Skocz do zawartości

Stabilizator modeli RC


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Wygrzebałem taki filmik - znalazłem go na stronie smootny'ego - usera tego forum ;)

Jak dla mnie bomba - zaraz pewnie polecą głosy że to kit, bo lepiej samemu kręcić akrobacje, ale pragnę zauważyć, że nie podniecam się akrobacją, tylko urządzeniem i jego możliwościami ;]

 

Pewnie było, ale (edycja Osa) wyszukiwarka nie chciała mi powiedzieć gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czołem!

 

Wygrzebałem taki filmik - znalazłem go na stronie smootny'ego - usera tego forum ;)

Jak dla mnie bomba - zaraz pewnie polecą głosy że to kit, bo lepiej samemu kręcić akrobacje, ale pragnę zauważyć, że nie podniecam się akrobacją, tylko urządzeniem i jego możliwościami ;]

 

Pewnie było, ale nie cholery wyszukiwarka nie chciała mi powiedzieć gdzie.

Cieszę się, że do czegoś się przydałem. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę te pytania na forum młodszych kolegów o 1D czyli,

 

... chłopaki jak lecieć prosto modelem bo zawis już umiem tzn model sam robi i inne 4D też spoko już robię, ale jakoś nie chce ten mój model prosto lecieć :lol2: .... zaznaczam latam od dwóch dni.

odpowiedź brzmi: odłącz te magiczne pudełeczko. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie będę mógł polatac, czytając w kiblu gazetę.

Nie przesadzajmy - ja widziałbym to urządzenie w innej sytuacji :

 

- latanie fpv z jakimś dodatkowym aparatem fotograficznym, system przejmie chwilowo sterowanie i utrzymanie modelu w idealnej pozycji (pionowej i poziomej) a ja zajmuję się obsługą kamerki i aparatu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi się wydaje że to bardzo przydatne ustrojstwo, oczywiście nie do modeli typu wicherek bo on jest dość prosty w pilotażu. Ale gdyby kogoś naszła ochota na zrobienie repliki B-2 to jakoś nie wydaje mi się aby dał radę długo nim polatać bez żyroskopów jeśli w ogóle by dał radę. W takich przypadkach jest to jak najbardziej uzasadnione i przydane urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu zbudowalem 2.7m model, 7kg z kamera Betacam w srodku. Filmiki byly fajne ale jak ktos mial slaby zoladek - ogladac tego nie mogl. Grozilo sensacjami.

Dopiero kilka lat pozniej, kiedy Ikarus zrobil Wing Gyro - natychmiast to kupilem i zainstalowalem. Cudo. Obraz stabilny, bez glupot, milo ogladac.

To samo dotyczy filmikow prezentowanych na tym forum. Telepie tym aeroplanem i pilot i Matka Natura, obraz skacze az oczy bola. Zyro mu trzeba, pilot sobie z tym nie poradzi bo ani widzi ani czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak to smiesznie jest z producentami z Niemiec ze producent nie sprzedaje, nikt w Niemczech nie sprzedaje a w swiecie juz mozna kupic. Z autopsji to znam. W Nimczech nikt M_Linka nie sprzedawal a ja juz go sprzedac zdazylem bo mi nie odpowiadal.

To samo z Weatronic (tego akurat nie kupilem ale w Stanach juz byl certyfikowany i w sklepach), to samo Ikarus - Wing Gyro kupilem ze Stanow bo w Niemczech jeszcze nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieccy producenci dość dziwnie działają, ale tu raczej chyba nie o to chodzi, wersja samolotowa chyba nie jest jeszcze sprzedawana, ale się nie upieram, zwłaszcza, że chyba różnica jest tylko w oprogramowaniu, a nie w IMU.

Choć "lista społeczna" działa na stronie jak chcesz kupić.

Napiszę do producenta i zapytam - w sumie to jego produkt.

 

BTW

M-Link był beee???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sa roznice, tak naprawde traktuje to jako ciekawostke. Rozumiem ze mozna i chyba trzeba stabilizowac model pod kamere, ale, jak pokazuja na filmiku, zawis na smigle na zyro???!!!

A gdzie dusza pilota?

O, przeciez filmik pokazuje model samolotu tez, znaczyloby ze to tez jest.

 

M-Link jest cacy - ale nie z Profi. Z Evo cala telemetria laduje na ekranie / gwizdku, z Profi niestety tylko gwizdek. A nie bede rozszyfrowywal interface'u i budowal cos w rodzaju JetiBox bo mozna kupic JetiBox. To i poszedl (z pocalowaniem w reke) do ludzi.

Niestety nie doczytalem sie tego przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.