Skocz do zawartości

Tower Pro 2408-21 jaki pakiet?


oribi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli napisane jest że pobiera 13.8A (dla zaokrąglenia niech to będzie 14A) to aby latać z pełną mocą przez 20 minut musiałbyś mieć pakiet 14A * 0.333 h (20 minut to 1/3 godziny) = 4.66 Ah lub 4600mAh. oczywiście 3S, co daje masę pakietu ok 450g... Zakładając, że jednak w locie będziesz latał trochę wolniej no i warunki obciążenia będą inne niż na ziemi, to musiałbyś mieć pakiet ok 2500 mAh...

 

W rzeczywistości, jeżeli masz lekką deltę (ok 300 g) to do lotu nie będziesz potrzebował więcej niż 60-80W czyli polatasz ze 20 minut na pakiecie 3S 1500 - 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pakiecie 3S 1050mAh z silnikiem 2410-09 (10x4,7) i przy masie modelu ok 480g, udaje mi się polatać ok 15minut. Gaz na Maks, tylko przy starcie, resztę czasu góra 50%.

Na silniku winduję się pod wiatr, jak tylko się da i szybuję bez silnika. Nad ziemią znów silniczek i jazda ponownie pod chmurkę. 15 minut wychodzi. W czasie silnego wiatru udawało mi się szybować nawet 18minut.

Tyle, że było to nudne latanie.

Bardziej agresywnie, pakiet mi starczał na 8-10 minut, ale często był gaz na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to agresywne latanie pociąga najbardziej w lotach skrzydłem czy deltą; niskie szybkie przeloty gdy gwiżdze silnik(śmigło), szybkie wzbijanie się. Potem dopiero zachciewa siespokojniej, wyżej i dłużej. Na pakiecie 3s 1800 - 2200 też wychodziło mi jakieś >10min agresji :rotfl:, a w sprzyjających warunkach prawie 30min lot ale to nuda straszna jak zauważono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napisane jest że pobiera 13.8A (dla zaokrąglenia niech to będzie 14A) to aby latać z pełną mocą przez 20 minut musiałbyś mieć pakiet 14A * 0.333 h (20 minut to 1/3 godziny) = 4.66 Ah lub 4600mAh.

Tak się podłącze do tego wątku i do tego co japim napisał bo też chce kupić jakiś pakiet ale do zefira. Waga bez pakietu 234g. Silnik na śmigle na którym latam bierze max 7.5 A. Pakiet 2s 1300 mah. Według moich obliczeń ten pakiet powinien starczyć na jakie 10 min latania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.