Skocz do zawartości

MICHAŚ RC - model, który pomoże opanować Ci pilotaż


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem tego pancernego modelu.

model rewelacyjny na początek składa się "jak klocki lego". Dwa wieczory i był gotowy do lotu.

Z lotami na początku nie było tak kolorowo (pierwszy model z lotkami, wcześniej latałem tylko smykiem - szybowcem).

Kilka kropli cyjanoakrylu i 4 śmigła później Michaś (a raczej pilot) nauczył się nawet latać na pleckach:)

Dzisiaj mimo niesprzyjających warunków (silnie wiało) bez problemu sobie radził dzielnie pokonując opory powietrza. Pod wiatr leciał spokojnie bez pośpiechu:) z wiatrem zasuwał nawet bez gazu:)

 

Na dzień dzisiejszy wykonał około 30 lotów nie wszystkie udane (kilka wielkich kretobić było - ucierpiały tylko śmigła i raz statecznik, moja wina za słabo przyklejony).

 

Moje wyposażenie:

-silnik e-max CF2822

-śmigło 10x4,7

-regulator turnigy 20A

-pakiet 1800mah

-serwa hxt 900

-radio zebra 4 fm

 

Ile ważą wasze "Michasie"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam...

Jako początkujący wybrałem na swój pierwszy model "Michasia".

Jak już koledzy wcześniej pisali składa się go jak klocki lego, niemniej jednak złożenie samego modelu przyniosło mi dużo frajdy.

Mam nadzieję, że wytrzymałość "Michasia" będzie taka jak można było wyczytać w postach, bo znając swoje możliwości pilotażu to czeka go bardzo ciężka próba :) jeżeli pogoda pozwoli to planuje pierwszy lot w najbliższą niedzielę

 

micha%C5%9B%20%5B800x600%5D.jpg

 

micha%C5%9B%202%20%5B800x600%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DarkSide.

Zrobiłeś dobry zakup, co potwierdzają wszyscy, którzy kupili Michasia.

Latanie tym modelem to sama przyjemność, a konstrukcja wytrzymała.

To świetny model do nauki latania, nie pożałujesz

 

 

Trzymamy kciuki za pierwszy oblot i na film oczywiście.

 

Ps. Oklejenie jakieś takie znajome ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Michaś fruwa, chociaż sezon się kończy a i na skrzydle przybyło parę "łatek" - efekt lądowania w rżysku (to też oznaka nadchodzącej zimy :) ) Na skrzydle wożę kamerkę z Allegro filmując okolice i na razie, odpukać, obyło się bez zbliżeń na krety. W międzyczasie na warsztat trafił Extrim i co mi się ogólnie nasuwa po tych dwóch modelach?:

 

APELUJĘ! NIE KUPUJCIE WYCINANYCH LASEROWO ZESTAWÓW!!!

 

Człowiekowi nie chce się potem samemu dłubać w balsie, jak ma do wyboru takie piękne zestawy :D

 

A tak na serio serio, to sami wiecie.. :)

Jeszcze raz dzięki za udaną konstrukcję

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lot się nie odbył ale z tego względu, że prawdopodobnie silnik był za słaby.

Michaś nie był w stanie wzbić się w powietrze.

Nie wiem jaka powinna być waga Michasia z wyposażeniem, mój ważył 600gr a jak mi się wydaje to silnik, który posiadam ma właśnie taki ciąg i pewnie to było przyczyną, że Michaś nie mógł oderwać się od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lot się nie odbył ale z tego względu, że prawdopodobnie silnik był za słaby.

Michaś nie był w stanie wzbić się w powietrze.

Nie wiem jaka powinna być waga Michasia z wyposażeniem, mój ważył 600gr a jak mi się wydaje to silnik, który posiadam ma właśnie taki ciąg i pewnie to było przyczyną, że Michaś nie mógł oderwać się od ziemi.

 

Witam.

Jeśli silnik daje 600g ciągu to model musi polecieć .Waga 600g do lotu jest zupełnie normalna.

Proszę podać jakie śmigło jest założone.

Proszę do mnie zadzwonić , na pewno coś poradzimy.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.