Skocz do zawartości

Przepis na dobry dym


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś z Was próbował kiedyś zrobić sobie płyn do dymu "domowej roboty". Wiem że trzeba wymieszać naftę z olejkiem, ale w jakich proporcjach nie mam pojęcia i czy jeszcze do tego coś dodawać. Może ktoś robił coś takiego i podzieli się pomysłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy tego nie robilem ale pytalem zadymiaczy na lotnisku - wszyscy uzywaja olej napedowy. Diesel. Ale tez wszyscy zadymiacze lataja duzymi modelami, 50cc i wiecej, to i ciepla by ten sos odparowac maja duzo. Poeksperymentowac trzeba.

Dobrze jest, w przypadku mniejszych silnikow, podgrzac sos pompujac go przez wezownice owinieta dookola tlumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepsze efekty daje olej napędowy tylko kolor dymu może nie być biały tylko szarawy noi ten zapach. Nie wiem do jakiego silnika chcesz to zastosowac bo jesli do żarowego to szkoda zachodu to ma dopiero sens przy silnikach spalinowych od 50cc. Z żarowymi sam próbowałem efekt był marny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to ropa (olej napędowy), z naftą bym nie ryzykował, przy takiej temperaturze, może dojśc do zapłonu, co nie jest wskazane, jedyny minus to trochę śmierdzi, no i trzeba do tego dobry wtryskiwacz, a żeby do tłumka dostawała się tylko mgiełka tego specyfiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać! Pisałem o wszystkich mi znanych mieszaninach które stosowałem. Olej napędowy-olej parafinowy, Klibrol-olej napędowy,Olej napęd.-mineralny olej do automatycznych skrzyń biegów,Olej napęd.- parafinowa rozpałka do grilla itp. proporcje doświadczalne ale najczęściej 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bo działają w locie kosmicznie krótko, takie które działają 3 min w locie kosztują dużo, są ciut mniejsze niż puszki 0.33 i ważą coś około 400g.

testowałem prawie wszystko dostępne na rynku "otwartym" i efekty dopiero dawały "wynalazki" z półki towarów której nie możesz kupić jak nie masz stosownego pozwolenia cena powala jak wszystkiego co ma napis MIL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tu też swoje trzy grosze. Tak samo zaciekawił mnie jakiś czas temu temat latania z dymem. Raczej tym ze świec dymnych itp, bo używam elektryków głownie. Tak jak Armand szukałem po sklepach z fajerwerkami - drogie, ciężkie a na dodatek mało wydajne. Ale gdzieś znalazłem posty i filmiki kolegi Krzyśka z Gliwic. Robi bardzo obiecujące eksperymenty. Jego świece ze 100 gramów mieszanki dymią ok 7,5 do 8 minut! Na razie szkoła go bardzo absorbuje, ale obiecał tak około do sylwestra dokończyć artykuł o swoich eksperymentach na ich stronie.

Tu są zdjęcia zdjęcia, zobaczcie też filmiki na ich stroniegłówna strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.