Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Xeo masz rację ale nie 4% tylko 2,5% jeśli zrobisz to przed kupnem , cyt.

"(I) W przypadku wymiany waluty na koncie PayPal poza lub przed dokonaniem transakcji prywatnej lub komercyjnej („Na koncie”) (np. przeliczanie sald na inne waluty przed dokonaniem wypłaty), jak również w przypadku transakcji obejmujących konwersję walut, gdzie sprzedający wyraził zgodę na zapłacenie opłaty za konwersję:

 

2,5% powyżej hurtowego kursu wymiany "

 

Czy to znaczy, że klikając odpowiednią wajchę można kupić taniej o 2%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dwie waluty, i wpłacasz w złotówkach i wtedy klikasz przelicz na USD :) tak na pewno działa

Dokładnie nie da się zrobić wpłaty w USD bo sam tak kombinowalem :-)

Na czymś muszą zarobić, ale to i tak bardziej opłacalne niż przewalutowanie w locie. Jak wpłacasz na konto i przeliczasz na USD masz 2,5% prowizji a w locie 4%

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zrobić zamówienie z HK - aparatura, ładowarka, lipole, bixler 2 + elektronika

W związku z faktem że większość produktów jakie potrzebuję są niedostępne w magazynie EU zdecydowałem zrobić zamówienie z chin.

Idzie dłużej + vat (duża paczka więc prawdopodobieństwo duuuże - czytając wpisy na forach) ale zapewne taniej niż u nas patrząc na koszt poszczególnych podzespołów.

Przeszedłem do 2 kroku i kosztów dostawy i zdębiałem :huh: koszt dostawy ponad 120$ :angry: Mówię sobie dobra to przez lipole (w sumie 3 sztuki) to je zamówię lokalnie, usunąłem i co koszt dostawy nadal ponad 50$.

Patrząc na ten koszt dostawy zaczynam szukać czegoś w Polsce bo wyjdzie na to samo a znacznie szybciej będzie u mnie.

Może ktoś poleci jakieś zaufane i godne uwagi sklepy? Ja właśnie przeglądam abc-rc.pl ale może gdzieś jeszcze powinienem zajrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie jak pisze Robert.

Jak zobaczyłem koszt prawie 150$ za przesyłkę z Chin to 3 razy się zastanowiłem i podzieliłem zamówienie.

Część gratów zamówiłem z HK magazyn EU a resztę w Polsce :)

 

Cały czas zastanawia mnie od czego zależne jest naliczanie Vatu na przesyłki spoza UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że granica 50$ za paczkę jest dość umowna i może się zdarzyć, że jak będziesz miał wpisana wartość paczki na 40$ to też możesz trafić do US na doliczenie vatu. Wat doliczany jest niestety po kwocie jaką płacisz z paypala, czyli łącznie z przesyłką

 

Zakupy z magazynu euro maja już vat wliczony w cenę, z tego powodu nie trafią ponownie do US na doliczenie vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.