Skocz do zawartości

MICHAŚ RC - model, który pomoże opanować Ci pilotaż


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. oto dalsza część instrukcji:

Kadłub zamykamy płytką balsy od dołu.

micha2021.th.jpg

Wkleić element trzymający kabinkę podwozia.

micha2027.th.jpg

Do części imitującej kabinę wkleić elementy ustalające położenie w kadłubie oraz magnes i jego zabezpieczenie.

micha2030.th.jpg

Kadłub ostatecznie oczyścić z nadmiaru balsy oraz zaokrąglić ostre krawędzie.

 

Uwaga ! Przed wklejeniem statecznika poziomego w kadłub , przeciąć ostatnią wręgę zamykającą kadłub od tyłu i w tak powstałą szczelinę wsunąć statecznik poziomy a po dokładnym ustawieniu zalać klejem.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Żeby jeszcze bardziej uprościć konstrukcję modelu, wprowadziłem trochę zmian w konstrukcji kadłuba, jak też w samym wyglądzie kadłuba - myślę , że teraz bardziej przypomina model sportowego samolotu.

Kadłub w najnowszej wersji jest prostokątny do krawędzi spływu skrzydła-jeszcze łatwiejszy montaż , zwiększone zostało usterzenie poziome - dzięki temu ster wysokości będzie bardziej skuteczny.

Oto zdjęcia obecnej wersji modelu:

micharcarfbiay2.jpg

 

micharcarfbiay.jpg

 

micharcarfbiay3.jpg

 

W modelu można też bez problemu zamontować silnik spalinowy o pojemności 1 - 1,5ccm, w kadłubie jest dużo miejsca , więc zbiornik i pakiet do odbiornika z łatwością się zmieści.

Mogę tylko dodać, że Firma KAKABE właśnie wznowiła działalność po przerwie, i nadal będzie wycinać ten zestaw jak też pozostałe moje konstrukcje..

Zestaw oczywiście dostępny, tak jak do tej pory w wersji " kit " , ARC lub ARF.

Kontakt do mnie - tel. 663 737 039 lub mirek-gal@wp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pozdrawiam wszystkich. Śledzę forum od dawna, ale to mój pierwszy wpis. Ja również jestem posiadaczem (między innymi) MICHASIA. zdjęć nie będę wklejał ponieważ nie zdobiłem go, a po prostu okleiłem białą folią, a powierzchnie sterowe niebieską pakową.. no i czarne imitacje okien. u mnie modelik latał na dzwonku i pakiecie 2s 1100-był powolny, latał za ręką ale był bardzo lekki więc raczej tylko na bezwietrzną pogodę. Z tym samym silnikiem i pakietem 3s był zdecydowanie szybszy, a przy większych wychyleniach można było "poszaleć". Teraz ma dość ciężki silnik (ray 2830/09) i pakiet 3s 1350. Startuje praktycznie s miejsca, tak jak przy innych konfiguracjach napędu- lata za ręką, żadnego problemu z podstawową akrobacją... zresztą moje umiejętności na inną nie pozwalają... hihihi... Jeżeli chodzi o lądowanie- modelik pięknie szybuje, przy cięższym zestawie napędowym zwiększa się prędkość podejścia, ale lotki są na 2 serwach- więc można pokusić się o klapy- ale nawet przy moich małych umiejętnościach myślę że nie ma takiej potrzeby.

podsumowując- model idealny na początek i do rekreacyjnego latania. montaż banalnie prosty. spokojnie można z nim poeksperymentować co do napędu i zasilania. u mnie waga wahała się od 450-650. ale się rozpisałem... pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Środek ciężkości jest w odległości 60-65mm od krawędzi natarcia.

Jeśli model zadziera to należy bardziej pochylic silnik do dołu .

Proszę podać jaki silnik z jakim śmigłem jest w modelu , zadzieranie może też powodować nadmierny zapas ciągu silnika - należałoby zmiksować obroty silnika ze sterem wysokości.

Pozdrawiam.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowanego dzwonka TP 2408 a śmigło 8040

Po dodaniu 20 gram do przodu uspokoił się ale to jeszcze nie to.Zwiększę skłon silnika to zobaczę jaka wtedy będzie reakcja.

Trochę ogranicza możliwość regulacji SC to wycięcie na pakiet.Pakiet mam maksymalnie do przodu a i tak musiałem doważyć 40 + 20 gram w przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek. Nie "panujmy" sobie :D

 

Używam dwóch pakietów 1.3 i 1,8 ah.

 

Wczoraj miałem małą kraksę podczas dobiegu i pokiereszowałem przód modelu o słup bramy wjazdowej na posesję przy której jest łąka na której latam :P

 

W tym tygodniu jak tylko odbuduję uszkodzenia to wyważę model jeszcze raz i dam znać jak to wygląda.

 

A wersja to ta pierwsza,bez kabinki z lotkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jeszcze raz

chcialbym dozucic kilka slow do tematu michas

jestem poczatkujacym i rozpoczalem od tego modelu z pomoca p.Mirka ,mysle ze to wszystko co robie i po malej korekcji instruktora model wkrotce zacznie latac

w chwili obecnej jestem przy oklejaniu i ciesze sie z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam!! ja też miałem mały problem z wyważeniem, związany z przesunięciem baterii do przodu, ale pakiet 1300 umieściłem po prostu w przedniej części kadłuba pod podłużnicą. dla kogoś kto zaczyna może to jednak być niefortunne ze względu na możliwość uszkodzenia pakietu przy twardym lądowaniu... środek ciężkości ustawiłem na dźwigarze i modelik lata rewelacyjnie... a mam tą pierwszą wersję... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odbudowałem już przód modelu.

Niestety po umieszczeniu pakietu w miejscu przewidzianym SC jest za bardzo :ass:

 

Zrobiłem półeczkę z sklejki 1.5 mm i wkleiłem nad wycięciem pod pakiet.

 

Mam teraz możliwość przesuwania pakietu do przodu dalej niż w oryginale.Co też uczyniłem aby wyważyć model zgodnie z zaleceniami.

 

Może problemy z wyważeniem związane są z podwoziem (węglowym) które mam w swoim Michale?

Pytanie czy nie zmienią się właściwości lotne (świetne) modelu ,gdyż pakiet jest w tym momencie wyżej.

 

Jak tylko pogoda pozwoli to oblot natychmiast :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.