Skocz do zawartości

puppeteer


throd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Daj Ci Boże :)

Mam 31 lat stażu, ale może miałem pecha :lol:

Faktem jest, że prowokowałem 'ciche dni' żeby mieć spokój przy dłubaniu kolejnego modelu. Nie to, żeby moje dozgonne szczęście zabraniało mi modelować, ale zawsze było coś pilnego do zrobienia w domu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Karol masz pecha ,ja gdybym sam pojechał na lotnisko to byłaby obraza .Kiedys podczas lądowania lekko uszkodziłem model to na drugi dzień po obiadku usłyszałem "jedziemy do modelarni naprawiać model,bo czym "będziemy " latać w weckend.

Throd wystarczy "dobrze wychowac "ładniejszą połowę

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam szanownych kolegow. Dawno juz nic nie pisalem w tym temacie, lecz prace nie stanely w miejscu. Troche zwolnilem gdyz jak juz pisalem zmienilem stan cywilny no i mialem troche roboty z przeprowadzka. Teraz do swojej modelarni mam kawalek drogi co rowniez nie jest bez wplywu na postepy w pracy nad modelem. Ostatnio wykonczylem jednak skrzydla i zabralem sie za poszycie modelu. Chcialem sie zatem podzielic wrazeniami z pracy z folia solartex. Jest to folia przypominajaca orginalne poszycie z tkaniny. W moim modelu zastosowalem dwa kolory oliwkowy i kremowy antique. ten kremowy jest, o czym juz pisal fokker, troche zbyt transparentny. Folia naklada sie bardzo dobrze nie marszczy sie, wymaga nieco wiekszej temp. niz folie typu solarfilm i podobne. Jest tez od nich mniej podatna na naciaganie przez co sprawia pewne problemy przy nakladaniu na owale. zarowno do naklejania jak i naciagania wystarczy jedna temp. nie wiem jaka dokladnie, sprawdzalem doswiadczalnie przed oklejaniem na kawalkach foli. Mysle, ze do konca tygodnia uporam sie z oklejeniem elementow ktore przygotowalem na ten tydzien i w poniedzialek zamieszcze pare fotek efektow mojej pracy. Trwaja takze prace nad podwoziem ale o tym rowniez po niedzieli.

Pozdrawiam Throd

ps. Wesolych Swiat dla wszystkich modelarzy z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegow i mam pytanie odnosnie mojego modelu. chodzi mi o to czy koncowki platow kryc osobnymi kawalkami folii i potem gore i spod, czy tez ciagnac calosc z jednego kawalka? Mam watpliwosci dlatego ze solartex nie jest zbyt elastyczna folia. Jesli popatrzycie na wczesniejsze strony postu to bedziecie wiedziec jak wyglada skrzydlo.

ps. lotki stery i statecznki juz dokonczone tylko zdjec nie mialem kiedy zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oklejałem Solartexem i nie mam z nią doświadczeń ja generalnie idę na łatwiznę i końcówki oklejam osobno jeżeli coś nie wyjdzie to tracę mniejszy kawałek :D

Jeżeli masz jakieś ścinki to zrób próbę wytnij kawałek taki żeby okleić skrzydło od przedostatniego żebra aż po końcówkę i będziesz wiedział co się dzieje i jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oddzielnie.

Weź kawałek papieru i spróbuj "pokryć" końcówkę, zobaczysz jaki dziwny wyjdzie kształt (łezkowaty)...

Jeżeli chciałbyś robić z jednego kawałka z górnym poszyciem, to na nosku na ostatnim żebrze będziesz miał nadmiar folii i raczej się już wystarczająco nie skurczy.

Ponadto, jeżeli nie zrobisz podebrania na tych trójkątach (ostatnie żebra/końcówka), to folia Ci się o nie oprze - nie wiem, czy tak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Fotki ostatnio wykonanych elementow sopwitha

bdfba40a8febc9ad.jpg

statecznik pionowy

3102fae7f879bd75.jpg

statecznik poziomy

ee63ab06f03a93fc.jpg

statecznik poziomy od spodu

73c4257fc1c5f796.jpg

lotki od spodu

b0517e546b986384.jpg

lotki w zblizeniu

190311b301da565b.jpg

i jeszce raz lotki tym razem od gory

b1a8bdca5bc0eb02.jpg

6101018044718c25.jpg

kompletne usterzenie

0b90ca0ebce725ac.jpg

c9cd572a29b9fbd0.jpg

c9cd572a29b9fbd0.jpg

i na koniec kilka zdjec podwozia, narazie tylko wstepnie poskladane.

Nastepne fotki w tym temacie jak pokryje skrzydlo. Znajac moje tempo to najszybciej za jakies dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrywania końcówek:

 

Oratexem udało mi sie to zrobić z jednego kawałka (bez osobnych elementów).

Z własnego doświadczenia wiem, że Solartex jest wredniejszy od Oratexu, tak więc zrób tak, jak radzi Hubert.

 

A przy okazji: witam w klubie Flairowych staroci ;)

Oto mój: http://rc.marekszulen.net/bristol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przystepuje wlasnie do prac nad mechanika napedu lotek w dolnym placie. W zwiazku z tym mam takie pytanie. Plany przewiduja iz naped lotek bedzie poprzez jedno standardowe serwo w centroplacie czy to nie zamalo na cztery lotki. Samoloto jesli chodzi o wlasciwosci to raczej model powolny nieakrobacyjny o malym obciazeniu pow nosnej pod silnik 6,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam po dlugiej przerwie w tym temacie zamieszczam kilka fatek na dowod, ze prace nad tym projektem nie stoja w miejscu.

0034a2f0f102baad.jpg

396b73e2d191f212.jpg

Mocowanie serw w dolnym placie za porada kolegow zdecydowalem sie na dwa a nie jak bylo pierwotnie w planach na jedno w centroplacie. Minusem tego rozwiazania plus jeszce rownoczesnej budowy jachtu jest to ze zabraklo mi serw.

7067e594bceabd09.jpg

5b4e9ced2ed9866b.jpg

7a472d07c4cb3da6.jpg

9d4b59f0c3f385c6.jpg

78e1d456b55e26b9.jpg

b18f602d9a77f1a8.jpg

No i juz pokryty kadlub. Wkrotce mam zamiar zamocowac stateczniki na stale do kadluba to zaraz po powrocie z urlopu. Wtedy zamieszcze pierwsze zdjecia zlozonego w calosci platowca. Potem jak dorobie podwozie i oznakowanie to juz bedzie napewno na co popatrzec. Jednakze znajac moje tempo prac i sklonnosc do robienia po kilka modeli w tym samym czasie to musicie sie uzbroic w cierpliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o zamontowaniu 2 serw przyszla nagle juz po tym jak mialem jedno serwo w centroplacie. Demontowalem to wszystko i skupilem sie na zrobieniu solidnych mocowan serw juz mi nie starczylo pomyslu na klapki a zreszta rozwiazanie z ta klapka tak sobie mi sie podoba. Bedziemy sie martwic jak sie dostac do serw jak zajdzie taka potrzeba. Takie klapki jak ty masz bedzie mozna zrobic w kazdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.