Skocz do zawartości

Graupner Compakt 340


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedno łożysko ma wymiary 4x10x4, a drugie 4x11x4. Obydwa kupisz na Allegro. Bardzo pewne i szybkie realizacje aukcji. Polecam.

http://www.allegro.pl/item849887785_lozysko_wysokoobrotowe_mr104zz_4x10x4_fv.html

http://www.allegro.pl/item786713785_lozysko_wysokoobrotowe_694_zz_4x11x4_mm.html

A silnik jest na 7,4 V. Przy 11V bardzo łatwo go spalić przy dłuższej pracy bez dobrego chłodzenia i ze zbyt duzym śmigłem (przy 11V ma b. wysokie obroty). Kilka takich przewijałem kolegom. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betriebsspannungsbereich: 7,4 ... 14,8 V...

 

To kawałek opisu ze strony graupnera :?

 

A silnik jest na 7,4 V. Przy 11V bardzo łatwo go spalić przy dłuższej pracy bez dobrego chłodzenia i ze zbyt duzym śmigłem (przy 11V ma b. wysokie obroty). Kilka takich przewijałem kolegom. Pozdr.

Tak jak kiedys pisałem, nigdy nic sie z silnikiem nie działo a latam juniorem - 4 modele z tym wlasnie modelem silnika - GRAUPNER COMPACT 345Z 11.1V .Lato, zima - nie ma znaczenia wszystkie sprawne sa do dzis. :evil:

 

Byc może piszecie o tym modelu:COMPACT 340 7,2 V , ale i on ma:Operating voltage range 6 ... 12 V...

 

Dawid, wystarczy troche checi bubu2 dał Ci na tacy wszystko... Poproś ojca, on" struga" prawdziwe statki powietrzne, napewno ma suwmiarkę i w razie czego wyjasni Ci co i jak. :|

 

Poniżej fragment orginalnego opisu z instrukcji graupnera (każdy model ją ma), regulataory i pakiety mogące zasilac juniora ze standardowym śmiglem...

 

 

 

Elektroantrieb und Zubehör (teilweise enthalten)

Antriebsmotor

Best.-Nr.

Drehzahlregler

Best.-Nr.

Antriebsbatterie

Best.-Nr.

Klappluftschraube

Best.-Nr.

GRAUPNER

COMPACT 345Z

7738

enthalten

COMPACT

CONTROL 40

7185

GRAUPNER

LiPo 2/1500

7,4V/1,5 Ah

7638.2G35

CAM FOLDING PROP

23 x 15cm

1336.23.15

enthalten

GRAUPNER

COMPACT 345Z

7738

enthalten

COMPACT

CONTROL 40

7185

GRAUPNER

LiPo 3/1500

11,1V/1,5 Ah

7637.3

CAM FOLDING PROP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, że ten silnik jest również robiony z wałem 5 mm (na inne napiecia również). Jeżeli masz wał 4mm, to rozmiary podałem Ci dobre (!sic), jezeli masz wał 5mm, to będziesz musiał je zmierzyć. Pomiar możesz zrobić nawet linijką lub cyrklem. Łożyska będą miały w średnicy pełne milimetry, więc pomiar, nawet na "oko" bedzie wystarczający. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid podrzuc ten silnik (to co z niego masz) do sklepu na Zawalną, odbiore od chlopaków i naprawie Ci ten silnik..., jezeli tylko chcesz. Do Pęgowa nie pojadę, bo przeraza mnie perspektywa stania w mega - korkach... Wszystko zalezy od Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodów to raczej w tym roku już nie bedzie, latanko - codziennie rano po pół godzinki na łace latam sobie ESA... Nawet w te mrozne dni. Skoro Ci sie nie spieszy to napewno kiedys przy okazji, jak sie gdzies spotkamy. We Wrocławiu bywasz, wiec przy kolejnym takim pobycie podaj silnik do sklepu (tam bywam czesto, oddaj Mariuszowi lub Michałowi - napewno mi przekażą). Reszta na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Może mi ktoś z Was podpowiedzieć ilu amperowy regulator do silnika 345Z należy zastosować?

Aż 30A?

Czy 20A nie starczy?

 

 

I jeszcze kilka spraw związanych z Elektro Juniorem S:

 

1. Jakie serwa należy tam zastosować?

2. Jakiej długości przewody do serw w skrzydłach należy zastosować?

3. Rozumiem, że serwa ogonowe umieszczone są w kabinie i sterowanie odbywa się za pośrednictwem bowdenów.

 

Zamieszczone informacje na stronie sprzedawcy Tutaj są dość skąpe, a zdjęcia pozwalają się tylko domyślać.

 

Za wszelkie informacje na temat tego modelu będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator 30A moim zdaniem to minimum. Mój regulator pulso 33A++ przy dłuższym użyciu silnika jest bardzo gorący.

 

ad1 o serwach już dużo pisano, jest wątek o juniorze.. ja mam htx900

ad2 jak będziesz zamawiał w tym sklepie co podałeś to poproś o przedłużacze do tego modelu

ad3 w kabinie serwa były w starszej wersji, teraz są w ogonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w Juniorze miałem regulator Tower Pro Mag8 30A i nie powiem, po trochę ostrzejszym lataniu (nie tylko wyciągnięcie silnikiem na dany pułap a potem szybowanie) regulator był trochę ciapławy. Być może regulator 20A będzie za mały i... szkoda modelu. Zawsze warto mieć jakiś margines zapasu in plus.

Serwa jakie miałem zainstalowane to Tower Pro SG91R sztuk 4

Do serw od lotek używałem przedłużaczy 60cm i kabla Y 15cm.

Serwa od kierunku i wysokości montowane są w stateczniku pionowym i potrzebujesz do nich dwa przedłużacze 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie rurki dźwigara.

 

Wszędzie znajduję informację, że należy istniejącą rurkę zamienić na posiadającą grubszą ściankę.

Ponieważ nie wiem co jest w zestawie, przeto prosiłbym o podanie jej "słusznych" wymiarów, wynikającej z Waszego doświadczenia, albo wymiarów fabrycznych i wtedy dodam troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.