Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Najlepiej by było - PO RAZ PONOWNY APELUJĘ DO ADMINISTRACJI - usunąć cały ten temat.

Po pierwsze:

Sprawa którą poruszyłem na początku już dawno wyjaśniona i nieaktualna

Po drugie:

Przeczytanie ponad 120 stron jest niemal niemożliwe, aby się czegoś tu dowiedzieć - więc jest bez sensu trzymanie tak długiego wątku.

Po trzecie;

Jeszcze może nie jest za późno, aby ten wątek zrobił zrobił więcej szkód niż pożytku :wink:

Wiecie o co chodzi.

Po czwarte:

Chyba wszyscy zainteresowani śledzili ten wątek ponad studwudziestostronicowy więc już wszystko wiedzą.

 

Proszę admina o usunięcie tematu.

Tu nie chodzi o zainteresowanych, tutaj chodzi o nowych użytkowników, którzy właśnie dzisiaj pierwszy raz dotarli na ten wątek, albo dzisiaj postanowili wejść w świat modelarstwa. Idąc tym tokiem rozumowania, to należy usunąć całe forum, bo wszyscy zainteresowani już znają to forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszystkich, którzy twierdzą, że ten wątek czytają celnicy.

 

Pytam się, dlaczego nie opodatkować WSZYSTKIE paczki przychodzące z Chin? No dlaczego? Dlaczego, kupując paczkę z Chin mamy (powiedzmy) 50% szans, na to, że dojdzie ona bez problemów? Ano dlatego, że nie da się wszystkich paczek na raz przeczesać, przychodzi ich do Polski kilkadziesiąt tysięcy dziennie, patrzy się na te, które mogą mieć większą wartość niż w rzeczywistości, lub na chybił, trafił, a nuż trafimy na jakiegoś większego handlarza. A skoro UC nie jest w stanie sprawdzić wszystkich paczek, to na pewno mają czas na śledzenie tego wątku, kiedy w tym samym czasie są w stanie sprawdzić kilka innych paczek.

 

Co do lobbingu dystrybutorów z UE, całkowicie popieram, tutaj nawet nie chodzi o "kablowanie", jest to normalna legalna współpraca UC z koncernami, na tej samej zasadzie współpracują koncerny tytoniowe z UC. Pamiętajcie, cło, podatki nie są nakładane ze złośliwości, ale właśnie dlatego, aby chronić wewnątrz unijne firmy, dlatego logiczne jest, że większy dystrybutorzy będą naciskać na UC w sprawie HK. I proszę dajcie już spokój z tymi głupotami, odnośnie tego, że celnicy czytają ten wątek.

 

Co do samego wątku, uważam, że jest on potrzebny, choćby po własnym doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian_paz

Tak, post jest zaadresowany do Ciebie.

Postawmy sprawę odwrotnie: to Ty udowodnij, że celnicy to bezrozumne yeti, żyjące w epoce kamienia łupanego, które nie potrafią używać komputera, Google i własnego rozumu. Dopóki tego nie udowodnisz, zakładam, że jest odwrotnie.

Powtarzając te same pytania po 100x (bo przecież "nikomu się nie chce czytać 120 stron wątku") zwiększacie szanse, że ktoś szukając nawet na chybił-trafił wyczyta, co nie potrzeba, i się skończy zakupowe Eldorado. Tyle tylko, że skończy się nie tylko dla piszącego, który wie wszystko lepiej, a dla wszystkich. EOT

 

 

Panie Marcinie, a po co te złośliwości? Co one mają wnieść do dyskusji? Ja wyraziłem swoje zdanie, napisałem tylko, że mogę przyznać rację, jeśli ten ktoś [kto zaczął tą dyskusję] udowodni, że ma racje. Dlaczego ja akurat mam to udowadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czytania tego wątku przez celników ogłaszam.

 

Wtajemniczam kolegę w modelarstwo i przy okazji pokazywałem z jakimi tematami dobrze by było aby się zaznajomił.

A jako że prawie codziennie po zalogowaniu się, pojawia się temat "http://hobbyking.com/" tak było i dzisiaj.

 

Tak się składa że kolega pracuje w urzędzie celnym - więc dylemat "czy celnicy czytają ten temat" uważam za rozwiązany, bo jeden już czytał i miał z tego niezły ubaw.

 

A teraz polecam wrócić do pytań "kiedy moja paczka dojdzie w końcu do Polski i czy trafi na cło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że 90% postów tutaj nic nie wnosi... ot zwyczajne wylewanie żali... a to minęło 10 dni a paczki nie ma, a to boję się że pójdzie na cło, a to... a tamto... no i mamy już 130 stron. Naprawdę życzyłbym sobie żeby wątki w technicznych działach miały chociaż 1/10 tej objętości. Ktoś wcześniej wspomniał, że najlepiej byłoby zrobić z tego wątku kompilację najważniejszych informacji o zakupach w HK, przykleić gdzieś w dziale dla początkujących i zamknąć. Zgadzam się ... i oczywiście pytaniem pozostaje czy znajdzie się wolontariusz.

Jeśli kogoś urażę... to urażę z premedytacją - jeśli ja decyduję się na zakup w Chinach to cierpliwie czekam a jeśli mam wątpliwości to wyjaśniam je z obsługą klienta a nie "walę" na PFMRC i wylewam żółć (bo po co? co to da? czy ktoś z forumowiczów pracuje dla HK lub ma tam znajomości?). Tak na marginesie to już dwa razy z nimi się kontaktowałem i zawsze rezultat był pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że 90% postów tutaj nic nie wnosi... ot zwyczajne wylewanie żali... a to minęło 10 dni a paczki nie ma, a to boję się że pójdzie na cło, a to... a tamto... no i mamy już 130 stron. Naprawdę życzyłbym sobie żeby wątki w technicznych działach miały chociaż 1/10 tej objętości. Ktoś wcześniej wspomniał, że najlepiej byłoby zrobić z tego wątku kompilację najważniejszych informacji o zakupach w HK, przykleić gdzieś w dziale dla początkujących i zamknąć. Zgadzam się ... i oczywiście pytaniem pozostaje czy znajdzie się wolontariusz.

Jeśli kogoś urażę... to urażę z premedytacją - jeśli ja decyduję się na zakup w Chinach to cierpliwie czekam a jeśli mam wątpliwości to wyjaśniam je z obsługą klienta a nie "walę" na PFMRC i wylewam żółć (bo po co? co to da? czy ktoś z forumowiczów pracuje dla HK lub ma tam znajomości?). Tak na marginesie to już dwa razy z nimi się kontaktowałem i zawsze rezultat był pozytywny.

Popieram zrobienie z tego wątku ściągi dla początkujących, bo tak naprawdę ze 130 stron wątku, co najwyżej na co dziesiątej stronie jest przydatna informacja. Jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niz jego usuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika właśnie, że to loteria i nie należy się sugerować wymiarami, wagą i że paczka wchodzi na cło. Podałem przynajmniej swój przykład, a nie "kogoś innego co zapłacił cło".

Twój post nic nie wniósł do tematu. Bicie piany. Wyluzuj, albo łyknij coś na uspokojenie ;)

________________________________________________________________

EDIT

 

Post był pisany jako odpowiedź dla kolegi powyżej, który zmienił treść swojej wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA tego sie po nich nie spodziewałem zamiast wysyłki za 30,79$ na fakturze wpisali 68,02$ przez co musze płacić większy podatek od paczki :0 Pismo do UC juz poszło ze wszystkimi mailami, transakcjami z paypala jak i ze strony HK

no i co z tego?

 

powinni trzaskac kazda paczke na cle wtedy moze by sie skonczyl ten durny watek z dywagacjami trafi na clo czy nie trafi.... hmmmmm

 

zamawiajac zawsze licze koszt ze paczka trafi na clo. a jak trafi to głównym minusem jest czas na wymiane korespondencji z celnym na czym niekiedy schodzi z 2 tygodnie.

 

A odnosnie paczek z Hobbyking to ostatnio mojemu koledze tak szczegółowo rozpisali zamowione pozycje i naliczone od nich clo/podatek ze ktos z celnikow chyba ma calkiem dobre modelarskie pojecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile orientacyjnie może wynieść cło za wyposażenie do "halówki" (silnik, regl, 4 serwa, 3 pakiety, odbiornik) warte 60$ o masie paczki do 500g?

Pytam, ponieważ chce sobie wyliczyć wszelkie koszty i skalkulować ceny.

 

Wybaczcie jeżeli to gdzieś jest w tym temacie, ale jak przeczytałem ostatnie 3 strony, to odechciawa mi się szukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile orientacyjnie może wynieść cło za wyposażenie do "halówki" (silnik, regl, 4 serwa, 3 pakiety, odbiornik) warte 60$ o masie paczki do 500g?

Pytam, ponieważ chce sobie wyliczyć wszelkie koszty i skalkulować ceny.

 

Wybaczcie jeżeli to gdzieś jest w tym temacie, ale jak przeczytałem ostatnie 3 strony, to odechciawa mi się szukania

:twisted: :twisted: 23% VATu od wartości - tyle potrafisz policzyć ??????? :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.