Skocz do zawartości

Extra 260 Pilot-rc 2.2m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Generalnie większość modeli przy bezwietrznej pogodzie nie daje zatrzymać się w zawisie samymi lotkami. Trzeba dodatkowo narzucać ogonem ale model wtedy jest mocno niestabilny. Dlatego warto uczyć się torque rolla;)

I są to modele którym brakuje lotek przy 3D nie tylko w zawisie.Na palcach jednej ręki można policzc firmy które robią modele z lotkami dającymi duży zapas w zawisie i beczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Łukasz fajnie, ale nuda no :) mógłbyś coś dołożyć do swojego programu ? zawsze na Twoim filmie jest Harrier i Torque roll :wink: Jak wrzucasz coś nowego czy Darkrll to mogę założyc się z kimś np o flaszkę że z 5min filmu 4 będą w zawisie ;D Wszyscy już wiemy, że Ty i Darkrll robicie to idealnie.Mówiąc szczeże chciałbym kiedyś zobaczyć jak lata ta Extra z pilota , bo o mały włos bym ja miał,a tu zawsze film i wisi i wisi i wisi :x też sobie lubie powisieć, ale założenie zawsze mam takie, że jade latać i raczej do lotu dokładam zawis a nie do zawisu lot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myślę że rabbitlkr nie obrazi się jeśli w tym temacie będę kontynuował wątek Extry 260 :D

(jeśli tak to proszę moda o przeniesienie).

Akurat tak się zdarzyło że pod koniec sezonu zupełnie nie oczekiwanie ,bez planowania stałem się posiadaczem modelu o którym zawsze marzyłem -Extry z Rc Pilota.

Samego zestawu nie trzeba reklamowac-wszystko rewelacyjne-wykonanie ,wyposażenie.

Model,silnik,nabyłem jako nowe (z ceną przez pół :( ) na "hura" ją poskładałem aby oblatac ją jeszcze w tym sezonie-wyposażenie docelowo ulegnie lekkiej zmianie na nowy sezon (serwa,śmigło).

Na daną chwile model napędza silnik DLE 55 (dla mnie wypas),śmigło Xoar 23x8 (docelowo Vess),zasilanie serw i odbiornika to Max Bec 2 plus 2 lipo 1500.Zapłon to NI-Mh 2000 JR ,serwa -(tu nie ma szału ale niestety trzeba czekac na Mikołaja :D ) gaz -standard Futaby,lotki i kierunek to Power HD 17 kg analog,wysokośc 2x10 kg cyfrówki Inolab(całkiem porządne serwa).Silnik "zabija" swich kill..

Waga modelu wyszła wg mnie całkiem ok,ciąg silnika chyba też-fotki

To moja pierwsza "pięcdziesiątka" ,jestem zachwycony -lotem,zachowaniem/możliwościami modelu-wszelakie sugestie pozytywne /negatywne mile widziane.Nie potrafię jeszcze latac jak Darkall czy rabbit ale myślę że ten model dużo mi w tym pomoże aby to "cholerne" 3D wychodziło coraz lepiej... :wink:

Zamieszczam kilkanaście zdjęc oraz film z oblotu-jakośc taka sobie (warunki lekko sztormowe :D ale poleciała :jupi: ).Silnik jest w trakcie docierania ,dlatego więcej pyrkania jak latania.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Po kilku wieczorkach Extra poszła na wagę i wynik chyba całkiem niezły..

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I nadszedł ten dzień -na pewno każdy z Was taki przeżył- oblot...

Extra w towarzystwie stałych bywalców lotniska -Yaka i Piageta dotarła na miejsce -trochę w ciasnocie ale przeżyła(mam vana ale żona na zakupy "ukradła").Na miejscu zerknąłem na ciąg silnika (jak na ledwo dotarty ,3 litry paliwa chyba dobrze ??).A i jeszcze zapomniałem napisac że z racji zimna Extra dostała "ubranko" aby nie zmarzła... :wink:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i na koniec jak ktoś dotrwał filmik z oblotu :D (żaden szał ale zawsze coś ).

Teraz zależnie od pogody Extra będzie zimowac lub sporadycznie latac .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.