Skocz do zawartości

Licencja modelarska AP 2010 r.


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

A co do opłat w innych klubach za granicą to jest to wszystko uporządkowane ,bo nie można latać gdzie się chce

Tak, to prawda. Przynajmniej teoretycznie. Tu gdzie latam, mozna uprawiac modelarstwo lotnicze tylko w klubach i lotniskach modelarskich, ktore sa zrzeszone w zwiazku ( federacji ).

 

Nie sądzę aby modelarze z zachodnich krajów pozwolili sobie na to aby płacić nie wiadomo za co związkowi który zajmuje się działalnością lotniczą a nie modelarską.

Nasz zwiazek zajmuje sie tylko modelarzami ale i tak wielu z nich ma pretensje, ze nic nie robia, dorabiaja sie na nas itp. itd...

Wszedzie narzekaja, wszystkim sie nie dogodzi :ble: .

...Ciezkie jest zycie dzialacza :lol: :wink: :(.

 

OK; kilka postow wyzej troche namieszalem, dodalem skladki z dwoch roznych zwiazkow.

 

Tak naprawde j/w napisalem, oprocz skladki w klubie place co roku 34 € na rzecz "Zwiazku". Z tych pieniedzy organizacja sie utrzymuje, zapewnia mi ubezpieczenie i licencje sportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przez ostatnie dwa lata byłem członkiem RC-Unionen Danmark.

Latałem w klubie AFM w Aarhus.

Opłacając składkę miałem :

1 Do dyspozycji lotnisko modelarskie z zapleczem socjalnym, koszone pasy, strefy dla śmiglowcow , publiczności itp. itd.

2 Ubezpieczenie modelarskie jest takie samo jak dla użytkowników ultralajtów :) sami Duńczycy śmieją się z tego (ważne na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii).

3 Dwa bezpłatne numery miesięcznika modelarskiego.

4. 10 Kompletów naklejek na modele z numerem licencji (obowiązkowe naklejanie).

5. Druki z aktualnymi przepisami prawnym w DK dot. modeli latajacych.

6 Mnóstwo przyjemnych chwil ze wspólnego latania.

 

To wszystko za 500 DKK ~ 265 PLN rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy zebranie sekcji w niedzielę. Efekt: połowa chce się wypisać i latać na tzw. krzywy ryj. Długo namawialiśmy i prosiliśmy o nie czynienie tego. Po 2 godzinach w zasadzie wszyscy się pogodzili a dyrekcja AB zgodziła się opłatę rozłożyć na raty, za co im chwała ponieważ czy się śpi czy leży opłata co miesiąc musi wpłynąć na konto AP. To jest widoczny gołym okiem pierwszy efekt takich działań AP. Trzy lata mi zajęło namawianie o uregulowanie spraw sekcji, członkostwa , ubezpieczenia i kiedy wszystko zatrybiło....wiadomo co się stało.Pozdrawiam z zasypanego Białegostoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów Modelarzy.

W Krakowie mamy bardzo duży dylemat - czy zostać w A.Kr.? czy tez sie wypisać.

Jest nas w sekcji ok. 40 osób i cześć z nich lata "poważnymi modelami" (F4C, F3M), i jako ze posiadamy profesjonalny pas modelarski na lotnisku aeroklubowym, jestasmy jakby do niego przywiązani, poza tym zawsze to lepiej (w razie czego) "glebąć" w lotnisko niż komuś do ogródka :D

Wypisujac się z sekcji narażamy się na utratę możliwości latania na lotnisku, a nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ryzykował latania większą makietą na byle łączce, co wcześniej czy później kończy się katastofą. :(

Jest też kilku zawodników którzy rywalizują w PŚ, MP i PP - co z nimi - nie wiem, wszystko się okaże we środę na zebraniu sekcji.

Mój "chytry" plan jest taki.

Wszyscy wypisujemy sie z sekcji, zostawiamy tylko zarząd (3 osoby), odpuszczamy ten sezon (nie jeżdzimy na zawody - co za tym idzie nie wykupujemy licencji), automatycznie również składka człon. do AP drastycznie spadnie, za zaoszczędzoną kasę można zainwestować w doposażenie sekcji lub tym podobne.

Ludzie!!! Przecież jest nas ok 7000, jesli przeprowadzimy to na skalę ogólnokrajową to może sie zastanowią że nie można tak pogrywać!!!

Zresztą zawsze modelarstwo było "piątym kołem u wozu" w aeroklubach regionalnych, sami chyba to odczuliscie. A do czego jest potrzebne aeroklubowi polskiemu?! Ano dla dotacji i nagród! Na to idą potężne pieniądze z Minis. Sportu i MEN-u, gdzie to wsiąka?!

Nie mówiąc już o pożyczce jaką zaciągnął poprzedni zarząd AP kilka lat temu od "modelarzy"!!! :evil: GDZIE JEST TA KASA!!!!!!

NIE!!!!! Dość finansowania kilku kolesi przez tysiące modelarzy.

Nikt nie będzie mnie okradał, za chwilę pewnie wymyślą opłatę rejestracyjną od każdego modelu, a potem obowiązkowe badanie tech. modelu w cenie 100zł.

To się musi skończyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój "chytry" plan jest taki.

Wszyscy wypisujemy sie z sekcji, zostawiamy tylko zarząd (3 osoby), "

 

To jest dobry sposób i należałoby zastosować go we wszystkich aeroklubach

czy odejście wszystkich seniorów z aeroklubów regionalnych na prawdę zrobiłoby taką rewolucję w polskim modelarstwie? Juniorów zostawcie w spokoju, pomimo, że są członkami aeroklubów. Mówię tu także o sobie, obecnie mam szansę zwiedzić trochę świata przy okazji zawodów, a moja więź z AN póki co jest mi niezbędna. Jeżeli skończą się ambitni juniorzy, wtedy taka akcja będzie miała szanse realizacji :)

 

Ludzie!!! Przecież jest nas ok 7000, jesli przeprowadzimy to na skalę ogólnokrajową to może sie zastanowią że nie można tak pogrywać!!!

to, że zostało wydanych już około 7000 licencji, nie znaczy, że tylu nas jest. Wiele z tych numerków(poniżej 1000) należy do starszych modelarzy, którzy zawody mają już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem członkiem AP i nie mam zamiaru nigdy nim zostać , nie będę utrzymywał tych ludzi.

Rachunek jest prosty: przyjmijmy że członków płaci 3000, średnio po 250zł czyli wychodzi 750 000 zł .Trochę jest tych pieniędzy.Pytanie brzmi:gdzie one są? To nie jest 1000 czy 3000zł tylko siedemset pięćdziesiąt tysięcy (słownie) rocznie.Czy puchary są ze złota? Za te składki to powinny być z platyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie kompletnie pogubilem z tymi oplatami. Oficjalnie startuje jako niezrzeszony i tak jestem zapisany w AP- to gdzie mam zaplacic te skladki? Mam sie zarejestrowac do ktoregos aeroklubu regionalnego czy w ogole nie placic? Albo zaplacic AP w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie mam zaplacic te skladki? Mam sie zarejestrowac do ktoregos aeroklubu regionalnego czy w ogole nie placic? Albo zaplacic AP w Warszawie?

dobre pytanie. Mniemam iż w Polsce jest wiele osób takich jak Ty :)

Może podsumujmy jakoś wszystkie dotychczasowe fakty:

-jaka kwota musi wpłynąć do AP

-jak to jest w przypadku juniorów

-etc.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę troszkę naprostować szanownych kolegów. Bo widzę że słyszeliście że dzwonią ale nie wiecie w którym kościele.

1. Badania do licencji nie są pomysłem AP, a zostały nam narzucone art 29 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym (Dz.U. z 2005r. Nr 155 poz. 1298 z późn. zm).

Według tej ustawy badać muszą się wszyscy chętni do posiadania licencji nawet szachiści!!

Badania dla młodzieży do 21 roku życia są darmowe!! przeczytaj to

2. Kwestia wysokości opłat została jasno wyartykułowana w Informacji z XXVI Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Polskiego tutaj, a wynika z niej, że opłatę do AP za członka wnosi aeroklub regionalny, a jak on to ze swoimi członkami rozwiąże to już jego sprawa - tzn. może nam podnieść składkę ale nie musi...

3. W regulaminie wydawania licencji nigdzie nie jest powiedziane, że licencję może dostać jedynie członek AP - niezrzeszony też może!!! szczegóły tutaj

Z powyższego wynika zatem, że członkostwo w AP było i jest sprawą zupełnie niezależną od faktu posiadania licencji!!! Członkostwo jest zatem sprawą dobrowolną i indywidualną, nie rozumiem więc po co tyle złości i nienawiści w postach poprzedników.......

W końcu nikt nikomu niczego nie narzuca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jednorazowo czy ratami jednak 240 zł wpłacic trzeba , kwestia tylko za co?za nic w zamian!

Masz rację że za nic, część tych pieniędzy może wrócić do AR za organizację zawodów, tyle tylko że nikt już organizować nie chce.Jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji że AB opłaca nam kilka istotnych rachunków i sprawa latania jest tak ważna jak w Krakowie.Mamy swój kawałek, wszyscy nas szanują nikt nie przeszkadza(kilka sporych modeli) a to też jest ważne. Prawdą jest że to sprawa AR ile będzie w stanie zrefundować opłatę do AP ale wiadomo że najprościej na członków to zrzucić.No i na koniec sprawa odłączenia AR od AP nie jest to takie proste bo pojawiają się sprawy gruntów,własności itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak - w praktyce troche inaczej. Jak wczesniej pisalem to najblizszy wolny termin byl na sierpien/wrzesien, wiec sobie podarowalem.

Ja swoim podopiecznym znalazłem lekarza, który wykonuje badania za 20 zł - myślę, że tyle można dać, a jak się nie chce płacić to trzeba czekać.. Wiadomo czas to pieniądz.

Mnie osobiście badania też się nie podobają (szczególnie ze względu na ich zakres - dajmy na to morfologia wymaga wkłucia się w żyłę przykładowego jedenastolatka - i to jest najgorsze, bo ja w tym wieku na pewno bym sobie krwi pobrać nie dał z byle powodu...), ale nawet AP i wszystkie inne kluby sportowe nie są w stanie zmienić tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Praus napisał:

2. Kwestia wysokości opłat została jasno wyartykułowana w Informacji z XXVI Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Polskiego tutaj, a wynika z niej, że opłatę do AP za członka wnosi aeroklub regionalny, a jak on to ze swoimi członkami rozwiąże to już jego sprawa - tzn. może nam podnieść składkę ale nie musi...

 

W końcu nikt nikomu niczego nie narzuca....

 

Uchwała wyrażnie mówi o składce od członków zwyczajnych. AR tylko pośredniczą w jej przekazywaniu. AR nie musi nam podnieśc składki jednak jeśli bedzie ona niższa od 20 PLN miesięcznie to oznacza że bedzie dopłacał do nas ponieważ te 20 musi przekazać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.