Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesli paczka jest oclona to istnieją opcje dostawy i opłaty czy nie? Brat otrzymał powiadomienie o ocleniu i sumie do zapłaty; nie pytano o fakturę, kopię itd - przy zamówieniu w HK podał pełną wartosć, a nie jakiś " gift" czy cos w tym stylu. Opłatę pobrał kurier. Z tego co pisaliście to trochę inaczej wyglądała sprawa w waszych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zamawiał : 2 pakiety 3s 5000mA, kamerkę FPV, ładowarkę Akucel 850 - która zapakowana była w szary karton i miała tylko dwa przewody w zestawie bez np kabla do USB i czujnika temperatury i do tego jeszcze google Fatshark - czy jak to się pisze. Więc kilkaset $ było, a zapłacił 380 pare zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jak zamawia się części z niemieckiego magazynu HK do Polski to trzeba płacic jakieś cło? Jeśli tak to ile lub od jakiej kwoty? Jak często płacicie cło zamawiając z Honk Kongu i jaki procent deklarujecie zawartości przy zamówieniu. Chciałbym zamówic akumulatory ale są tylko w niemieckim magazynie i zastanawiam się czy mi oclą czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli paczka jest oclona to istnieją opcje dostawy i opłaty czy nie? Brat otrzymał powiadomienie o ocleniu i sumie do zapłaty; nie pytano o fakturę, kopię itd - przy zamówieniu w HK podał pełną wartosć, a nie jakiś " gift" czy cos w tym stylu. Opłatę pobrał kurier. Z tego co pisaliście to trochę inaczej wyglądała sprawa w waszych przypadkach.

Tak było do pewnego razu kiedy z ebaya z USA zamówiłem sobie okulary za 100$. Jakie było moje zdziwienie kiedy dostałem awizo że paczka z UC do mnie przyszła i do zapłaty 70zł. Okazało się, że nadawca na deklaracji napisał realną wartość czyli 100$ i to właśnie wzięli pod uwagę. Wewnątrz pudełka znaleźli jeszcze paragon na ta samą kwotę i kaplica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było do pewnego razu kiedy z ebaya z USA zamówiłem sobie okulary za 100$. Jakie było moje zdziwienie kiedy dostałem awizo że paczka z UC do mnie przyszła i do zapłaty 70zł. Okazało się, że nadawca na deklaracji napisał realną wartość czyli 100$ i to właśnie wzięli pod uwagę. Wewnątrz pudełka znaleźli jeszcze paragon na ta samą kwotę i kaplica

Czyli wszystko było OK. Brat wpisał realną wartość bo suma doś duża jak na jego pierwsze zamówienie. Jednak w porównaniu z wydatkami ogolnie na ten cel ; okto, gopro, łódż motorowa 5m to cło jest niezauwazalne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę zrobić takie coś, że towary wezmę do koszyka(chodzi o to, aby sprawdzić koszt przesyłki) a później zrezygnować?(...)

Można tak zrobić :wink:

 

edit. Cłem się nie przejmuj..na artykuły modelarskie nie ma cła..co najwyżej mogą Ci dowalić VAT(<<--podatek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę zrobić takie coś, że towary wezmę do koszyka(chodzi o to, aby sprawdzić koszt przesyłki) a później zrezygnować? Abo są jakieś sposoby aby sprawdzić koszt wysyłki?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_postageTable.asp

 

o i co to jest te cło?

http://lmgtfy.com/?q=c%C5%82o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.