Skocz do zawartości

HK-450 - czyli początek mojej przygody z heli ;)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No, właśnie ostro czytam też EPHeli zanim podłączę regulator :) A co do tego serwa, to obawiam się że nie da się go zamontować na 4 śruby w opisany przez Ciebie sposób. Przytoczę tutaj to co napisałem na epheli i co polecono mi w odpowiedzi.

 

Serwo ogonowe. Jest zamocowane tak jak na zdjęciach, jednak taki sposób montażu powoduje, że popychacz ogonowy jest nieźle wygięty. Czytałem, nawet w tym temacie, że popychacz musi iść równolegle z belką (czyli automatycznie centralnie pod nią), i nie wiem w jaki inny sposób można zamocować serwo aby popychacz szedł prosto i nie był wygięty.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

w odpowiedzi dostałem

 

heli inny ale zasada ta sama:

 

Dołączona grafika

[ciach]

 

a ja na to wtedy:

 

Co do zasady to już ją pojąłem, niestety serwo które planuję zastosować na ogon jest zbyt niskie (zbyt niska część od góry serwa do mocowania) i w związku z tym taki sposób mocowania serwa odpada. Z drugiej strony mógłbym odwrócić te plastikowe obejmy do których mocuje się serwo i przykręcić ja od spodu, ale i tym razem moje serwko okazało się niewymiarowe - jest za szerokie i otwory mocujące nie pokrywają się z otworami w serwie - a ten GWS HPX jest mocowany na 4 wkręty a nie na 2 :(

Znalazłem rozwiązanie długoterminowe - zamówiłem na ebaju upgrade w postaci aluminiowych łap do mocowania serwa ogonowego :D szkoda tylko że przyjdzie dopiero za jakiś miesiąc :( Do tego czasu będę musiał znaleźć jakieś doraźne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 328
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja na twoim miejscu bym kombinował, podany sposób jest ok, spróbuj pod różnymi kątami, servo to chyba nie musi być tak zamontowane żeby dźwignia była w osi lub prostopadle do wału.

A czy zamontowanie serwa na 2-wie śruby nie będzie wystarczające, sprawdź, może będzie ok. Ew. dorób jakąś ramkę/półkę z laminatu montowaną do oryginalnych plastikowych mocowań jak nie chcesz czekać ;). Z ciekawostek ja do swojego HK dostałem 2 różne mocowania do serva - 1 krótkie na 1 śrubę, 2-gie dłuższe na 2 (nie licząc tych do zaciskania na belce) Jak dostanę swoje servo (takie jak twoje) spróbuję zamontować na 3 śruby na oryginalnych mocowaniach. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety się nie da :( To serwo (GWS Park HPX F) jest zbyt niskie (niska wysokość od wierzchołka serwa do uchwytów mocujących) i odchylanie go do góry powoduje natychmiastowe spadnięcie dźwigni z serwa (jest nieprzykręcona jeszcze), a w zasadzie to nawet się nie da założyć tej dźwigni. Gdybym mocował je tylko na dwie śruby, to by starczyło spokojnie, ale nie wiem czy jest to bezpieczne dla serwa i dla śmigłowca. Nie wiem jakie obciążenia będą na tym serwie - obawiam się że przymocowanie tylko na dwie śruby spowoduje połamanie uchwytów mocujących w serwie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra, zrobiłem dokumentację fotograficzną tego, że na stockowych uchwytach nie da się zamontować serwa GWS Park HPX F. Oto ona:)

 

Próba zamontowania serwa na górze uchwytów jest niemożliwa, ponieważ serwo jest za szerokie. Kiedy jest przytulone do belki ogonowej otwory mocujące się nie pokrywają - nie można przykręcić serwa na wszystkie 4 wkręty.

 

Dołączona grafika

 

Próba zamocowania serwa ma górze uchwytów mocujących jest możliwa, otwory serwa ładnie się pokrywają i serwo daje się przykręcić

 

Dołączona grafika

 

jednak wtedy orczyk wypada na środku rurki ogonowej :)

 

Dołączona grafika

 

W takim sposobie mocowania serwa można obrócić je o 90 stopni i założyć popychacz na dźwignię, lecz jest on odgięty do dołu, co ponoć jest złe (pokazane na zdjeciu kilka postów wyżej).

 

Jakikolwiek sposób montażu serwa od dołu uchwytów jest niemożliwy ponieważ otwory nie mają szans się zgrać.

 

Dołączona grafika

 

Pozostaje albo kombinować z materiałami które mam pod ręką, lub poczekać aż przyjdzie listonosz z częścią z Singapuru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie zmieni dokładnie nic ;) Rurka jest symetryczna, więc mogę po prostu obrócić łapki bez zdejmowania.

 

Zauważyłem w ogóle jedną rzecz - nie spieszy mi się za wszelką cenę ;) Chyba dorastam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co sobie niektórzy aż tak komplikują życie.Założenie tego serwa zajęło chwilę i myślisz,że z powodu takiego montażu dzieje się cokolwiek złego? Jak chcesz to Ci mogę zaraz nakręcić filmik.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przy takim montażu,popychacz porusza się bez żadnych oporów,jak również obraca się idealnie na kulkach.Popychacz jest wygięty lekko ale przy tak mocnym serwie ...... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Filmik nie jest niezbędny ;) Zamontowałem serwo na dwie śruby, podobnie jak na powyższych zdjęciach i okazuje się że trzyma się całkiem mocno i stabilnie. Dzięki za wskazówkę i fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze to przykręć kulkę do drugiej dziurki w orczyku (licząc od wewnątrz), a nie do ostatniej!

 

Dzięki za radę! Zaraz to poprawię. A skoro już o tym mowa, to dlaczego właśnie tak? :)

 

Czy to samo tyczy się kulek serw sterujących tarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ustawieniu jakie masz teraz, serwo musiałoby się wychylać bardzo niewiele, w związku z czym precyzja byłaby bardzo mała (za to szybkość reakcji duża). Ja w swoim Trexie 450 mam kulkę wkręconą chyba na pierwszą dziurkę. Pozatym postaraj się przechylić serwo o jakieś 45 stopni, wtedy popychacz nie będzie się tak wychylał. I nie ma się co przejmować, że serwo się trzyma tylko na dwóch śrubach. Tam nie działają wielkie siły.

Co do kulek w tarczy, to możer sprawdź w instrukcji, ale ja bym dał je w połowie orczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj wieczorem programowałem sobie regulator, no i przy okazji pokusiłem się rozkręcić tarczę na minimalnych obrotach i start-mode super-soft. Dziś moja kobieta chciała zobaczyć jak to wszystko wygląda i też rozkręciłem na małe obroty. Obserwując końcówkę wału (tego grzybka na końcu), że on sobie delikatnie oscyluje. Czyli nasuwa się następujące twierdzenie - albo wał jest krzywy, algo plastikowy grzybek nie jest foremny.

 

Poza tym stwierdzam, że pręt flybara to niezły syf! Nie wiem czy tylko ten fabryczny od HK jest taki miękki jak :ass: czy wszystkie, ale nie podoba mi się to. Założę się że nie jest prosty i zanim w ogóle gdziekolwiek polecę, będę go musiał wymienić.

 

Kolejna rzecz to całe to poziomowanie głowicy i torowanie łopat, jeszcze nie wiem o co "kaman" a już się boję ;)

 

Chciałoby się powiedzieć "ehhh życie..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego serwa. Montaż kulki w pierwszym otworze najlepiej się sprawdzał. Serwo było ustawione pod kątem ok. 45 stopni co zapobiegło wyginaniu popychacza. U mnie były aluminiowe mocowania serwa, które są trochę dłuższe od plastikowych. Mocowania aluminiowe umożliwiają przykręcenie tego serwa na 4 śruby.

W serwa na tarczy kulki wkręca się w przedostatnie lub ostatnie dziurki. Resztę możesz doregulować dual ratem na aparaturze. Później w miarę postępów możesz zwiększać wychylenia. Ja w tej chwil w swoich 450 tkach mam serwa HS-65MG i HXT 14MG. Kulki w serwach tarczy mam na ostatnich dziurkach i wychylenia w aparaturze na 100%.

Edit:

Jak chcesz, możesz do mnie podjechać to wspólnie ustawimy i oblatamy twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.