Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wysłali 9 stycznia bo wtedy przyszedł mi email (w statusie tez jest numer)

do tej pory zamowilem moze ze 4 takie przesylki i wszystkie dochodziły

 

edit: rozmawialem z chinczykiem i powiedzial ze trzeba liczyc od 2 do 22dni (nierejestrowane)

jezeli nie dojdzie wtedy mam sie odezwac do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja złożyłem zamówienie i zapłaciłem 02.08.2013 paczka wysłana 09.08.2013 a do mnie doszła 26.11.2013 (magazyn EU) i przywiózł ją kurier z PP a nie GLS koszt przesyłki też 10,03 $. Niestety musiałem zapłacić 2 razy za przesyłkę bo za pierwszym razem paczka została zwrócona do nadawcy ponieważ niemiecki GLS nie chciał przyjąć paczki z powodu gabarytów, podobno nie mieściła się na palecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zazwyczaj czekacie aż zmieni się status "In Customs-Control warehouse", nie doczytałem aby ktoś o tym wspominał a na zagranicznych forach piszą ze zazwyczaj 2-10 dni.

 

Status Location Destination Country Date

2014 Received by China Post Shanghai Poland 20140119 1243

2014 Export Security Scan Shanghai Poland 20140120 0940

2014 In Customs-Control warehouse Shanghai Poland 20140120 1044

 

Swoją drogą od "Shipped" do trackingu minęło 5 dni - coś im się te statusy rozjeżdżają ale i tak nawet jak w PL dorzucą VAT będę na aparaturze o jakieś 15% do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (po raz kolejny) po oczekiwaniu na wysyłkę (nie otrzymanie) ponad 2 tyg. założyłem sprawę w Paypalu i czekam na zwrot kasy. Oczywiście natychmiast był kontakt z prośba o zamkniecie sporu i wtedy "się dogadamy"- oczywiście zamknięcie sporu UNIEMOŻLIWIA jego ponowne otwarcie- czyli jest to przyznanie racji sprzedającemu.

 

Zauważyłem, że jak mam 2-3 zamówienia to idą dużo lepiej niż ich ten zakichany "platinum member", więc zakładam konta, do pierwszego sporu w PP i następne. Generalnie firma, dziadowska, kłamią i oszukują co do wysyłek, numerów przesyłek i klienta maja serdecznie w dupie. Ale fakt ceny maja najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja i kolegi paczka z połowy grudnia znikła z trakingu i jak nie było tak jej nie ma. Spór otwarłem i lada dzień będzie przekształcony w roszczenie. Odpowiedzi w sporze żadnej nie dostałem.

Mając doświadczenie z banggood to HK i tak jest w porządku.

 

Mam dokladnie taka sama sytuacje. Zamowilem paczke w polowie grudnia. Tracking Malysia Post - tragedia. Uaktualnial sie z tygodniowym opoznieniem. W polowie stycznia uaktualnil sie ostatni wpis z.... 22 grudnia - ze przesylka przyleciala do UK i slad po niej zaginal... Na HK gadalem na Chat'cie - stwierdzili ze investigation z firma wysylkowa bedzie trwalo - uwaga? 4- 6 tygodni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcez chwilę, miałem identyczną sytuację. Paczka poleciała do UK i tam długo leżała, chyba z tydzień po czym zniknął ten wpis w ogóle, tak jakby go nie było. Ostatni wpis to było znowu wyjście z Malezji.

Po ok tygodniu pojawiło się na sledzenie.poczta-polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje zamówienie idzie jak krew z nosa... mam nadzieję że w ogóle dojdzie...

11-ty styczeń przygotowane,

16-ty styczeń wysyłka

26-ty styczeń przychodzi do MPC PMIH (KLIA) (cokolwiek to znaczy)

i teraz coś czego nie kumam...

26-ty styczeń tranzyt RoyalMail GB

 

Po kiego grzyba to idzie przez wyspy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy jednoznacznie ze idzie przez wyspy. Choc jest to wielce możliwe. czekali az sie uzbiera troche paczek i wysłali hurtowo samolotem Via Royal mail gdzies ;)

Z wysp czasami przesyłka jest wysyłana RoyalMail a dochodzi do nas GLSem. GLS przechwytuje paczkę w Niemczech. Tak firmy współpracują ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, trzeba czekać. To jest mniej więcej tak. Płacisz, czekasz 5dni, aż status będzie [sHIPED]. Następnie znowu czekasz kilka dni, aż się pojawi w trackingu wpis, ten co łaśnie masz. Potem znowu kilka dni, że doszło dosortowni, potem znowu kilka dni aż wyjdzie z Malezji itd.

Jednym zdaniem, strasznie się to ślimaczy. Przygotuj się na czekanie cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.