Skocz do zawartości

MICHAŚ RC - model, który pomoże opanować Ci pilotaż


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,nie boję się :D

Przetestowałem na bramie wjazdowej,o czym pisałem wyżej.

Przód zniosłem a pakiet ani drgnął :jupi:

Pętle,beczki i G- ,nie robią na nim wrażenia.

Może jaki lepszy jest,bo i w dobrym modelarskim kupiony -ABC-RC.

Ja dwoma rękami go muszę targać-tak się trzyma.

 

andrzej_t. Problem tutaj polega na tym iż oryginalne miejsce na pakiet jest w moim przypadku za krótkie (problem wyważenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak się rzepy dobrze zlepią to będzie trzymało. U mnie się sprawdza w modelu sylwetkowym katany, gdzie pakiet jest na zewnątrz przyczepiony tylko na rzepie. Trzeba tylko dobrze rzepy ze sobą zlepić i w razie potrzeby wymienić gdyby uległy zużyciu (gdyby po pewnym czasie użytkowania łatwiej się rozdzielały niż na początku). Dodatkowo można objąć pakiet klamrą z rzepa, ale w tym przypadku wydaje się to być zbędne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki ,iż nie wiadomo na czym by pakiet był złapany,zabezpieczony itp,to przy pożądnym krecie ta masa i tak zrobi swoje w modelu. Moim zdaniem,takie rozwiązanie przy ewentualnym "dzwonie" i na dobrym rzepie skutecznie hamuje i amortyzuje go.

Zawijanie pakietu w piankę,gąbkę mija się z celem,bo co z temperaturą?Może go to zabezpieczy ale resztę to już raczej nie bardzo.

Zresztą każdy ma swoje patenty i zawsze warto wypowiadać się na te tematy,a nóż coś podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz już wszystko dla mnie stało się jasne - tylko nadal nie wiem dlaczego pakiet umieściłeś tak daleko z tyłu?? Popatrz jak ja mam rozmieszczone wyposażenie:

michaalausa016.jpg

 

zdjcie036jo.jpg

 

Na zdjęciu widać płytkę styropianu , która zabezpiecza akumulator przed wkrętami mocującymi silnik .

Regulator jest mocowany na ściance bocznej kadłuba.

Takie rozmieszczenie wyposażenia pozwala wyważyć model wg. instrukcji nie dokładająć ani grama ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alle się popisałem :oops:

Na moje usprawiedliwienie powiem tylko tyle.Model kupiłem gotowy i tak już był z tym ciężarkiem z przodu :lol: Niewiele myśląc,drogą dedukcji,wykombinowałem (zresztą nie tylko ja) iż wycięcie w kadłubie pod skrzydłami stworzone jest na pakiet :rotfl:

Już chciałem wypomnieć konstruktorowi błąd iż za każdym razem muszę w celu wymiany pakietu sciągać skrzydło :P

 

Biję się w pierś i już zabieram się za poprawne rozmieszczenie elementów,oczywiście z zdeżakiem z pianki w przodzie :jupi:

 

W ramach rehabilitacji "pomógł" dla :Mirek z L oraz andrzej_t

 

A model kupiłem bez jakichkolwiek instrukcji niestety.

 

Dziękuję za pomoc,wkrótce filmik jak czas i pogoda pozwoli

 

gdzie znajduje się"pomógł" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj i ja miałem okazję oblatać ten model (kupiłem go kiedyś od Pana "telefonicznie" przez allegro :) - wersja poprzednia, z prostym kadłubem). Napędzany Emax-em CF2822 ze śmigłem 10x7 po prostu rwał się do lotu. Faktycznie na pełnym gazie trzeba było trochę oddawać wysokości, żeby nie uciekł na plecy, ale to żaden problem. Pakiet jest dopchany do przedniej wręgi (z przekładką z twardej gąbki), przy lżejszym pakiecie może być problem z wyważeniem, ale jak każdy problem - do rozwiązania. Bardzo przyjemnie się latało, nawet w silniejszych podmuchach wiatru - przeszkadzały jedynie wściekle kąsające komary. Udana konstrukcja, oby takich więcej :)

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem na pakiecie E-sky 11,1V 1800mAh (oznaczenie EK1-0184).

Fakt faktem - grzał się dość mocno na tym śmigle (ma tylko 10C rozładowania), ale na pełnym gazie pruł do góry jak rakieta.

 

Miałem też w pogotowiu pakiet 1850 Pelikana i mniejsze śmigła, ale jak napisałem wcześniej, natura była okrutna i przegoniła mnie szybko z pola.

 

Nie pozostałem jej zresztą dłużny... trochę komarów Michasiem zestrzeliłem :D

 

A tak na marginesie - to już mój drugi Michaś. Pierwszy to szybowiec wg planów z Modelarza z lipca 2000, obecnie na emeryturze w piwnicy :)

 

P.S. Jak znajdę chwilę postaram się pomierzyć prądy na tym silniku

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no :D

Piknie panocku to wyglądo. :jupi:

Jeszcze trochę i zrobimy jaki Michaś Combat :crazy:

 

A byłbym zapomniał :idea:

Mirku czy jest możliwość zrobienia skrzydeł z uszami,myślę że dla początkujących byłaby to lepsza alternatywa. Po nauce można by skrzydełko zmienić na wersję z lotkami.

Model byłby bardziej samostateczny a i te 30,40cm przydało by się np.do kamerki.

Ot taki wszechstronny Michoł by wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kilka zdjec po oklejeniu modelu w takim stanie wywazylem go i wyrzucilem z reki

efekt byl zadziwiajacy modellbau007946949.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

lotki przykleilem na tasme modellbau009946962.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

w twj chwili oczekuje na przesylke pozostalych czesci z wyposazenia elektromodellbau010946963.jpg

 

Uploaded with ImageShack.usmodellbau006946938.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.