Skocz do zawartości

puppeteer


throd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pracuje wlasnie nad modelem o nazwie puppeteer jest to model wzorowany na mysliwcu z pierwszej wojny Pup. Model pochodzi z angielskiej firmy flair dokladnosc wykonania elementow w tym zestawie typu kit jest naprawde wysoka model sklada sie niezwykle przyjemnie wszystko pasuje jak trzeba. Instrukcje oceniam na 4 gdzyz nie jest typu krok po kroku i trzeba troche latac po kolejnych arkuszach. Samolt ma rozpietosc okolo 1,6 metra i przeznaczony jest pod silnik 6,5 cm. Ja osobiscie mam zamiar zastosowac silnik SC 0.40 dwusow gdyz taki mam wolny. W chwili obecnej mam juz wykonany kadlub, jest gotowy do pokrycia solartexem i wlasnie mam zamiar zabierac sie za usterzenie. Chcial bym pokazac moja dotychczasowa prace na forum lecz tutaj pojawia sie problem jestem zielony jesli chodzi o poruszanie sie po forum i nie wiem jak udostepnic zdjecia jezeli ktos bylby na tyle wyrozumialy aby przymknac oko na moja ignorancje i pomoc mi to prosze o kontakt GG 5656971 lub e mail throd@go2.pl. Pozdrawiam wszystkich obecnych na forum modelarzy RC i z gory dziekuje za pomoc. Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To jest link do modelu : http://www.flairmodels.co.uk/Aircraft/Scouts/Scoutframes.htm

Andy W - ja posiadam model Fokker D.VII tej firmy i też uważam, że plan budowy mógłby być dokładniejszy.

 

EDIT : Niestety link nie otwiera się bezpośrednio na modelu. Trzeba kliknąć z lewej strony Pupperteer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwupłat 1,6m rozpiętości? To chyba pod jakiś 15ccm (minimum)?

 

Jednak ten model jest zdecydowanie pod silnik 4T pojemności ok. .50-.60. Ponieważ model jest lekki, często jest elektryfikowany (warto rzucic okem na rcgroups). Wydaje mi się, że silnik 2s nie będzie tu pasować.... To w końcu dystyngowany model.

 

BTW - ja do swojego zakupiłem Satio .56. Ale mój Pup jeszcze pewnie z rok poczeka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kojot ma racje co do silnika jednakze wybor dwutaktu o pojemnosci 6,5 cm w moim przypadku podyktowany jest najnormalniej wzgledami finansowymi poprostu taki mam do dyspozycji i nic nie zapowiada w najblizszym czasie abym dysponowal gotowka na czterotakt. Tak na Marginesie dzisiaj chyba wezme sie za usterzenie poziome zrobie dzisiaj prawdopodobnie statecznik no a potem to chyba przerwa swiateczna ale o postepach bede informowal na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Kolego Throd! Wszyscy widzimy, że jesteś tutaj "nowy" i serdecznie Cię witamy. Ja , jako pasjonat takich właśnie "staroci" tym goręcej witam jeszcze jednego wielbiciela tych "gruchotów" :D

Z drugiej jednak zupełnie strony, chciałbym Ci z pełną życzliwością zasygnalizować kilka uwag, takich początkowych, co ,jak mam nadzieję ułatwi Ci "żywot" tu na forum.

Po pierwsze jest tutaj na stronce głównej dział "powitalnia", do którego zapraszam. Po drugie w podpisie bardzo mile widziane jest imię użytkownika, po to abym np. ja czy inny Kolega piszący do Ciebie nie musiał się zwracać per Throd, tylko np. Franku Drogi :D

Po trzecie, z pomocą któregoś z adminów /Motyla lub Qpy/ zamieścisz avatarek ze swoją bużką, co też ułatwia kontakt, bo widzimy wtedy, że mówimy do żywego człowieka, a nie np. do jakiejś podobizny szatana czy innego zielonego potwora.

Po czwarte sugeruję znalezienie np. w święta odrobiny wolnego czasu i dokładne postudiowanie całego forum. Taka orientacja znacznie Ci pomoże także w "struganiu" kolejnych modeli.

Po piąte wreszcie tutaj na forum niby obowiązują jedynie najogólniejsze zasady etyki netowej, ale jest też sporo takich niepisanych nigdzie zasad, które także bez problemu wyczytasz w trakcie lektury wpisów tu zamieszczanych.

I tyle gaworzenia starego repa. Myśle , że przyjmiesz te moje uwagi ze zrozumieniem i życzliwością , z jaką ja Cię traktuję. Powodzenia w budowie tego ślicznego, prawdziwego samolotu i czekam na kolejne relacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow z Polskiego Forum Modelarskiego. Przerwa swiateczna polaczona wraz z kilkoma dodatkowymi okolicznosciami spowodowala chwilowy przestoj w budowie Puppeteera. Jednakze ostatnio powrocilem do pracy co zaowocowalo wlasnie skonczonym usterzeniem w modelu. Na dowod ze o was pamietam przesylam kilka fotek modelu w obecnym stadium budowy

06ad2b3dca83268f.jpg

3154bd0e71e1729c.jpg

cea68c0b6278e2d1.jpg

ed4f7cdeac08a28d.jpg

45b168e76396d391.jpg

cc4ee5f9736a5030.jpg

6ec1dcedd0b92e79.jpg

Pozdrawiam i zapraszam do sledzenia moich postepow w pracy nad modelem.

Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot to vacuform z tej samej firmy co model czyli Flair kupiony razem z modelem w anglii za okolo 2,5 funta czyli czyli 13 - 14 zl wzrost 8 cm do klatki piersiowej oczywiscie bo tam sie konczy. Jak Juz jestesmy przy pilocie to mam pytanie czym go pomalowac aby mu w pierwszym locie metanol nie zmyl makijazu?

Pozdrawiam Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.