Skocz do zawartości

Coś długiego, elastycznego, dającego się nadmuchać.


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie z góry przepraszam, za tak enigmatyczny temat, ale naprawdę ciężko tu coś sensownie sformułować.

 

No przechodząc do tematu. Szukam czegoś co nienadmuchane ma koło metra długości i mniej niż 10mm. Po nadmuchaniu zaś może zwiększyć swoją średnicę do około 10cm.

 

Do czego mi takie cudactwo?

 

Po prostu poszukuję czegoś co pozwoli mi skleić jednoczęściowy kadłub w formie. Niestety baloniki do robienia zwierzątek nadają się tylko do krótkich form, a ta ma prawie metr długości (znaczy się czasem wyjdzie z balonikiem jak trzeba, ale czasem to za drogo mnie wychodzi).

Najlepsze byłoby właśnie coś w rodzaju takiego balonika tylko mające od razu metr, bez powietrza w środku etc.

 

Niestety problem nie jest błachy i nic nie udało mi się sensownego wymyślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi głowy to może lateksowe węże, ale nie wiem czy by dało się to napompować, coś z takiego materiału jak zacisk na rękę przy pobieraniu krwi.

Coś takiego Węże lateksowe

Albo jakaś dętka od roweru wyścigowego, tylko czy nie pęknie przy takim napompowaniu.

Zwykłą rowerową da się dość sporo napompować i średnica była by OK, ale ma duże FI bez powietrza, a może taka cienka od wyścigowego by wytrzymała.

Oczywiście myślę żeby dętkę przeciąć i zakleić końcówki.

Ale to tylko takie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętka niestety nie działa (cienka, bo normalna nawet w formę nie wlezie) .

Kiedy rozciągnie się na tyle, że dociska miejsce gdzie forma ma największą średnicę, to nacisk na miejsce najmniejszej średnicy powoduje, że forma się rozłazi :( .

 

A gdzie kupić takie węże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do kupienia balony o długości 1 m.

Obawiam się, że węże lateksowe nie rozciągną się w stopniu odpowiednim.

Teraz będę mógł nauczyć się zwijać żyrafę z balona (bo piesek jest za prosty) :jupi:

 

A tak serio, to problem rozwiązany, wielkie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lipa :(

 

Sprawdziłem i to co używam do klejenia kadłubów to dokładnie takie same balony. Owszem mają 100cm, ale dopiero po nadmuchaniu przed to mają ledwo 30. Niestety muszę mieć coś co jeszcze nie nadmuchane ma odpowiednią długość.

 

Niestety poszukiwania w takim wypadku dalej aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon możesz rozciągnąć na listewce, która zostaje w jego wnętrzu po napompowaniu.

Przewertuj Rc-Groups bo jest tam kilka obszernych wątków, w których znajdziesz odpowiedzi na Twoje zapytanie.

 

Hmm BTW mówiłes, zdaje się, że z balonem się wam udawało już chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem, czy Twój czy nie, ale na forum, które wymieniłem listewka i balon zdawały egzamin.

Trochę z innej beczki, zrób relację z tworzenia formy na skorupowe dlg 1,5m wszak to ciekawe przedsięwziecie powziąłeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dawnych czasach to były tak zwane wentylki do rowerów, teraz nieosiągalne. Ale od razu pomyślałem o takim rozwiązaniu, bo wychodziły z nich długie kiełbaski jak napełniało się je wodą. I jeśli znajdzie się odpowiednio elastyczna rurka gumowa to powinna się ładnie nadmuchać. Dzisiaj pojawiło się coś takiego na HC: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10329 , moim zdanie warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie warto spróbować.

Nada sie ale na hol lub katapulte. Zwazywszy ze prawie niemozliwe jest ustami nadmuchanie balonika z ktorego robi sie wszystkie zwierzatka to nie wyobrazam sobie cisnienia jakim taka rurke latexowa trzeba potraktowac aby ja nadmuchac.

Niemniej sam zamowilem bo u nas za taki hol trzeba zaplacic oj SLONO.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrazam sobie cisnienia jakim taka rurke latexowa trzeba potraktowac aby ja nadmuchac.

Przecież jak robi w podciśnieniu to jakąś sprężarkę ma, :D myśle, że nawet pompka rowerowa wystarczy.

 

Też się zastanawiałem, ale czy jak zamówi się 30 metrów to czy nie przyślą trzech odcinków po 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może by tak zrobić z silikonu coś w rodzaju formy z otworem w środku, może być jeden otwór przez całą długość, lub ścianka o grubości np. 4-5 mm. Kształt tej dętkowej "formy" będzie dopasowany a co za tym idzie nie trzeba będzie dużego ciśnienia powietrza aby dociskała tam gdzie trzeba.

Takie coś tam z czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może by tak zrobić z silikonu coś w rodzaju formy z otworem w środku, może być jeden otwór przez całą długość, lub ścianka o grubości np. 4-5 mm. Kształt tej dętkowej "formy" będzie dopasowany a co za tym idzie nie trzeba będzie dużego ciśnienia powietrza aby dociskała tam gdzie trzeba.

Takie coś tam z czymś.

A jakbyś to potem wyjął z wnętrza kadłuba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa jelito. Niemiłosiernie śmierdzi, jest obrzydliwe, na dodatek pochodzi od zwierząt. Nie powierzyłbym w takie "gó*no" modelu :crazy:

W tanich wędlinach używa się powszechnie folii. :wink:

 

Ja tam bym radził poszukać wytwórcy tych długich baloników do zwierzątek i porozmawiał z nim o możliwości wytworzenia dłuższych sztuk. Z tego co wiem, to cała tajemnica produkcji tych balonów to długość cylindra formy, zanurzanego w zbiorniku z płynnym tworzywem.

Choć wydaje mi się, że zwykły lateks byłby tu bardziej wskazany. Na upartego możesz spróbować wyprodukować coś takiego samemu. Kupujesz surowiec w postaci "walca" (dostepny w każdym Sexshopie :devil: ). Topisz i w roztopionym lateksie zanurzasz formę.

Chłodzisz, ściągasz z formy i masz długi, cienki i elastyczny balon. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.