Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przy moim zamówieniu też była zmieniana trzy razy :crazy: .Ostatnia data jaka się pojawiła to 24.11.2010. A żeby było śmieszniej 25.11. pojawiła się w Polsce na stronie " śledzenia paczek poczty polskiej" -wylądowała w Warszawie o 20.08, a dzisiaj jest wpis-wysłana z ładunkiem. heheheheh i kto za nimi nadąży???? :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kurcze u mnie prawie tydzień od wysłania, a nie ma jeszcze trackingu na PP też jeszcze nie widać paczki. I boje się o ten VAT. Czy to jest odgórnie ustalone że 22% czy to jakoś jest ustalane na chybił-trafił? Aha i jeszce jedno dopiero tak teraz pomyslałem. Bo na paczce będzie moje imię i nazwisko, a mam jak widać 15 lat czy to może mieć coś do tych podatków i tych innych celnych spraw czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wogóle UC nalicza VAT od takiej przesyłki? od tego ile zapłaciłem z wysyłką (28$), od tego co w środku (10$), od wielkości (kit śmigłowca, 849gram)???

Płacisz od pełnej kwoty czyli razem z przesyłką.

Ale przy tak malej kwocie prawdopodobnie przyjdzie bez VAT-u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC nalicza Vat od rachunku który jest w paczce lub dowodu zapłaty np.z PAY PAL lub karty o przesłanie którego Cię poprosi w razie niejasności lub podejrzeń o zaniżenie wartości.Kwota wolna od podatku w przypadku prezentów to 45 Euro,darowizn do 150 Euro pod warunkiem że nie ponosisz żadnych kosztów przesyłki lub zapakowania oraz nadawcą i odbiorcą jest osoba prywatna ,a zawartość przesyłki jest do użytku własnego.

Warunki te nie dotyczą zamówień ,zakupów dokonanych w sieci.

A jak potraktują przesyłkę trudno określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 18 listopada paczkę z akumulatorami o masie do 1,85kg i wszystko było ok. Dowolne aku, pojemność dowolna byle nie przekroczyć 1,85kg. Paczka wysłana swisspost. Dziś chciałem podobna paczkę skonstruować i lipa. Mogę do zamówienia tylko akumulatory o łącznej pojemności do 3500mAh. Jak przekroczę tą wartość to przy akceptacji zamówienia karze poprawiać. Zmiana na EMS Express czy Air Mail 1.85kg nic nie daje. Czy nie można już zamawiać kilku akumulatorów z HK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnosnie sklepu HC , chodzi mi o zakladke gdzie mozna bylo znalesc dane osob ktore zrobily zakupy w sklepie i w nagrode wziely udzial w losowaniu nagrod. przegladam strone i nie moge znalesc. Pytam bo ostatnio zrobile kilka zakupow i moze sie cos trafilo.

 

 

Pozdrawiam

Hehe kolego odkąd pamiętam a to ponad rok trwa to nie było czegoś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez tak sadze , mysle ze oferta juz sie skonczyla. I nie rok temu , tylko pare miesiecy moze ze dwa -trzy to gora. Byla ladowarka , pozniej zdaje sie sie obrotomierz czy cos podobnego. Pamietam ze trafilo kogos z Polski. List wyslalem bo w sumie mam juz 19 zamowien i teraz szykuje sie nastepne.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił sie tracking paczki w HK Post i na Poczcie-Polskiej

Na HK Post ma cos takiego:

 

Posting Date Drop-off Point Origin

29-Nov-2010 Air Mail Centre (Counter Section) Air Mail Centre (Counter Section)

 

Date # Location Delivery Status

29-Nov-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.

 

Natomiast na PP mam Taki status

Dołączona grafika

 

Czyli to oznacza że przesyłka dopiero weszła na pocztę w Honk Kongu, czy może własnie wysłała stamtąd nadana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.