Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

?????

 

Jak wy ściągacie te paczki?

 

Ja wybieram z International Warehouse najtańszą przesyłkę (Air Parcel registered) i nie idzie nigdy przez żadną pocztę malezyjską, ani tym bardziej przez GB - prosto z Singapuru (lub Hong Kongu) trafia do Polski i na tym się kończy. Teraz ciągnę jakąś paczkę około 300$ wartości, po niecałych dwóch tygodniach jest już z Polsce (widzę w śledzeniu Poczty Polskiej, że jest w urzędzie celnym).

 

Tracker poczty singapurskiej:

 

01/02/2014 11:11 Held by Customs at Destination

01/02/2014 08:37 Received at Destination Transit Centre

01/02/2014 08:37 Held by Customs at Destination

25/01/2014 17:52 Handover to Airline

25/01/2014 15:27 Processing at Air Transit Center

22/01/2014 14:28 Processing at Sorting Centre

21/01/2014 20:06 Acknowledged at Transit Centre

21/01/2014 18:34 Pending shipment from Merchant/Shipper

 

a tak to wygląda w trackerze Poczty Polskiej:

 

Nadanie przesyłki 2014-01-22 13:28 International Postal System

Wysłanie przesyłki 2014-01-22 14:28 SINGAPORE SŘ2

Nadejście przesyłki 2014-02-01 08:37 WER Warszawa

Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-02-01 10:11 WER Warszawa

 

I tak jest przy każdej mojej przesyłce z int. warehouse. A ostatnio ciągnąłem ze 3. Więc dziwne coś z tą Malezją...

 

Jedna uwaga - jeśli ciągniecie pakiety, to ciągnijcie z European Warehouse. Z resztą jest tam znaczna część najpotrzebniejszych rzeczy (a pozostałe można nabyć chociażby w abc-rc.pl ;)

 

A no i jeśli ktoś się nie wyrobił z zamówieniem z int. warehouse przed 31 stycznia to nie zazdroszczę ;))) Dostanie paczkę w marcu, może kwietniu (chiński Nowy Rok hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z HK jest takie że przy ósmej przesyłce trafiła się dopłata dla urzędu. A teraz przy dziesiątej paczka wyszła nieszczęsną pocztą malezyjską dwa dni przed nowym chińskim rokiem i nic nie wiadomo o niej bo trackingu jak narazie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pasztet: zamówienie 23-12-2013 w HK International , obsługa via poczta malezyjska i efekt jak na załączonym obrazku.

Z HK dostałem odpowiedź:

We have checked for you with following information

Invoice Number 8356582

Destination AUSTRALIA

Dispatch Order Generated Jan/08/2014 06:37:30 UTC

Item Dispatched Jan/03/2014 06:09:00 UTC

Dispatch made on Flight VA4152

Your supplier has shipped your item with additional tracking features, as noted below:

Transferred to delivery party Australian Postal Corporation Jan/19/2014 23:40:00 UTC

Australian Postal Corporation Tracking Number LX100161181FJ

you may check for the update with your tracking number

 

http://www.logicons....ckingItems.aspx

 

Chyba nie ma na co czekać - trzeba zakładać spór w Paypalu.

post-30-0-76388900-1391521016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie.

Otóż zamówiłem dwie paczki po 1kg w odstępie dnia tj 14 i 15 stycznia. Paczki miały bardzo szybko status Shipped, bo 15 stycznia, czyli dosłownie kilka godzin po zamówieniu drugiej paczki. Szok przeżyłem, jak 29 stycznia listonosz przyniosł mi dwie paczki. Czyli po około 14 dniach od zamówinie miałem zabaweczki w rękach. Oczywiście sledzenie miałem w PL.

 

Wcześniej natomist, bo 15 grudnia również zamówiłem paczuszkę. 19 grudnia status Shipped. I potem było ciekawie, bo paczki nie było ani w malezyjskim trackingu, ani w polskim. Całe szczęscie 8 stycznia dostałem paczkę. Paczka nawet nie miała śledznia w Polsce. Jednak najbardziej zdziwił mnie fakt braku pieczątek celnych typu: dopuszczono do obrotu. Tak jakby paczka widmo, żadnego trackingu nic.

 

Teraz czekam na paczkę zamówioną 5 lutego, ale widze, że bedzie nędza, bo nawet nie ma statusu shipped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update mojej paczki zamowionej 12 grudnia...

Wszystkie trackingi wskazuja ze paczka osiagnela kraj docelowy = uwaga = UK!!!

Customer Care POS Malaysia potwierdza stan powyzszy. Customer Care z ParcelForce w UK takze - i odsylaja do RoyalMail. Z tym ze tutaj to brakuje mozliwosci kontaktu innego niz przez claim form. A jako odbiorca paczki nie jestem dla nich strona.

HK potwierdza poprawny adres wysylkowy. Na zwrot kosztow od Paypala juz za pozno.

Jedyne na co pozostaje mi czekac to na wyjasnianie sprawy (sledztwo w HK podobno trwa 3 - 6 tygodni). Moze paczka wyrwie sie z jakiegos blednego kola i w koncu wyladuje u mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.