Jump to content

Sokół z Oldgliders


Marcin

Recommended Posts

Stałem się posiadaczem motoszybowca, stylizowanego na retro. Rozpiętość około 2600mm, skrzydła i usterzenie konstrukcyjne, kryte płótnem albo japonką - nie wiem, nie znam się na tych materiałach.

 

Generalnie wykonanie bardzo fajne i lekkie. Dziób konkretnie ucięty, myślę, jak go poprawić, zabudować, żeby jakoś inaczej schować silnik. Na razie oblatam go tak jak jest, a przez zimę będę myślał nad innym rozwiązaniem przodu modelu.

 

Kilka zdjęć:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówi Rafał- model był używką, nie wiem czy takowe jeszcze są do dostania.

 

Na tyle, na ile się przyjrzałem kadłubowi, to chyba jest to konstrukcja drewniana zalaminowana, ale musiałbym komuś pokazać do weryfikacji.

 

Fotki z lotów jak i film powinny pojawić się po weekendzie.

Link to comment
Share on other sites

Zważyłem dziś model. Gotowy do lotu wychodzi 1200g. Tylko nie wyważa mi się na dźwigarze, jakieś 1 - 1.5cm bardziej do tyłu. Ale ważyłem bez kołpaka. :)

 

Jutro go biorę na hałdę, jak będzie okazja, to poleci.

Link to comment
Share on other sites

He he, też mi się od razu ten model skojarzył z Bird of Time z Dynaflite. Sprowadzenie modelu w wersji ARF z USA raczej kłopotliwe, bo ze względu na wymiary pudła, koszty przesyłki prawie takie same jak cena modelu. Kit można nabyć też w OlPen.

PP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.