Skocz do zawartości

Diablo 3D


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

czy aby się nie mylę że zwiększając skłon i wykłon samolotu powinien on wtedy mi iśc bardziej w dół niż w górę

hmm .. ma isc bardziej .. prosto ;) skoro juz nie skreca nie ruszaj juz wyklonu, a sklon ustaw tak by z wzrostem predkosci samolot lecial na w miare rownej wysokosci, jak nic nie pomoze to wytrymuj to sterem wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ha chyba znalazłem swój błąd

nie wiem ale chyba ma środek ciężkości jakiś 1 cm ustwiony do tyłunie jest dokładnie w tym miejscu co na planach DIABLO

 

no tak. tego to sie chyba nikt nie spodziewal ;) pierwsze co trzeba zrobic to odpowiednio wywazyc model potem dopiero mozna bawic sie sklonem i wyklonem.

przesun pakiet bardziej do przodu aby uzyskac odpowiednie wywazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i gitara model lata pięknie ale teraz mam inny problem

Mój silnik to EMAX 2822 latałem na pakiecie 1000mAh 30-40C

 

 

Dzisiaj latałem jakieś 4 minuty po czym samolocik odleciał jakieś 300 metrów i wleciał w wysoką trawę.

Zostawiłem włączony nadajnik i poszedłem szukać modelu po około 5 minutach znalazłem go i podnosząc z ziemi mój model pikał co około 3 sek. podszedłem do nadajnika nie było sterowani model nie reagowała na żadne wychylenia drążków.

Wyłączyłem wszystko a następnie włączyłem nadajnik potem odbiornik ale nadal nie było sterowania więc jeszcze raz odłączyłem wszystko sytuacja powtórzyła się może ze 3 razypo czym poruszałem dązkami serwami załączyłem i było wszystko ok.

CO TO MOGŁO BYĆ?

Potem dalej latałem bez problemów aż do wyczerpania akumulatora.

Czym mogło to być spowodowane że nie było sterowania

Mam nadajnik i odbiornik HITEC OPITC 5 HPD-07RH QPCM 35 MHz

 

A miałem jeszcze jeden kiedy włączyłem wszystko to zaczęło coś cały czas pikać tak szybko więc wyłączyłem i włączyłem i się uspokoiło

Czy problemem może być pakiet ?

czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem jeszcze jeden kiedy włączyłem wszystko to zaczęło coś cały czas pikać tak szybko więc wyłączyłem i włączyłem i się uspokoiło

Czy problemem może być pakiet ?

czy coś innego

 

To może być wina drążka gazu, króry zapewne ni był na samym dole (trymer tez na minimum)

 

A co do braku sterowania to może kwarc jakoś ci nie łaczył po krecie. Masz wogle kwarc zabezpieczony przed wypadnieciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie

Nie myślałem że wyważenie modelu ma takie znaczenie

wyważyłem go tak jak powinno być

pakiet dałem bardziej na przód skłon i wykłon zlikwidowałem tzn jest o wiele mniejszy

niż był

no i teraz samolocik idzie prosto jak przecinak :)

Nie zła frajda polatać sobie jak wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;D

Postanowiłem też zmajstrować takie latadełko i mam parę pytań.

 

Mam taki SILNICZEK . Czy nadawał by się do diablo? Jak zamontować silnik w modelu bo nie posiadam loża do niego ani nawet śrubek.

 

Z pakietów lipo posiadam 2s 1000mah 60g i 3s 1500mah i 140g. Który lepiej by się nadawał do zasilania diablo? Jeden jest trochę slaby a drugi ciężki :?

 

Ostatnie pytanie dotyczy tego gdzie moge dostać depron :P . Czy da się to kupić w hipermarkecie budowlanym LEROY MERLIN ? Castoramy OBI czy IKEI nie mam w swoim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się kupić .Idż na dział z panelami podłogowymi i tam są całe paczki 6mmi 3mm. Jezeli masz w swoim mieście sklep Komfort to tam dostaniesz całkiem gładki. CZy na pewno jest taki sam silnik jak w Twoim linku? Łoże przecież widzę,chyba ,że brak Ci tego kółka na końcu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się kupić .Idż na dział z panelami podłogowymi i tam są całe paczki 6mmi 3mm. Jezeli masz w swoim mieście sklep Komfort to tam dostaniesz całkiem gładki. CZy na pewno jest taki sam silnik jak w Twoim linku? Łoże przecież widzę,chyba ,że brak Ci tego kółka na końcu silnika.

Sklep komfort mam w swoim miescie wiec moze tam sie przejadę i rozejrzę za tym depronem. Byłem ostatnio w jednym sklepie z podłogami i panelami i jak zapytałem o depron to facet zrobił minę jakbym pytał czy ma pół kilo koki na sprzedaż. :roll:

Silniczek jest dokładnie taki jak na fotce. Nie bardzo wiem jak go przykręcić do sklejki. Ta stopka jak na fotce jest ale nie wiem jak przykręcić to. Od drugiej strony jakoś ? Czy może to jakoś się zdejmuje tą stopkę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odkręciłem, dzięki za podpowiedz. :o Nie zauważyłem ze to są śrubki, myślałem ze to jakieś nity czy co. Mam ten silniczek dopiero od dzisiaj.

 

Jeszcze mam pytanko. Wał chodzi dość ciężko. Mam wrażenie jakby szorował o coś. Tak jakby coś przeskakiwało. Czy to po prostu efekt magnesów ? Pierwszy raz mam w ręku bezszczotkowca. :lol:

 

Jeszcze muszę zapytać o regulator. Na wyjściu ma 3 kable takiego samego koloru. Jak mam podłączyć to do silnika? Obojętnie jak ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej też postanowiłem zrobić takie cacko.

Jutro ma dotrzeć parę gratów do budowy i nowe pakiety. Do końca tygodnia model będzie skończony. W weekend jak pogoda pozwoli i będzie czas to ulotnie diabełka.

 

Oto fotka co mam do tej pory.

 

Dołączona grafika

 

A to waga samych gotowych wyciętych elementów depronowych. Równiutko 70g. Może komuś się przyda takie info.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja !

Samolot zbudowany w 2 dni, większość czasu przegadałem z kumplem niż pracowałem, ale jest i lata.

 

Silnik: AXI 2212/34

Reg. JETI ECO 18 (na przyszłość)

Serwa takie jakie były pod rękę, a raczej w moim corsair-rze

Odbiornik hiteca 7 kanałowy, spory klocek

Bateria 1,1Ah, 3s

Śmigło GWS 12x6

 

A wygląda to tak :

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

ŚC jest praktycznie na rurce węglowej, lata wyśmienicie.

Tylko z głupoty pierwsza kraksa, zapomniałem sprawdzić reversów i tak okazało się że flapsy były na odwrót, po starcie samolot zaczął ładnie kręcić rolle, aż zaorał teren. Aczkolwiek po jakiś 10 min i użyciu znacznej ilości kleju był zdatny do dalszych lotów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.