Skocz do zawartości

Najlżejsze tworzywo na świecie!


Arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aerogel ma dużą wytrzymałość na ściskanie, nie wiem jak z rozciąganiem. Jest to rewelacyjny materiał termoizolacyjny (k-0,014W/mK).

ALE

Troche gorzej z gotowym produktem, bo sprzedaje się go w formie mat o grubości od 5 do 10 mm. No i ta cena ... blisko 150 zł za m2 w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, cena faktycznie jest wysoka. Nawet bardzo.

Ale ciekawie byłoby pośmigać jakimś modelem 3D/4D z niego wykonanym - po pierwsze, krety byłyby szczęśliwe (znikoma szansa niekontrolowanego przyziemienia); po drugie, zawis czymś takim to (Pan) Pikuś! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam na użyciem aerożelu, jako materiału przekładkowego do kompozytów.

Biorąc pod uwagę jego niesamowitą lekkość i dużą wytrzymałość na ściskanie to skrzydełka na takiej byłaby nie do przebicia (ogromne oddalenie warstw laminatu od siebie, a wagi w zasadzie brak).

 

Poza tym cena, jeśli by pasował jako materiał przekładkowy, to wcale nie jest duża ;)

Kto nie wierzy niech sprawdzi cenę Rohacellu.

 

I pytanie całkiem serio:

Ktoś wie gdzie właściwie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy materiał . Biorąc pod uwagę jego własciwosci , to tak jak powiedział Patryk nie jest wcale taki drogi .

Biorąc pod uwagę, że 90% i więcej, składu to powietrze, to jest niesamowicie drogi... :mrgreen: Płacisz za coś, co masz dookoła za darmo :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, krzem to jednak fajna sprawa. Jak byliśmy mali, to robiliśmy z tego babki. Teraz babki robią z tego cycki. Mamy z tego niesamowity, "kosmiczny" materiał. O tak powszechnych rzeczach jak półprzewodniki, szkło, farby ect. szkoda wspominać. A wszędzie pełno tego pod nogami ;-) :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wykorzystać w modelarstwie? Ja bym tym wypchał sobie kurtkę, buty i spodnie, żeby nie marznąć przy lataniu zimą :)

Gdzieś czytałem o tym - Hugo Boss ? (jeśli sie nie myle) sprzedawał kurtke z warstwą tego materiału. Nikt w niej nie chodził, bo było zawsze za ciepło :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.