Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eskadra jeszcze nie wróciła z zawodów ale wiem, że jutro szykuje się małe latanie i świętowanie I miejsca Rafała w WWI. Pewnie wkrótce pojawi sie tu informacja gdzie i o której będzie spotkanie.

ms

wrócone już trochę temu...

ale jak patrzę na te "zwłoki", co ze mną do domu się wczołgały... to zdecydowanie jutro będą bardziej świętować na leżąco niż latająco :rotfl:

 

pozdrawiam

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ESA same angole na naszym niebie, Hurican-y, Spit-y, Mustangi i Mosquitto ..... muszę zmajstrować coś z czarnymi krzyżami dla równowagi

Co to takiego będzie? Bo ostatnio dużo nowych konstrukcji w Eskadrze Kraków. Osobiście podglądnąłem, że mój Spit nie jest jedynym jaki powstał ostatnio. Zdjęcia z zawodów wszystko zdradziły. No śmiało pokażcie co nowego powstało :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nowego ?

Zapytaj Rafała który z każdych zawodów wraca z nowym modelem i chyba tylko nie bardzo ma czas je składać :lol2:

 

Ja przymierzam się do Me-109 w wersji Marka R.... "zauroczył" mnie ten model podobnie jak Spitfire ale to będzie myśliwiec dopiero na jesienną rundę zawodów ESA.

Na dzisiaj w czynnej służbie ma 4 modele więc nie mam co narzekać i nie spiesze się z budową kolejnego :lol2:

 

po prostu support

Gosia nie jest jedynym "dobrym duchem" Eskadry Kraków ..... pilot bez dobrego mechanika niewiele może zdziałać a "Nasze" dziewczyny naprawią każdy model.

Mam też nadzieję, że wkrótce dołączą do grona "latających" w Eskadrze.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę wielka dostawa.Oprócz nowych serii silników i serw pojawią się także nowe modele.

Cessna 182,motoszybowiec Phoenix Evolution z nowymi skrzydłami (1,6+konwersja do 2,6m)

oraz coś takiego

Dodatkowo będą też kity modeli WWII z Epo(Zero,Corsair,BF-109,AT-6,Thunderbolt).

Oczywiście wszystkie w/w modele dostępne będą w trzech wersjach RTF,ARF i KIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadchodzi upragniony weekend... Jutro trening ESA. Ja będę około 10 jak zawsze.

EDIT. 10.06.2011 20.26

Patrząc na pogodę to raczej jutro marne szanse na cokolwiek :( . Może w niedzielę...

EDIT 2. 11.06.2011 16.14

A jednak udało się dzisiaj powalczyć i powiem, że bardzo fajnie się latało. Pogoda sprzyjała, a ja ulotniłem spitfire'a. Lata bardzo dobrze, tylko muszę ograniczyć wychylania steru wysokości bo przy pętli robi rzy okazji beczkę. Ale poza tym to jest OK, nawet miał dzisiaj swoje pierwsze cięcie :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam tyle co stracił nie przeszkodziło w dalszych bojach. Poza tym wrócił do domu nie tylko bez kawałka lotki ale też z wyrwą w krawędzi natarcia. Oraz jak się później okazało z rozciętym przez śmigło mustanga statecznikiem pionowym. Ale już jest naprawiony i za tydzień znowu będzie miał szansę wykazania się. Gratulacje dla Kuby, który dzisiaj zaliczył 7 cięć w 4 walkach.

PS. Nie wiem czy zauważyliście, ale następna strona tego tematu będzie jubileuszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na Czyżynach oblatałem SU-29 z SEBART-u na wyposażeniu rcMATSU. Mocy pod dostatkiem :rotfl:

Na filmie pierwsze sekundy oblotu...

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=V2lT5lmikvs

 

oraz model elektrycznego Fun-Flaya ERATIX z E-flite. Eratix również został wyposażony w silnik, serwa, regulator i pakiet rcMATSU. Film z oblotu.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=QQtD2Ga-nAo&feature=related

 

A żeby nie być gołosłownym na dole foto tego co znalazło się w ERATIX-ie:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Kuby, który dzisiaj zaliczył 7 cięć w 4 walkach.

 

To prawda, Kuba nie jeździ ostatnio na zawody i najwyraźniej głodny sukcesu wpadł na trening i naciął tyle, że Rafała 3 cięcia i moje 2 oraz Sebastiana jedno wyglądają dość blado :-)

Gratuluję Sebastianowi swoje pierwszego sukcesu w regularnej bitwie - kolejne będą juz łatwiejsze.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie jeździ ostatnio na zawody i najwyraźniej głodny sukcesu wpadł na trening i naciął tyle, że Rafała 3 cięcia i moje 2 oraz Sebastiana jedno wyglądają dość blado :-)

Każdy ma czasem ten lepszy dzień. Tasiemki same podchodziły pod śmigło i udało mi się po raz pierwszy zaliczyć dwa cięcia za jednym podejściem. Pierwsze, po pościgu, chyba za Spitem Sebastiana, a drugie po 2 sek. przy nawrocie, podczas podejścia do kolejnego ataku.

Ale fakt, lata mi się coraz lepiej i coraz bardziej świadomie. Udaje się nawet czasem chwilkę pościgać wrogą maszynę i zakończyć udanym atakiem. Coraz mniej przypadkowości, zarówno u mnie jak i u innych, co widać też po ilości kraks. Odpukać odkąd zrobiłem nowego mustanga, a kilka treningów już zaliczył, jest jeszcze nie draśnięty, a w sobotę u innych też było tylk kilka niegroźnych kolizji. Eskadra rośnie w siłę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.