Skocz do zawartości

puppeteer


throd

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, tyż prawda :-) Mam tylko nadzieję że kiedyś będę robił takie modele.

 

Mam pytanie odnośnie w/w zdjęcia, a raczej modelu widniejącego na nim. Czy linki przechodzące przez wsparcie są zamocowane na "sztywno"? Czy też mogą sie przemieszczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model ten to Vicomte firmy Sevenson. Tu w spalinach jest mój wątek o tym modelu poparty 3ma filmikami :faja:

Linki stanowią w tym modelu tylko element dekoracyjny, jest to taka gumka fi ok 1mm w otulinie . Jej wada to to, że bardzo szybko parcieje pod wpływam paliwa. Na gornej pow. zostały bo paliwo tu nie docierało. Na końcu każdej gumki są haczyki do szybkiego odpięcia od skrzydła. Równie dobrze moze być to żyłka wędkarska - ale nie wiem jak reaguje na spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegow z forum tym razem chcial bym pochwalic sie juz nieco uskrzydlona wersja mojego puppeteera dolne skrzydlo wymaga jeszce tylko pokrycia gornej czesci kesony przy kadlubie na jednym skrzydle wyszlifowania krawedzi natarcia, wyciecia lotek z zamontowania mechanizmu napedu lotek takze mam nadzieje, iz przy moim tempie prac za dwa - trzy tygodnie przystapie do budowy gornego plata.

A oto i obiecana porcja zdjec

5f05ef4c390f7a6c.jpg

438afa001ecf8a9b.jpg

8f36afcb41449d47.jpg

8d7f4d132c6577c7.jpg

0d5259aa2e87f54b.jpg

Prace nad skrzydlem byly dosc ciezkie gdyz sklejki z zeberkami byly niemilosiernie powichrowana wiec trzeba bylo sie troche napracowac i wszystko wyjatkowo uwaznie kleic, jednakze z efektu koncowego jestem zadowolony

Jak poczynie jakis postep w pracach to zamieszce oczywiscie nastepne fotki. A w miedzy czasie postaram sie na dniach w osobnym watku umiescic kilka fotek mojego trenerka Irvine Tutor 40 nad ktorym prace przygotowawcze do sezonu, mam nadzieje udanego gdyz bedzie to moj debiut w dziedzinie spaliny, dobiegaja juz konca w ten weekend jeszcze tylko odpalenie i regulacja silnika.

Pozdrawiam Piotr z Pily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sobie pomyslalem ze moze jednak to prawda, iz model ten lepiej by sie prezentowal napedzany jakims czterotaktem jednakze w dziedzinie tych silnikow nie mam doswiadczenia a ich ceny mnie przerazaja. moze zatem koledzy cos doradzicie w miare taniego i sprawdzonego odpowiedniego osiagami do tego modelu wezcie pod uwage ze to nie agrobat i na smigle wisec nie bedzie ze to ma latac dystyngowanie i robic kupe halasu.

Z gory dzieki i czekam na propozycje.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - ja w swoim Vicomte, takiej lużnej wariacji n/t Fokkera E.III :rotfl: początkowo miałem OS 7,5cm. Na filmie widzisz i słyszysz jak to pracuje. Teraz w modelu siedzi 4suw ASP 61 czyli 10cm. Lot i dźwięk to poprostu bajka. Narazie nie usłyszysz bo filmu z nowym silnikiem nie mam, ale jak włączysz lot mego Fokkera D.VIII to będzie prawie identycznie.

W Twoim przypadku będzie znacznie lepiej bo 2płat zawsze przyciąga bardziej niż 1płat :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker dzieki bardzo za odpowiedz. Jak wynika z mojego ostatniego postu mysle ze juz doroslem do faktu iz w tym modelu 4 takt bedzie lepszy. Chodzi jednak o to ze te silniki sa strasznie drogie i koniecznosc wydania ok 700 zl na silnik lekko mnie przeraza. Chodzilo mi zatem bardziej o pomoc w wyborze jak najtanszego silnika tego typu ktory w miare posluzy w modelu (cos jakby kompromis w temacie cena jakosc). Prosze zatem o sugestie co do konkretnych typow a moze nawet linki gdzie mozna dany typ najtaniej kupic. Wiem wiem zaraz odezwa sie glosy a co z google wykaz sie troche inicjatywa i sam poszukaj itd. itp. Zgonmy zatem wszystko na karby mojego wrodzenego lenistwa i pokierujmy sie dewiza iz nie nalezy wywazac juz otwartych drzwi wiec prosze o konkretne propozycje i pamietajcie cena jakosc bo na saito czy OS niestety mnie nie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam juz na warsztacie gorne skrzydlo od puppeteer takze za jakis czas dodam nowe fotki wesji dwuplatowej narazie pisze takaby pokazac ze prace nie stoja w miejscu tylko ida powoli do przodu mogl bym pokazac to co zrobilem do tej pory ale wydaje mi sie iz bedzie ciekawiej jezeli zaprezentuje konstrukcje juz w calosci z dwoma platami

Pozdrawiam Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - niekoniecznie w calości może być lepsze niż z postepu w budowie fotka. Pewnie , że lepiej wygląda większość od razu ale przedstawiając fragment - może być on pomocny innym którzy głowią się nad podobnym rozwiązaniem. Możemy też od razu krzyknąc; Panie!! Wróć!!! :rotfl: i popraw to bo jest skopane. to tak ogólnie, nie że już coś masz nie tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, kto jak kto ale Ty powinieneś znać ten adres :rotfl:

 

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopdisplayproducts.asp?Search=Yes&sppp=12

 

W search - wpisujesz machine gun i masz pieknego Vickersa w skali 1/6. Tez zestaw zresztą Flair dedykuje do tego modelu. Karabiny na moim vicomcie to własnie ten zestaw tyle że to Spandau.

 

Druga firma produkująca karabiny i nie tylko to Arizona.... tylko, że jej zestawy to tartaki ze sklejki. Lukni na nie, a potem napisz na PW jesli chcesz je za friko prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, Dawno nic tu nie dodawalem bo i prace ida wolno. Teraz jednak puppeteer ma juz dwa skrzydla wiec przedstawiam nowe fotki. Teraz prace troche zwolnia bo w sobote za poltorej tygodnia definitywnie przestaje byc stanu wolnego, wiec nie mam czasu na modele :rotfl:

cb614f5f38fd18a5.jpg

cbf38646ba6bfe4c.jpg

3320f0a81ee7610d.jpg

60fc861f8f2b6fbb.jpg

28af821c5ead513e.jpg

a9913e8005abd2ba.jpg

1dd79f5417485140.jpg

Pozdrawiam Piotr Bienias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.