Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, również czekam na paczkę-zamówiona i zapłacona 15 grudnia, wysłana przez Malezję. Dziś rozmawiałem z panią z działu reklamacji Poczty Polskiej. Tracking kończy się na wysyłce z Malezji, ale pani powiedziała mi następującą ciekawostkę, według tego co ona widzi paczka została wysłana z Malezji jako ekonomiczna, a więc najprawdopodobniej idzie drogą morską! Mogę czekać nawet 3 miesiące, nie wiem ile w tym prawdy? Już w styczniu zgłosiłem sprawę opóźnienia do HK i na razie kontakt z nimi polega na wymianie maili, mam nadzieję że sprawa się wyjaśni, ale chyba przestanę zamawiać z HK international.

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kolejny update mojej paczki zamowionej 12 grudnia...

Wszystkie trackingi wskazuja ze paczka osiagnela kraj docelowy = uwaga = UK!!!

Customer Care POS Malaysia potwierdza stan powyzszy. Customer Care z ParcelForce w UK takze - i odsylaja do RoyalMail. Z tym ze tutaj to brakuje mozliwosci kontaktu innego niz przez claim form. A jako odbiorca paczki nie jestem dla nich strona.

HK potwierdza poprawny adres wysylkowy. Na zwrot kosztow od Paypala juz za pozno.

Jedyne na co pozostaje mi czekac to na wyjasnianie sprawy (sledztwo w HK podobno trwa 3 - 6 tygodni). Moze paczka wyrwie sie z jakiegos blednego kola i w koncu wyladuje u mnie w domu.

 

moja ma podobny status: UK

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC001067397MY

zakładac spor czy jeszcze czekac ?

paczke HK wysłało 16 stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Poczekaj kilka dni to zniknie wpis, że jest w UK. Znowu najnowszym będzie, ze wysłano z Malezji, a po kilku kolejnych dniach pojawi się w Polsce. Miałem dwie paczki wysyłane przez Malezję i obie szły przez UK. Na obie czekałem bity miesiąc

A na spór masz 45 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnujcie terminu 45 dni, który daje paypal. moja paczka zamówiona na początku grudnia ciągle ma status wysłane do GB. Paypal nic nie zrobi bo się spóźniłem dwa dni natomiast z HK odpisali, że przecież paczkę otrzymałem. Dla nich sent i delivered to to samo i zamknięto temat. Ciekawe co z tego wyjdzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ArabaT pisze. Trzeba pilnować okresu 45 dni i jeśli nie macie paczki w ręku to lepiej założyć spór asekuracyjnie, jest wtedy jeszcze 20 dni na rozwiązanie problemu. Wg HK paczka powinna dojść do adresata w ciągu góra 30dni. Więc po tym okresie należy już myśleć o założeniu sporu. Popytać livechat co z paczką co parę dni. Jak paczka przyjdzie po założeniu sporu to ok, ale jak wsiąknie gdzieś po drodze to można żądać zwrotu pieniędzy. I najlepiej pieniędzy na paypal, a nie punktów do wykorzystania na zakupy w HK ponieważ za przesyłkę trzeba płacić kasą a nie punktami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam ponad 2 miesiące 9.12.2013 wyszła z Hobby King jak na złość zamówiłem gogle FPV 314$ moja najdroższa jednorazowa paczka

ślad urywa się w KUALA LUMPUR z tamtąd wyszła 22.12 i nigdzie nie mogę znależć co się dalej dzieje z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak długo może trwać zmiana statusu z Printed na Shipped w magazynie w Holandii ? Pytam, bo od tygodnia nie zmienili mi statusu zamówienia , więc jej chyba do dzisiaj nie wysłali.

 

Dostałem dzisiaj nr listu przewozowego - GLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem paczkę na początku grudnia. I nie dotarła. Nie ma jej na żadnym trakingu prócz Track 17 net gdzi widnieje status doręczono UK. Na szczęście przypilnowałem terminów na paypalu i kasę wczoraj dostałem z powrotem. Jednak najgorsze jest to że "idą" mi z HK jeszcze 3 inne paczki, wysłane w ten sam sposób i druga także powiesiła się na trakingu. Wysłano z Kararumpum i wieść przepadła. Kurde, jak by w magazynie europejskim były wszystkie graty to bym nigdy nie zamawiał z International. Nie wiem co siędzieje, bo nigdy nie miałem wiekszych kłopotów z paczkami z hk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, wpłaty dokonałem 13.12.2013 r., paczki nie widac do tej pory.

 

2013-12-22 18:32, Item sent to HWDC TRANSITS ROYALMAIL GREATBRITAN, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-22 18:20, Item arrived MPC PMIH (KLIA), MPC PMIH (KLIA)

2013-12-21 17:52, Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-14 17:46, Dispatch Pre-Alert, MPC PMIH (KLIA)

 

Przekroczony został 45 dniowy termin na założenie sporu. HK nie odpowiada na maile. Po jakim czasie można uznać przesyłkę za zaginioną i zwrócić się bezpośrednio do "skośnookich" o zwrot kasy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam co się dzieje z HK. Czy komus z Was nie wysłali w ogólne przesyłki? Ja już czekam 10 dni na wysłanie i dalej nie mam statusu shipped. W supporcie zapewniają mnie, że paczka zostanie wysłana lada dzień. Problem w tym, że już w niedziele (9 stycznia) obiecano mi, że paczka zostanie wysłana w ciągu 24h. Chyba czas zacząć szukać innego sklepu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, wpłaty dokonałem 13.12.2013 r., paczki nie widac do tej pory.

 

2013-12-22 18:32, Item sent to HWDC TRANSITS ROYALMAIL GREATBRITAN, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-22 18:20, Item arrived MPC PMIH (KLIA), MPC PMIH (KLIA)

2013-12-21 17:52, Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-14 17:46, Dispatch Pre-Alert, MPC PMIH (KLIA)

 

Przekroczony został 45 dniowy termin na założenie sporu. HK nie odpowiada na maile. Po jakim czasie można uznać przesyłkę za zaginioną i zwrócić się bezpośrednio do "skośnookich" o zwrot kasy ???

 

założ wątek w 24h suport center link jest po prawej stronie i czekaj na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, wpłaty dokonałem 13.12.2013 r., paczki nie widac do tej pory.

 

2013-12-22 18:32, Item sent to HWDC TRANSITS ROYALMAIL GREATBRITAN, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-22 18:20, Item arrived MPC PMIH (KLIA), MPC PMIH (KLIA)

2013-12-21 17:52, Item posted over the counter, MPC PMIH (KLIA)

2013-12-14 17:46, Dispatch Pre-Alert, MPC PMIH (KLIA)

 

Przekroczony został 45 dniowy termin na założenie sporu. HK nie odpowiada na maile. Po jakim czasie można uznać przesyłkę za zaginioną i zwrócić się bezpośrednio do "skośnookich" o zwrot kasy ???

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba pilnowanie terminów, zakładanie sporów i przekształcanie ich w roszczenia. Ja pisałem 2 razy do nich i zlali sprawę ciepłym moczem. A PayPal kasę odda obciążając konto hexotronik.

 

Robi się smutno bo kolejne zakupy stanęły pod znakiem zapytania. Ja mam jeszcze 3 paczki w drodze i wszystkie maja taki sam dziwny status. W gruncie rzeczy nikt nie wie gdzie teraz są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie miła niespodzianka zastała na trackingu. Paczka wysłana pocztą Malezyjską. Na ich stronie oczywiście brak takiej paczki numer nie znaleziono. A na trackingu który używam taka oto zmiana statusu:

post-13540-0-84311700-1392661701.jpg

 

Zobaczymy kiedy dotrze do mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.