Skocz do zawartości

Extra 260 Pilot-rc 2.2m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie , w lotach 3D lata się na granicy przeciągnięcia lub w lekkim przeciągnięciu , silne przeciągnięcie powoduje utratę sterowności ,przechylenie się na jedno skrzydło i zwykle wejście modelu w korkociąg ,ponieważ zerwanie strug występuje zwykle na jednym skrzydle wcześniej , ci którzy latają 3D wiedzą o co mi chodziło z tym "przeciąganiem się " modelu 3D.jeden z pierwszych testów przy oblocie jest tzw WALL na małej prędkości , jeśli model "zamacha "skrzydłami to mówimy w naszym żargonie " przeciąga się " i już wiadomo że model jest "nieprzewidywalny" i mało stabilny ( co jednak jest zaletą przy modelach akrobacyjnych ) .Przy lotach 3D na małej wysokości przysporzy nam sporo adrenaliny ,extra którą oblatywałem lata jak "baranek" można szarpać wysokością a ta tylko zadziera nosek i opuszcza " nie przeciąga się " to znaczy model przewidywalny który nie zaskoczy nas przypadkową autorotacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wejherowa, mam 23 lata i modelami latajacymi bawie sie od roku. Mam trenerka graupnera sky hero oraz easy glidera. Pozdrawiam!!!

Sporo wiesz o lataniu 3D - to chyba nie na tym EG sie nauczyles - bo jesli tak - to wyciagam swojego z garazu i jade trenowac - wszystko inne juz porozbijalem - bez wiekszych sukcesow w nauce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wejherowa, mam 23 lata i modelami latajacymi bawie sie od roku. Mam trenerka graupnera sky hero oraz easy glidera. Pozdrawiam!!!

Sporo wiesz o lataniu 3D - to chyba nie na tym EG sie nauczyles - bo jesli tak - to wyciagam swojego z garazu i jade trenowac - wszystko inne juz porozbijalem - bez wiekszych sukcesow w nauce :P

Dzięki za uznanie, owszem sporo wiem, głównie z forów zagranicznych (rcuniverse, rcgropus), a także dzięki wielogodzinnym treningom na symku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wejherowa, mam 23 lata i modelami latajacymi bawie sie od roku. Mam trenerka graupnera sky hero oraz easy glidera. Pozdrawiam!!!

Sporo wiesz o lataniu 3D - to chyba nie na tym EG sie nauczyles - bo jesli tak - to wyciagam swojego z garazu i jade trenowac - wszystko inne juz porozbijalem - bez wiekszych sukcesow w nauce :P

Dzięki za uznanie, owszem sporo wiem, głównie z forów zagranicznych (rcuniverse, rcgropus), a także dzięki wielogodzinnym treningom na symku.

w takim razie sugeruje abyś na razie ograniczył się do czytania tego działu , już wielokrotnie pisałem żeby dzielić się swoim doświadczeniem a nie zasłyszanymi opiniami czy cytatami z innego forum

 

Radek zapewniam Ciebie że byłbyś zadowolony z tego modelu dzisiaj trochę polatałem co prawda próbowałem głównie zawiski , ale kolega który obserwował lot stwierdził że latam jak "fanflajem" filmik jutro

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.