły na maila lub telefonicznie - 663737039.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Odświeżam temat. Od kilku miesięcy posiadam ten model i jestem z niego wciąż zadowolony. Po wielu lotach i kilku twardych lądowaniach model służy nadal. Nie obyło się bez kilku modyfikacji, które być może przydadzą się innym użytkownikom tego sympatycznego modelu:

1. Latam na łące, więc z oczywistych względów podwozie z płaskownika wymieniłem na pręt stalowy fi 2,5 mm. Nic tego nie wyrwie i dość dobrze chroni śmigło (latam na stałym APC E)

michaspodwozie.th.jpg

michasszczegolywnetrza.th.jpg

2. Zamiast sklejkowego elementu na ogonie wstawiłem "płozę" z elementu wycieraczki samochodowej

michastyl.th.jpg

3. Po założeniu mocniejszego silnika (Dualsky XM2834) i kilku ciaśniejszych pętlach stwierdziłem, że skrzydło jest trochę za słabe i w obawie przed jego "złożeniem" zamontowałem keson z balsy 1 mm. Teraz ostrzejsze latanie nie robi na nim wrażenia :D

michaskonstrukcjaskrzyd.th.jpg

michasb.th.jpg

4. Statecznik poziomy jest słaby na skręcanie przy mocniejszym zaciągnięciu, ale sklejkowy łącznik póki co trzyma obie połówki, odpukać... :D

 

Teraz trochę danych:

- skrzydło wzmocnione kesonem z balsy 1 mm bez serw - 180,1 g

- kadłub + RX Hitec HFS06MT + serwa HS81 + regiel T Pro 25A + silnik Dualsky XM2834 CA6 z piastą i krzyżakiem - 385 g

- Michaś gotowy do lotu z pakietem RAY 2S 1600 mAh 25C - 690 g

Nie za lekki, ale przynajmniej wiatr mu nie szkodzi. Z tym pakietem + APC 9x6E ciąg prawie równa się masie modelu. Na Turnigy 1500 mAh 11,1V 20-30C - idzie "jak burza", ale to dodatkowe 35 g masy.

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody + czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu mocniejszego silnika (Dualsky XM2834) i kilku ciaśniejszych pętlach stwierdziłem, że skrzydło jest trochę za słabe i w obawie przed jego "złożeniem" zamontowałem keson z balsy 1 mm. Teraz ostrzejsze latanie nie robi na nim wrażenia

4. Statecznik poziomy jest słaby na skręcanie przy mocniejszym zaciągnięciu, ale sklejkowy łącznik póki co trzyma obie połówki, odpukać

 

I dla tego między innymi powstał MICHAŚ ,,MAX'' :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Model Michasia RC miał służyć przede wszystkim początkującym modelarzom , którzy nie wiedzą od jakiego modelu zacząć, dlatego konstrukcja jest banalnie prosta .

Co bardziej doświadczeni modelarze zawsze wprowadzą jakieś swoje udoskonalenia i bardzo dobrze.

Na pewno Michaś w obecnej wersji bardzo dużo wytrzymuje i moim zdaniem jak też wielu innych użytkowników spełnia w pełni swoje zadanie.

Właśnie wyciąłem następną partię zestawów , zainteresowanych zapraszam.

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przed rokiem szkolnym chciałbym zakupić Michasia w wersji KIT i chciałbym sie zapytać czy taki zestaw:

- silnik szczotkowy klasy 380

- regulator obrotów

- serwa

- popychacze

- akumulator Ni-Mh 8,4V 600mAh

- i inne rzeczy potrzebne do lotu [z modelu Piper J3-CUB]

 

dadzą radę z Michasiem .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozumiem, że silnik jest wraz z przekładnią. Do rekreacyjnego latania przy bezwietrznej pogodzie powinno wystarczyć i tylko do takiego latania (ale poczekaj na opinie innych forumowiczów - ja latałem szczotkowcem tylko w elektroszybowcu Guppy, więc nie chcę Ciebie wprowadzić w błąd).

Na takim napędzie można się nauczyć latać, jednak z czasem będziesz musiał się zastanowić nad zmianą napędu. Zdecydowanie lepszym (niestety droższym) rozwiązaniem będzie zakup małego silnika trójfazowego np. Tower Pro/Emax/Keda + regulator obrotów 3f + pakiet li-pol + ładowarka. W każdym razie "Michasia" zamawiaj, model sklejaj, a o wyposażenie z czasem się zatroszczysz :)

Powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym żeby jeszcze z parę miesięcy an nim polatać dozbierać na jakiś lepszy silnik i kupić coś do bardziej szalonych lotów ;]

 

Nie wiem co to ta przekładnia ale w poprzednim modelu wszystko ładnie chodziło więc chyba ma ;-)

 

 

 

A co do nowego osprzętu to ile takie coś by mnie wyniosło ? [chociaż tak na oko]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę informacji na temat doboru silnika znajdziesz na naszym forum pod tym linkiem

Silnik np. jeden z takich Tower Pro o kV 1000-1200, regulator wystarczy 18A np. również Tower Pro, śmigło GWS HD, Tower Pro lub APC 8x4 lub 9x4,7 no i pakiet + ładowarka. Pakiet najlepiej 11,1V o pojemności 900-1300 mAh i wydajności prądowej 20C powinien już wystarczyć. O ładowarkach poczytaj na forum w dziale ładowarki No i na początek proponuję mocowanie śmigła za pomocą piasty typu "prop saver" z gumką (5-6 zł) - zaoszczędzisz na śmigłach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podany przez Ciebie zestaw będzie się bez problemu nadawać do " Michasia".

Jednak do " bardziej szalonych lotów '" proponuję silnik bezszczotkowy EMAX 2822 ze śmigłem 9 x 4,7 SF ,regulator 20-25A i pakiet litowo - polimerowy trzy cele 11,2V 20C o pojemności 1800-2200mAh.

Na takim zestawie napędowym można latać do 30minut i model ma ogromny nadmiar mocy , wtedy zdolny jest do wykonania wszelkich akrobacji.

Mam w tej chwili do sprzedania wolny zestaw '' Michasia RC " w wersji " kit" , jak również folię do oklejenia modelu.

Szczegóły na PW lub tel. 663737039.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na forum. Chciałbym pochwalić Michasia za jego walory edukacyjne dla początkujących modelarzy. To mój pierwszy model, który złożyłem i ulotniłem. Składa się intuicyjnie, szczególnie jak się trochę pomyśli. Zapakowałem do niego silnik Ray C2836/08, regulator 30 A, śmigło APC 10x5, pakiet 3s 2200. Lata jak szatan około 10 minut. Nie próbując cudów polata dłużej. Nic się nie grzeje. Mam marne lądowisko i jakoś wypadałoby wzmocnić podwozie. Ogólnie model na 5, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym przypomnieć , że promocja na zestaw Michasia RC w wersji " kit" trwa tylko do końca wakacji.

Z powodu wzrostu cen balsy i ceny ciecia laserem , będę zmuszony podnieść cenę zestawu.

Dlatego jeszcze jest okazja na zakup zestawu w niższej cenie.

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się pochwalę swoim tworem :)

 

 

20100829084.jpg

 

Całość jest trochę przeciążona bo z wyposażeniem wyszło mi 730g. Pakiet Turnigy 1600, silnik Emax 2822, Regiel HK 18C. Musiałem dociążyć ciężarkiem 60g, pakiet jest podsunięty pod samą wręgę silnikową. Sam nie wiem czemu wyszedł taki ciężki, klejony bez zbędnego "glutowania" , pokrycie Oracover

 

Na drugim zdjęciu widać jak wyszedł mi statecznik poziomy... jest trochę krzywy, czy nię będzie to pogarszało właściwości lotnych?

 

 

20100829085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.