Skocz do zawartości

Diablo 3D


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Ja również rozpocząłem budowę modelu gdyż sam szukałem czegos prostego do krecenia fikołków. Jako ze projekt musi być w miare prosty, dokładnie wykonany bez niedomówień i pasować do mojego wyposażenia skłoniłem się własnie ku Diablo 3d. Projekt zacząłem juz jakis czas temu - około 1.5 tygodnia moze 2 niestety z braku czasu i warunków (akademik) nie miałem szczegolnej możliwości zeby zrobic cokolwiek wiecej - bede relacjonował wraz z postepami odpowiednio duzymi.

Tutaj zamieszczam na zachete 2 zdjecia - jedno wszystkie elementy spasowane ze soba - do klejenia jeszcze długa droga - wklejone wzmocnienie statecznika poziomego i dzwigar skrzydła oraz zrobiona wrega silnikowa. wszystko narazie nie sklejone

Dołączona grafika

 

 

Druga fotka to wyposarzenie jakie włoże do tego modelu oraz golenie podwozia - moje podwozie bedzie z kółkami - jakoś nie przepadam za podwoziem stałym bez kółek.

 

Dołączona grafika

 

Nazie budowa powiedzmy ze stoi - mam jeszcze co robic ale narazie to musze zdobyc kombinerki(!) - tak kombinerki:P w akademiku to mimo wszystko towar deficytowy - do tej pory musze sobie radzic nozykiem tapicerskim i raz miałem wielka możliwość z kozystania z wiertarki i piłki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie co do wyposazenia to konstruktor podaje akumulator az do 1350mah 3s ja mam 1000mah silnik - jaki miałem taki dałem serwa odpowiednie regulator tez musi byc taki a nie inny no a odbiornik to tu wiele nie zawojuje wogole konstruktor przewidział ze model ma wazyc nawet do 360 gramow moje wyposarzenie ze smigłem i kołpakiem wazy około 290gramow- zwazone czyli na model zostaje 70 - nie duzo ale za to ciag bedzie wiekszy wiec troche szybciej mode polatac. Jary14 uwazasz ze lepszy byłby dzwonek tower pro + regiel 18A bo taki tez mam i ewentualnie moge wstawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jary14 uwazasz ze lepszy byłby dzwonek tower pro + regiel 18A bo taki tez mam i ewentualnie moge wstawic.

No moim zdaniem było by lepiej i do tego śmigiełko GWS na prop-saverze.

Pakiet masz 2S czy 3S ?? Bo na zdjęciu wygląda na 2S - wtedy śmigiełko większe musisz dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 5 pakietow

2 szt. e-model 1300mAh 2s

2szt. turnigy 1000mAh 3s

1szt. Zippy 500mAh 3s

co do dzwonka moze faktycznie spróbuje zobaczymy prop savera nie mam a jesli idzie o smigła to nigdy wiecej nie kupie smigieł gws bo do niczego sie nie nadaja. - moja własna opinia. co do smigieł to mam aktualnie przy sobie 3 sztuki. tower pro 9x6 , 10x5 i 11x4.7 SF próbny lot myslałem zrobic na tym leciutkim pakiecie zeby model okiełznac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie śmigła GWS są to takich deprogniotów, są lekkie i przy tak małej wadze dają sobie świetnie radę - wiadomo, że duuuużo słabsze od APC, ale w tym przypadku to one są górą :P Na tym pakietach 3S, przy śmigiełku 9', a przy 2S 10', lub 11' i gra gitara. Ale serio - zainwestuje w GWS SF. (Chyba, że się mocno uparłeś, to APC też robi SF, ale chyba tylko 11')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nigdy więcej nie wezmę tego badziewia do ręki... w temacie o ParkMasterze opisałem o co chodzi... Wiem, że jeśli chodzi o śmigła TP są zdania podzielone mniej-wiecej pół na pół... Ale tak czy owak, nawet jeśli śmigła TP są dobrej jakości to i tak bierz GWS, do tego modelu to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega mnie namówił żeby wstawić to wstawiam, a co... :)

Ten kolega to ja :P Jasne, niech się chwali fotkami/filmami, nie ?? :P

Zwłaszcza, że czysto i ładnie zrobiony model... szkoda tylko, że na 5 min, jak znam Kamila jako pilota xD xD xD

POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem takowe latadło i ja (w dniu dzisiejszym :mrgreen: )

 

Dołączona grafika

 

Zero specjalistycznych zawiasów zarówno na lotkach jak i SK oraz SW folia (2 stronnie klejona na "klin") co wzmocniło konstrukcję i działa jak zawias,wszystkie bowdeny zakończyłem orczykami i snapami metalowymi zakończonymi gwintem M2 (lubię mieć możliwość bezbolesnej regulacji nawet kosztem paru gram ) , natomiast kwestię usztywnienia ogona załatwiłem prętami węglowymi ? 1,5mm i powiem iż wyszło baaaardzo sztywne , całość z pakietem 1300mAh waży 397g.

 

Generalnie model z planów do których jest zamieszczony link w tym wątku składa się jak klocki LEGO , jednak bardzo ważne jest poprawne sklejenie (czyt. baaaardzo dokładne) właśnie planów które to są niespotykanie wręcz (a przynajmniej rzadko się to zdarza ) dokładne , a potem ostry nóż i jazda..... mi złożenie od zera (z 2 podejściami właśnie do planów) zajęło ok 6 godzin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10000Hz, wszystko ładnie pięknie, czekam na oblot, bo ciekaw jestem jak będzie latał z wagą o 100g większą od mojej. Nie odbierz tego jako docinkę, chcę wiedzieć na ile można sobie z masą pozwolić :)

 

Widzę, że powzmacniałeś konstrukcję węglem, tyle że przydało by się go jeszcze trochę na ogonie, żeby nie było takiego efektu jak u mnie na filmie.

 

Czekam na filmy z oblotów dwóch nowych diabełków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powzmacniałeś konstrukcję węglem, tyle że przydało by się go jeszcze trochę na ogonie, żeby nie było takiego efektu jak u mnie na filmie.

Nie ma takiej możliwości ponieważ w ogonie jest skrzętnie ukrytych (pod folia) 6 sztuk (kawałków) prętów węglowych 1mm wklejonych we wcięcia na CA styro , a i bez tego sztywność jest naprawdę konkretna (trójkąt ma to do siebie iż jest figurą charakteryzującą się sztywnością przy napieraniu bądź rozciąganiu za 1 z wierzchołków) a taka konstrukcja została zastosowana właśnie przeze mnie.

 

Czekam na filmy z oblotów dwóch nowych diabełków :)

Będzie to bolesne dla mnie (playonline) ale spróbuję (o ile będzie komu nagrać takowy , gdyz ja jak na złość urodziłem się z dwoma rękoma a nie jak wszyscy z 3-ema... :D :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ilo kanałową aparature do tego modelu

4 wystarczy (lotki na Y kablu).

 

Bez obrazy, ale jeżeli zadajesz takie pytania, to wątpię, żeby ten model był dla Ciebie (bo rozumiem, że to ma być pierwszy, lub drugi), jeżeli mam rację, to zrób Totka, Rwd, lub Zefirka. Jeżeli jej nie mam, to przepraszam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.