Skocz do zawartości

Extra 260 Pilot-rc 2.2m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podpięli , podpięli.

Po orzeczeniu, że są kłopoty z iskrą , w domu już po 22.30 rozebrałem fajkę , wyczyściłem wszystkie styki i jeszcze tego dnia silnik mruczał aż miło.

Co niestety skończyło się zerwaniem Rabitta z łóżka na równe nogi w środku nocy.

YES YES YES DZIAŁA!!!

 

Dziś Zabrałem Yaka na swoje lotnisko w Puławach.

Jak ktoś startuje nowo złożonym modelem od razu po pierwszym odpaleniu ,to albo ma niesamowite doświadczenie w składaniu benzyniaków ,albo jest :crazy:

Mi po ok. 5 minutach pyrkania i wożenia się po lotnisku (za małe kółka już założyłem 100) odkręciły się śruby od mocowania skrzydła i ładnie wysunęło się z kadłuba.

 

Oględziny w domu pokazały, że śruba od kabiny też ma za dużo luzu i się mocno (jedna) poluzowała.

 

Może jutro w końcu maszynę ulotnię , oby tylko była ładna pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z Darkarllem do późnych godzin wieczornych wczoraj próbowaliśmy tchnąć życie w mój zapłon. Tzn. Darek ślęczał nad nim a ja dzielnie mu pomagałem bawiąc się przegubowym kolankiem do wydechu. Było trochę przebojów, były przebłyski nadziei, które wesoło przeskakiwały z elektrod świecy jednak cała operacja zakończyła się niepowodzeniem. Jeżeli dziś się nie uda- zapłon od nas odejdzie.

 

 

Ktoś tam chciał film z oblotu z widocznym horyzontem, to i ma;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z Darkarllem do późnych godzin wieczornych wczoraj próbowaliśmy tchnąć życie w mój zapłon. Tzn. Darek ślęczał nad nim a ja dzielnie mu pomagałem bawiąc się przegubowym kolankiem do wydechu.

A jednak trzymanie za kolanko pomogło (to było Darka kolanko :lol: od wydechu oczywiście) ZAPŁON DZIAŁA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ponoć jutro oblot

EDIT: a ręka nie boli Rabbicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję oglądać dzisiejszy oblot i jestem pod wrażeniem. Pilot bezproblemowo i bezstresowo oderwał maszynę od ziemi, po dość niedługim czasie zaskoczył nas beczką i figurą, którą znający się na rzeczy nazwali "ścianą" (lub coś takiego :D).

 

Poniżej fotka z ostatnich przygotowań: dzielny rabbitlkr wraz z supportem technicznym w osobach: Bucza na ogonie oraz darkarla z Darkiem F.

 

Dołączona grafika

 

Uśmiechy naszego wesołego kolektywu były dobrą wróżbą udanego lotu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pomijając kwestię samolotu - MEGA ZAZDROSZCZĘ WAM WASZEGO WŁASNEGO TOWARZYSTWA, TEGO ŻE MACIE SWOJE MIEJSCE SPOTKAŃ, SWÓJ PAROOSOBOWY ŚWIAT. Popatrzcie na zdjęcia, filmy i opisy waszych latanek - jesteście farciarze. To jest kwintesencja modelarstwa. Chyba się popłaczę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbitlkr,kup nowy zapłon, szkoda modelu :wall:

Zapłon nie jest naprawiony przez pierwszą lepszą osobę z łapanki tylko przez człowieka zajmującego się elektroniką zawodowo więc nie mam się czego obawiać. Bardziej szkoda mi 500zł.

 

 

Dobra miałem coś o modelu napisać.

 

Jak już wcześniej wspominałem model gotowy do lotu waży 7.5 kg a więc bardzo dobry wynik. Daje się to odczuć w powietrzu. Co prawda zrobiłem aby dwa krótkie loty ale zdążyły mnie one bardzo pozytywnie zaskoczyć. Model bardzo ładnie się przeciąga, nie myszkuje. Gwałtowne zaciągniecie SW powoduje idealne postawienie modelu w pion bez żadnych prób ucieczki w którąkolwiek stronę. W harrierze jest bardzo dobrze, nie trzeba wiele się napracować aby model się nie huśtał. W zawisie również zachowuje się poprawnie, bardzo przewidywalny. Teraz jedynie ustawienie modelu pod rękę i można już coś poważniejszego tworzyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem---widziałem Rabbit jak zwykle nie kłamie.

Model prezentuje się pięknie na lotnisku(tylko za mały------------ w modelarni za duży) trochę Go podpuściłem przy oblocie ale na szczęście harriery i zawisy poszły.OK

Także naprawdę warty tej kasy

-----------------------------------RABBIT LUBARTÓW CZEKA ________ZA2 DNI--boisz się?

EDIT:DARKARLL film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i w końcu ja się zabrałem za składanie swojej Extry , zajęło mi to --uwaga--- 4 słownie cztery wieczory po około 4 godziny od wtorku do piątku , a w sobotę oblot , waga bez paliwa 7,5 kg silnik DA 50 tłumik MTW serwa HITEC , model może nie najtańszy ale naprawdę godny polecenia , super właściwości 3D ( jeszcze nie udało mi się go przeciągnąć ) a i z wykonywaniem akrobacji klasycznej radzi sobie całkiem dobrze , kilka fotek zrobionych przed oblotem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie udało mi się go przeciągnąć

To co to za 3D bez przeciągania :rotfl: ?

hmmm dziwnie pytanie :shock: po przeciągnięciu model zwykle wpada w korkocig , a ja durny myślałem że latanie 3D to latanie na dużych kątach na granicy przeciągnięcia , no cóż stary jestem nie nadążam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.