Skocz do zawartości

Diablo 3D


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ECO400 to taki nowy gadżet na rynku :mrgreen: DVD + waga :roll:

 

A oto fotki mojego diablo. :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na pakiecie 500mah waga pokazała 311,5g modelu gotowego do lotu. W tej konfiguracji model "wisi" na śmigle na połowie gazu.

 

Dołączona grafika

 

Na pakiecie 1000mah waga to 350g gotowego do lotu.

 

Silnik: EMAX 2812

Śmigło: 7x4

RPM: 12250

Prąd: 10.5A

Uzyskany ciąg: 580g

Regiel: 15A z HK

Serva: 3xturnigy 9g

 

Niestety pada drugi dzień z rzędu i nie ma jak przetestować modelu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pręt w ogóle się nie nadaje. Jest zbyt giętki. W planach jest podana rurka węglowa 4mm. Rurka jest zdecydowanie mniej giętka niż pręt. Myślę, że jak solidnie wkleisz rurkę 3mm, to skrzydła będą stabilne. Na rurce 4 mm są bardzo stabilne.

 

PS: Mój diablo niestety postanowil ubić kreta i zamienił się w depronowy gruz. Nie da się naprawić. A szkoda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Kolega MROX nie czytał wczesniej ze model nie nadaje sie do latania bez dodatkowych bocznych wzmocnien kadłuba gdyż jak domniemam model nie chciał reagowac na stery gdyż ogon sie uginał zamiast skrecac model:) no ale coż. Ja postanowiłem nie wracać do tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Kolega MROX nie czytał wczesniej ze model nie nadaje sie do latania bez dodatkowych bocznych wzmocnien kadłuba gdyż jak domniemam model nie chciał reagowac na stery gdyż ogon sie uginał zamiast skrecac model:) no ale coż. Ja postanowiłem nie wracać do tego projektu.

Ogólnie latał nieźle. Wzmocniłem trochę ten ogon kawałkami depronu ale i tak się trochę skręcał. Ale to nie przez to go rozwaliłem. Rewers steru wysokości 8) . Spieszyłem się bo już ściemniało się trochę, puściłem i zakończyłem lot po 15 metrach. :o Teraz robię RWD5 bo widziałem na filmach, że całkiem przyjemnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Właśnie ukończyłem budowę diablo 3d

Zostało tylko jeszcze malowanie, obecnie wygląda to tak:

 

http://www.flog.pl/ustawienia/edytuj/1885731

 

Wyposażenie:

silnik - C2830/09 KV1300 (Turbo Jet Brushless motor)

regiel - pulso 30 A

serwa - 3x tower pro 9g

liPol - tunigry 2s 1300 mąh 20/30C

śmigło - GWS 10/4''

motorek na tym śmigiełku wyciąga 700g

same bebechy ważą 231g niestety nie mam innych

 

Mam do was drodzy forumowicze następujące pytania:

-waga gotowego modelu do lotu wynosi 402g

czy to nie za dużo jak na ten model?

-ile stopni dajecie na skłonie i wykłonie?

środek ciężkości wychodzi dokładnie na dźwigarze ze względu na goleń podwozia nie mogę przesunąć pakieciku do przodu, czy w tym miejscu może środek zostać czy muszę pokombinować?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam trzy pytania:

1. Jak zamocować rurkę węglową w skrzydle? Trzeba zrobić rowek w skrzydle? Jeżeli tak to jak wykonać taką operację? Jakie narzędzia użyć? Wyciąć skalpelem? Czy wystarczy przykleić rurkę węglową na taśmę?

2. Czy skrzydło zostaje w takim profilu jak wycięte z planów czy też mam je zaokrąglić żeby wyszedł jakiś inny profil?

3. Jak sobie radzicie z cięciem depronu pod kątem 45°? Chodzi mi o podłużne wzmocnienia kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Robisz rowek w ten sposób:

Robisz dwa nacięcia(odległość zależna od średnicy prętu)i później delikatnie wydłubujesz.Mi się udaje tak to zrobić,że za pierwszym razem cały pasek się wydłubuje.Póżniej

a)jeśli masz żwyice wlewasz do tego rowku,i wtapiasz pręta,po czym zaklejasz taśmą i czekasz na zaschnięcie

b)Można tak zrobić na uhu por

c)lub na klej w pistolecie

2.To taki model że skrzydło jest płaskie

3.Podkłasasz listwe z (szkła,czy z drewna) w odpowiedniej odległości i podcinasz(dzięki temu ostrze jest pod odpowiednim kontem.

 

Mam nadzieje że pomogłem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i chyba udało mi się zmajstrować swój pierwszy (jeszcze nie) latający model.

Czekam tylko za resztą wyposażenia:

 

Silnik Emax 2822

Regulator HK 18A

aparatura Turnigy 9x

 

Będę wdzięczny za sugestie i uwagi dotyczące mojego dzieła.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak radzi Kwasiu i najlepiej odłóż model na półkę, coby oko cieszył :wink:

 

Po czym ściągnij plany Zefirka, RWD 5, lub któregoś z TOTO i sobie go wystrugaj, żeby opanować pilotaż na czymś spokojnym.

 

Diablo, będzie za agresywny na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Diablo robię z myślą, że go rozwalę. Już go odżałowałem. Chociaż mam małą nadzieję, że czas spędzony przy symulatorze da mi się chwilę nim nacieszyć.

RWD5 też zaczynam klecić. Mam już sklejone plany i liczę na to, że wyposażenie z Diablo pójdzie do RWD5.

Jeżeli chodzi o depronowe wzmocnienia kadłuba to jakiej szerokości mają być te paski? Czy wystarczą takie o przekroju trójkąta czy coś szerszego?

Dołączona grafika

Zrobiłem grafikę poglądową. Czy ma to wyglądać tak jak ten czarny pasek czy tak jak czerwony? I czy potrzebne są 4 szt. czy dwie na górę lub dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.