Skocz do zawartości

Zakupy w hobbycity


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. Zakładasz konto na PayPalu

2. W HC robisz zakupy i zaznaczasz że płacisz PayPalem

 

3. HobbyCity sam przekierowuje CIĘ na stronę PayPalu "

tam płacisz stosowną kwotę ( czytać i wykonywać czynności na stronie PP )

 

4. PP sam przekierowuje z powrotem na stronę HC gdzie po kilku minutach masz potwierdzenie że zapłacone

 

no i gitara jak to Ferdek Kiepski powiada. o to chodzilo.

dzięki!!!

 

a z tym przesadzaniem...nigdy nie robiłem zakupów poza Polską

 

p.s.: pkt 1 już dawno spełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !! mieszacie !!!

 

PayPal podobnie jak WSZYSTKIE karty ( kredytowe, debetowe i inne ) kasę ściąga od SPRZEDAJĄCEGO !! I proszę tu nic nie mieszać więcej !!

 

Podczas zapłaty PP podaje po jakim kursie i ile zł ( ew. EURO, $$$ czy np. jenów ) ściągnie z karty lub konta i KONIEC. Ile zarabia to jest różnica pomiędzy tym ile MY zapłacimy a ile wpłynie na konto np. HC.

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !! mieszacie !!!

 

PayPal podobnie jak WSZYSTKIE karty ( kredytowe, debetowe i inne ) kasę ściąga od SPRZEDAJĄCEGO !! I proszę tu nic nie mieszać więcej !!

 

Dlatego trzeba czytać a nie obrazki oglądać :mrgreen:

 

Jeszcze raz - o czym pisze Janeczek i co wytłuszcza Wojtass...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PayPal podobnie jak WSZYSTKIE karty ( kredytowe, debetowe i inne ) kasę ściąga od SPRZEDAJĄCEGO !! I proszę tu nic nie mieszać więcej !!

 

:twisted:

 

Moze jestesmy w innych PayPalach ?

 

U mnie zawsze potracali forse gdy na moje konto PayPal wplywaly pieniadze (np:Ebay sprzedaz,przekaz pieniedzy na moje konto)) -bylo to wyszczegolnione ...

Natomiast przy mojej zaplacie podczas zakupu( w sklepach Internetowych , w Ebay) Pay Pal nic nie pobieral.

 

Mysle ze jezeli chce sie wplacic forse na wlasne konto by miec tam forse na wszelki wypadek, to PayPal potraci iles tam procent -czyli chcesz miec np: 100 Euro to musisz wplacic wiecej np.105,77 € zeby ta stuwa zostala ...

 

Sprawdzilem - przy wplacie z zewnatrz pobierane jest 5,77 % ...ile pobieraja gdy samemu sie wplaca(zeby wypelnic ,uzupelnic konto) niestety nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PayPal podobnie jak WSZYSTKIE karty ( kredytowe, debetowe i inne ) kasę ściąga od SPRZEDAJĄCEGO !! I proszę tu nic nie mieszać więcej !!

 

:twisted:

 

Moze jestesmy w innych PayPalach ?

 

U mnie zawsze potracali forse gdy na moje konto PayPal wplywaly pieniadze (np:Ebay sprzedaz,przekaz pieniedzy na moje konto)) -bylo to wyszczegolnione ...

Natomiast przy mojej zaplacie podczas zakupu( w sklepach Internetowych , w Ebay) Pay Pal nic nie pobieral.

 

Mysle ze jezeli chce sie wplacic forse na wlasne konto by miec tam forse na wszelki wypadek, to PayPal potraci iles tam procent -czyli chcesz miec np: 100 Euro to musisz wplacic wiecej np.105,77 € zeby ta stuwa zostala ...

 

Sprawdzilem - przy wplacie z zewnatrz pobierane jest 5,77 % ...ile pobieraja gdy samemu sie wplaca(zeby wypelnic ,uzupelnic konto) niestety nie wiem...

 

Jak byłeś sprzedającym i posłał Ci ktoś kasę to ci zabrali a jak byłeś KUPUJĄCYM to nie zabierali - toż o tym samym piszę i mamy ten sam PayPal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli placisz i spisz spokojnie bo w razie nieotrzymania przesylki PayPal zwraca forse ...

 

Jedyny minus to to ,ze PayPal przy kazdej wplacie na Twoje konto potraca iles tam procent od tej kwoty ....ale zrozumiale -z czegos musza zyc Paypalowcy...

 

Po pierwsze nie spisz spokojnie, bo jeżeli przesyłka była nierejestrowana to nic nie dostaniesz.

Po drugie Pay-Pal nie kosztuje Cie nic. Kosztuje sprzedawcę.

 

Dla tego masz nie mieszac.

zasada jest taka:

Wiem na pewno - piszę

Nie wiem - czytam, jak nie znajdę - pytam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baxter - nie mieszaj -czytaj uwaznie ...(twoje:...kosztuje sprzedawce...)(moje:przy kazdej wplacie kosztuje...)

 

Przy placeniu PayPalem w Ebay masz gwarancje na przesylke ,przy innych zakupach zagranicznych z reguly przesylki sa rejestrowane, czyli tez obejmuje je gwarancja ...

 

dlatego zasada jest prosta:

czytam-analizuje-rozumiem ....

jezeli nie rozumiem to pytam ,lub siedze cicho...

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(moje:przy kazdej wplacie kosztuje...)

 

Co kosztuje??

 

Płacisz za towar i przesyłkę. Nie interesuje Cię opłata którą paypal pobiera od sprzedawcy. Nie Ty za nią płacisz (opłatę). W przeciwnym razie musiał być doliczać kilka % do kwoty którą przelewasz.

 

Teraz rozumiesz?

Nie ma mowy o jakichkolwiek kosztach ze strony kupującego.

 

 

Temat bym wyczyścił- wszędzie gdzie ktoś to poruszył i wprowadził kogoś w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass -jestes nastepny ktory nie czyta uwaznie postow -

 

 

Przeciez wyraznie napisalem ze : ....jedynym minusem PayPal jest to ze przy wplacie na wlasne /Twoje konto potracony jest jakis procent z wplaty .

 

Wojtass jest mi przykro ze Ty tylko w 50% wykorzystujesz PayPal i nie kapujesz ze to dziala tez w odwrotna strone !

c z y l i : ze moga byc wplacane pieniadze na Twoje konto co wiaze sie z kosztami o ktorych pisze ...

 

wniosek: czytac -analizowac -zrozumiec

jezeli nie rozumiec,to pytac lub siedziec cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass jest mi przykro ze Ty tylko w 50% wykorzystujesz PayPal i nie kapujesz ze to dziala tez w odwrotna strone !

c z y l i : ze moga byc wplacane pieniadze na Twoje konto co wiaze sie z kosztami o ktorych pisze ...

 

wniosek: czytac -analizowac -zrozumiec

jezeli nie rozumiec,to pytac lub siedziec cicho...

 

Jest mi bardzo przykro, że teoretyzujesz i nie formułujesz treściwie swoich wypowiedzi- stąd mój poprzedni post.

 

I przykro mi też że nie masz pojęcia, że od 5ciu lat korzystam z paypala. Wówczas polakom nie śniło się o jego polskim odpowiedniku nie mówiąc już o tym, że 99.9% nie miała pojęcia co to w ogóle jest i do czego służy.

NIgdy w życiu jeszcze nie płaciłem paypalem za pomocą konta bankowego bądź też nie dodawałem środków pieniężnych na konto paypal z placówki poczty bądź banku (funkcja dostępna od niedawna).

 

A to oznacza, że wszystkie środki jakie mam na paypalu pochodzą z płatności via paypal. Więc doskonale wiem co to jest prowizja od otrzymania płatności.

 

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Po drugie Pay-Pal nie kosztuje Cie nic. Kosztuje sprzedawcę.

Witam.

Obserwuję takie dziwne operacje na koncie bankowym przy zakupach przez Paypal. Np. przewiduję, że muszę zapłacić 400 zł. na wszelki wypadek doładowuję kartę dolarową kwotą 410 zł. Płacę za towar, z karty znika 400 zł, na karcie pozostaje 10 zł, którą szybko rozładowuję. Do tej chwili jest wszystko OK.

Gdy po kilku dniach na koncie następuje rozliczenie okazuje się, że ubyło 405 zł. Kto pobiera jakieś prowizje? Bank? Wydaje mi się, że przy mniejszych kwotach zdarzyło się , że nie było tych dziwnych dopłat ale muszę to jeszcze prześledzić przy następnych zakupach.

Czy jest możliwość doładowania konta złotówkami następnie przeliczenia na dolary i zapłaty w dolarach. Czy w takim wypadku występują jakieś koszty operacyjne?

Czy utrzymywanie karty w mbanku (roczny koszt 25 zł) jest niezbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.