Skocz do zawartości

Easy Wing - bezogonowiec do latania na zboczu.


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W najbliższy weekend wybieram się polatać szybowcami w górach więc od miesiąca buduję nowy model na tę okazję. Jako, że czasu mało postanowiłem, że zrobię samo skrzydło - będzie szybciej ;-) Tak sobie postanowiłem, ale okazało się, że czasu mam jeszcze mniej niż myślałem i z robotą jestem trochę w lesie. Na dzień dzisiejszy mam tyle:

 

Skrzydła przed sklejeniem:

 

Dołączona grafika

 

Stateczniki (winglety) przykręcane wkrętami - można zdemontować do transportu. Skrzydła już sklejone:

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze muszę zrobić kadłub (taki mały bez ogona), okleić i zamontować wyposażenie. Czyli, patrząc na moje tempo, jakiś miesiąc roboty. A mam czas do piątku ...

 

Kilka danych:

rozpiętość: 1240mm

masa: 480g (?)

 

Model buduję na podstawie planów zamieszczonych w czasopiśmie AMI (Aviation Modeller International)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI kupiłem w Empiku. Oczywiście plan mogę udostępnić. Może uda mi się go zeskanować, wystawię wtedy w sieci. Niestety jest na papierze gazetowym, co powoduje, że jest bardzo nietrwały. Już zrobiłem w nim ze dwie wyrwy.

 

Wybieram się na Durbaszkę, na organizowany przez Aeroklub Krakowski wyjazd na zakończenie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Super model. Najbardziej w tym wszystkim mi się podoba baaardzo czyste sklejanie !

Nie widać ani plamki kleju i wszystko to takie ładne oszlifowane. Super ! Oby tak dalej !

Też bym prosił o plany.

 

P.S: Będzie filmik z oblotu ? Prooosiiiimyy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI sprzed roku: 11/08. Chyba, że coś pomyliłem i to nie było w tej gazecie. Ale nie mam w domu innej anglojęzycznej, więc musi być z tej. W Krakowie największy wybór modelarskich gazet zagranicznych jest w Empiku w Galerii Kazimierz.

 

Plany może zeskanuje Arek "Rapier". Jutro ma je ode mnie wziąć.

 

Nie widać ani plamki kleju i wszystko to takie ładne oszlifowane.

Wiesz jaka jest droga do sukcesu? Nie używać CA :-)

 

Położyłem skrzydła na kadłubie i wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W takiej postaci waży 212g.

 

Czy film i zdjęcia z oblotu będą to nie wiem. Po pierwsze nie wiem czy zdążę skończyć model do jutra wieczór i czy będzie kto miał te zdjęcia i film zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest droga do sukcesu? Nie używać CA :-)

Jak nie C.A. to co? Vikol?

Jak nie CA to wikol (osobiście preferuję Pattex Express do drewna, po 5 minutach od klejenia można szlifować konstrukcje)

 

Szkoda że nie jadę na Durbaszkę bo zobaczyłbym model w akcji- a jestem ciekaw jak będzie latał. Wygląda na to że będę musiał poprosić o plany tego modelu :wink: Jednak ja wolałbym go zelektryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Paweł "TEQ". Pattex Express (Uhu też robi szybkoschnący), a do powierzchni, które będą długo pozycjonowane (np. kesony, które przypina się szpilkami chyba z 5 minut), jakiś "nie ekspres". Oczywiście mała kropla CA przy klejeniu drobiazgów czy ułatwieniu pozycjonowania elementów też się pojawia na moich modelach, ale generalnie unikam.

 

Co do elektryfikacji, to od razu przyszedł mi do głowy pomysł zrobienia dwóch kadłubów: z silnikiem i bez. Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjazdu na Durbaszkę nie zdążyłem skończyć modelu, ale i tak nie dało się latać. Gęsta chmura przykryła czapą całą górę i schronisko. Widoczność 20m, wiatru brak i uciążliwa wilgoć. Do niedzieli nie mogłem zostać (wróciłem wczoraj wieczorem) ale dziś pewnie też się nie da tam latać.

 

W każdym razie mój Batmobil ;-) praktycznie gotowy. Wystarczy dokręcić serwa i dźwigienki do lotek. Na zdjęciu nie ma też gum mocujących skrzydła:

 

Dołączona grafika

 

 

Miałem latać w obszarze pasa przygranicznego, więc spód w celach maskujących został wystylizowany na słupek graniczny ;-)

 

Ciekawe czy jest żółty w czarne paski czy czarny w żółte ;-)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Pod "kabinką" jest miejsce na akumulatory, za wręgą zmieści się odbiornik:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Model bez wyposażenia waży 282g.

Masa wyposażenia, które chcę tam włożyć to 137g.

 

Czyli całość powinna ważyć ok. 420g

 

mam nadzieję, że nie trzeba będzie nic doważać. Oblot na zboczu prawdopodobnie dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.