Skocz do zawartości

Czy można zalaminowac naklejke??


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie:

 

czy można np. podczas robienia laminatowego kołpaka, przykleić jakąś naklejkę do formy, a następnie położyć laminat? Chodzi o to, żeby po wyjęciu kołpaka z formy, naklejka (np. jakiś napis) została na kołpaku.

 

Mam nadzieję, że moje pytanie jest zrozumiałe :D

 

PS. Z czego ewentualnie powinna być zrobiona taka naklejka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk to zwykła plujka.

 

Japonki w żadnym wypadku nie widać, nawet przy VB. Przy laminacie z formy nie będzie po niej żadnego śladu. Jakkolwiek bibułka jest cieńsza i daje trochę lepszy efekt (jest bardziej hmm... jednorodna).

 

Na węglu raczej nie będzie widać druku, bo przesycona japonka jest całkiem przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białego nie uzyskasz, ale można by było zrobić tak.

Zrobić obwiednie włosową (np. 0,01) wokół liter. i nadać jej kolor czarny.

Następnie zrobić wypełnienie tych liter 5% czerni.

Kolor wychodzi taki zabrudzony biały a na węglu powinno wyglądać jak biały (przynajmniej z daleka) :D

Właśnie przetestowałem to na przeźroczystej foli takiej do rzutników i położyłem to na czarnej kartce.

Z daleka jak biały.

Czym podkład czarniejszy tym litery wychodzą bielsze.

To samo można uzyskać z kolorem żółtym,

wówczas nie ma tego efektu zabrudzonego białego.

No ale nie wie czy żółty ci pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze aerografem...

Jak? Bo nie bardzo to sobie moge wyobrazić?

 

 

Z tego co przeczytałem na wiki to druk solwentowy jest drukiem wielko formatowym, dla moich potrzeb to nie za bardzo... Pozatym wątpie też, żeby wydrukowali na cienkiej japonce.

 

Mysle ze to co napisał Patryk Sokol, jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest bardzo prosty sposób na kolorek na laminacie.

Po prostu woskujesz formę, dajesz się woskowi odstać przez 6-8h i nakładasz pistoletem lakier samochodowy.

Jak chce oczkować to napylasz najpierw cienko powierzchnię, a po parudziesięciu minutach normalnie lakierujesz.

W ten sposób masz naprawdę idealną powierzchnię laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do dużej maszyny można chyba wsadzić mały arkusz

Tak wracając do tematu, Można tylko ze druk solwentowy, wymaga formy drukowej, np. FLEXO. No wiec wykonałem sobie formę w tej technice, wymyśliłem sobie ze zrobię odbitkę jak stempel. No i wychodzi całkiem spoko, maluje formę flamastrem, później papier smaruje spirytusem i sie całkiem nieźle odbija. Ale jak próbuje białej farby to już nie jest tak fajnie. Ma ktoś jakiś pomysł czego można użyć co sie dobrze przeniesie?? Oczywiście ma być biały kolor.

 

EDIT: Zdjęcie.

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=3885http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=3885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.